Jste zde

Orgasmus - jak ho dosáhnout při souloži - "Misionářská poloha"

Orgasmus - jak ho dosáhnout při souloži - "Misionářská poloha"

Hlavní téma: "Orgasmus - problémy žen s jeho dosažením při souloži".
Volné pokračování článků "Sexuální polohy" a "Misionářská poloha".

Mezi nejpoužívanější polohy pro soulož v našich končinách nejspíš patří "Misionářská poloha". Patří mezi polohy při kterých jsou partneři "Tváří v tvář", proti sobě. To jim umožňuje vzájemně se dívat z očí do očí a sledovat svá těla. Často se jedná o polohy při kterých je muž nahoře a žena leží na zádech. Může tomu být ovšem i naopak. Při té základní a nejznámější poloze, které se říká Misionářská poloha" žena leží na zádech s rozevřenýma nohama a muž je nad ní. Alternativou může být i stejná poloha s nataženýma nohama. Tolik tedy malé připomenutí.

Proč je "Misionářská poloha" vhodná k dosažení orgasmu ženy?

Těch důvodů může být hned několik. Především je to poloha při které má muž aktivní roli. To znamená, že se vše odehrává podle jeho představ a proto by mohl mít své vzrušení pod kontrolou. Rozumný muž, který touží po tom, aby s ním žena dosáhla při souloži vyvrcholení, má v této poloze šanci uplatnit vše, co se naučil o metodách a technikách oddalování ejakulace. Určitě se mu budou hodit i základní tantrické sexuální techniky. Prostě může (především sobě) dokázat, že je schopen ženu uspokojit. To, že ví (si myslí, že ví) jak na TO, pro ženu ještě neznamená nějakou výhru! Pro ženu je důležitý výsledek!

Anatomické odlišnosti uložení klitorisu

Je jasné, že pro úspěšnou stimulaci ženského pohlaví je vždy výhodné a většinou i nutné, nějakým způsobem stimulovat klitoris. O tom jsme se ubezpečovali už v mnoha článcích. Pokud muž chce ženu dovést o orgasmu při souloži, pak musí mít buďto odpovídající výdrž, aby ji dokázal stimulovat dostatečně dlouho, nebo zvolit vhodnou techniku pronikání penisu do vagíny. Základním předpokladem však je, že při pronikání dojde ke stimulaci klitorisu penisem (bavíme se o klasickém penetračním sexu).

Trochu odbočím - samotná délka stimulace pochvy penisem nemusí stačit ani v případě, kdy muž má výdrž až překvapivě dlouhou. Pokud by vše záviselo pouze na délce soulože, pak by muži kteří trpí retardovanou ejakulací (opožděnou ejakulací) museli ženu dokonale uspokojit při každé souloži. Jenže v praxi to tak většinou není a mnoho žen ani s mužem, který touto poruchou trpí, orgasmu stejně pouhou klasickou souloží nedosáhne. Jen pro představu - délka soulože potřebná pro uspokojení muže trpícího retardovanou ejakulací se počítá na desítky minut! Bez správně zvolené sexuální polohy, při které dojde i ke stimulaci klitorisu a jeho okolí, nemusí samotná délka soulože na dosažení orgasmu ženě stačit.

Nyní se dostáváme zpět k "Misionářské poloze", ve které by žena právě kombinované stimulace klitorisu a pochvy mohla snadněji dosáhnout. Je ovšem nutné vědět, kde má žena svůj klitoris uložený a podle toho "Misionářskou polohu" upravit.

Každá žena je jiná. Má tedy i jiné anatomické poměry svého pohlaví. To však rozhodně není žádný problém ani důvod, proc by nemohla dosáhnou orgasmu při souloži. Podívejme se nyní na několik nejčastějších situací, které se klitorisu a jeho uložení týkají.

U některých žen může být problém s dosažením orgasmu při souloži spojen s velikostí klitorisu a jeho umístěním ve vulvě. Některé ženy mají klitoris trochu níže, blíže k ústí vagíny a tak u nich snáze při souloži dochází ke stimulaci klitorisu kořenem penisu. Tyto ženy dosahují orgasmu snadněji, neboť při souloži penis klitoris do nějaké míry stimuluje.

Ženy, jejichž klitoris je umístěn trochu výše a nachází dále od poševního vchodu, potřebují více doplňkové stimulace nebo jinou techniku soulože, při které bude dráždění klitorisu dostatečně zajištěno. Protože to vždy až tak snadno nelze zajistit, může mít tato žena problém s dosažením orgasmu při některých polohách při souloži.

Hlouběji se problematikou stimulace klitorisu při souloži a sexuálními polohami, při kterých je klitoris intenzivněji drážděný, zabývají články "Orgasmus - problémy žen s jeho dosažením při souloži" a článek "Sexuální polohy vhodné pro stimulaci klitorisu". Mezi polohy vhodné pro stimulaci klitorisu při souloži patří i naše "Misionářská poloha". Je však nutné ji upravit tak, aby při ní docházelo nejen ke stimulaci pochvy, ale i klitorisu.

Misionářská poloha s podložením hýždí

  • Varianta s podloženým zadečkem a křížovou oblastí.

Jedná se o variantu, kdy žena leží na zádech se široce rozevřenýma nohama a muž leží na ní. Čím více bude svou pánví naléhat na ženu, tím bude kontakt kořene penisu ve větším kontaktu s horní částí poševního vchodu a bude i intenzivněji dráždit klitoris a jeho hlubší tkáně. Zároveň dojde k intenzivní stimulaci malých stydkých pysků především jejich horního spojení, které přechází do oblasti klitorisu. Pokud žena vhodně podloží hýždě a kříže tak, aby se ještě více zvýraznil úhel vstupu penisu do pochvy a penis ještě intenzivněji naléhal na klitoris, pak jeho dráždění bude mít větší podíl na celkovém vzrušení ženy.

Nevýhodu takového úhlu penetrace je to, že penis do pochvy vstupuje více shora, sice dráždí klitoris, ale prakticky vůbec při průniku nedosahuje na první horní třetinu pochvy, tedy místo, kde se nachází bod G. Tento bod a hlavně celá první třetina horní stěny pochvy je zase nejcitlivějším místem pochvy. Zde vzniká nejvíce podnětů vaginální stimulace. Naopak je intenzivně drážděna dolní část pochvy a přeneseně i oblast hráze a konečníku. Některé ženy to vzrušuje více jak přímá stimulace horní stěny pochvy. S intenzivním drážděním klitorisu kořenem penisu pak snáze, právě v této poloze, dosáhnou vyvrcholení. Tato poloha je vhodná pro ženy, které mají klitoris položený výše a dále od poševního vchodu, ale ocení ji prakticky všechny ženy, které orgasmu dosají především klitoridální stimulací. Tato poloha je pro ženu velice příjemná a vzrušující a stimulace je opravdu intenzivní. Problémem ale muže být pro muže, protože i pro něj se stimulace penisu velmi intenzivní. Může být tak intenzivní, že muž nedokáže soulož udržet po dobu potřebnou k dosažení orgasmu ženy. Proto je potřeba hledat kompromis a být navzájem ohleduplní. Na straně muže je proto nutná maximální snaha a soustředění na oddálení jeho orgasmu.

  • Varianta s podložením zadečku a nohou pod koleny

Pro ženy, které potřebují k dosažení vyvrcholení vaginální stimulaci nebo jim tato stimulace přináší krásné pocity je vhodná trochu jiná varianta. To základní je stejné. Žena žena leží na zádech se široce rozevřenýma nohama a muž před ní sedí na patách co nejblíže penisem k jejímu pohlaví. Tehdy je vhodné zadeček podložit spíše směrem k hrázi a to tak, aby se ženě pohodlně leželo a neměla pocit, že je zlomená v křížích. Tato poloha ovšem vyžaduje, aby si žena pohodlně podložila i nohy pod koleny, neboť úhel pánve a doširoka rozevřených, pokrčených nohou, by jinak byl nepřirozený. Na podložení nohou pod koleny stačí polštáře, na podložení zadečku je vhodnější pevnější, například pohankový meditační polštářek.

Takže polohu bychom měli vyřešenou. Nyní jak na penetraci. Zatímco v předcházející variantě vstupoval muž do ženy shora dolů, nyní tomu bude naopak. Vstupovat bude zezdola nahoru. Po tom, co jsme si řekli o dráždění klitorisu penisem je jasné, že ke dráždění klitorisu penisem vůbec nemusí docházet. To však až tak moc nevadí. Vyřešíme to jinak.

Pokud penis proniká poševním vchodem zezdola nahoru, dochází ke stimulace malých stydkých pysků v jejich dolní části, tedy u hráze. Penis proniká šikmo nahoru a dráždí především první horní třetinu pochvy, kde je nejvíce nervových zakončení v pochvě. Také dráždí vnitřní napojení hlubší tkáně klitorisu. Nějaká stimulace klitorisu asi přece jen nastane. Pro tuto variantu je především významná intenzivní stimulace oblasti bodu G, který se v této části pochvy nachází. Ženy vnímavé na vaginální stimulaci právě při tomto dráždění budou prožívat nejvíce vzrušujících pocitů. Klitoris je však z větší části mimo jakoukoli intenzivní stimulaci. Připomeňme si polohu, ve které se soulož odehrává - muž sedí na patách, penisem proniká do pochvy zespodu nahoru. Žena má nohy doširoka rozevřené a pohodlně uložené na polštářích. To znamená, že muž má ruce úplně volné a přístup ke klitorisu rukou nebo i sexuální pomůckou je úplně pohodlný a přirozený. Vůbec nezáleží na tom, kde je klitoris uložený, protože prst jeho ruky nebo vibrátor si ho už najde. Stimulaci klitorisu může muž provádět velmi jemně a s citem pro okamžité vzrušení ženy. Je však vhodné používat nějakou doplňkovou lubrikaci, aby byl dotek na klitorisu příjemný.

Iniciativu však může převzít i žena. V této variantě se pak muž může plně soustředit jen na sebe. Položí ruce na ženina kolena a bude se jich přidržovat. Může také ženu hladit na bříšku, vnitřní straně stehen nebo i po celé délce nohou. Některé ženy to nesmírně vzrušuje! Stimulaci klitorisu pak převezme žena. Možná to tak bude i lepší, neboť ona nejlépe ví, jak na to. Muž se soustředí na penetraci penisem, aby ženě navodil co nejvíce vzrušujících pocitů v pochvě a oblasti bodu G. Žena se bude soustředit na stimulaci svého klitorisu a na své vzrušení. Tato kombinace je nejen velmi vzrušující, ale umožňuje oběma partnerům, aby se mohli věnovat přijímání a dávání vzrušení naplno.

Pro obě varianty a speciálně pro tu druhou platí, že zkušený muž dokáže "Misionářské polohy" dokonale využít pro dlouhou soulož za pomoci cíleného využití tantrických a taoistických technik opakovaného zasouvání lingamu do joni. Připomeňme si, které techniky to jsou.

V "Misionářské poloze" může muž snadněji kontrolovat své vzrušení. To mu dává další šanci, jak soulož prodloužit na tak dlouhou dobu, aby žena mohla při souloži orgasmu dosáhnout. Připomeňme si poroto několik technik, které muži pomohou oddálit ejakulaci a prodloužit tak soulož. Žena tak získá čas na své dostatečné vzrušení zakončené vyvrcholením.

Teoreticky, když se to čte je to zvládnuté raz dva ... Ale ta praxe ...!!!

Dá se to i jinak

Je potřeba si uvědomit, že muž je v "Misionářské poloze" jednoznačně dominantní. Opravdu má šanci své vzrušení uhlídat a poskytnout ženě dostatek vzrušení a vystoupat ho až k vyvrcholení. Dráždění klitorisu penisem k takovémuto vzrušení vede. A v druhé variantě mu se stimulací klitorisu navíc pomáhá žena. Ta to přece umí dokonale.

Teoreticky by tedy stačilo, aby do ženy muž vstoupil a nechal ji aby se masturbací dovedla až k vyvrcholení. Už ten pocit "plné pochvy" je pro ženu velice příjemný a vzrušující. Když začnete s orgasmem ženy při souloži experimentovat a první dvě varianty vám prostě nepůjdou, tak vyzkoušejte tuto, kdy muž jen zůstane pohodlně zasunutý v ženě a bude se soustředit na to, aby to předčasnou ejakulací nebo dřívějším orgasmem nepokazil. Zbytek nechá na ženě, která masturbací klitorisu orgasmu zcela jistě dosáhne. Navíc ho bude prožívat mnohem intenzivněji právě díky tomu, že v pochvě bude mít penis svého muže.

Zde si dovoluji apelovat na muže. Když zvolíte toto klidovou variantu, pak se soustřeďte na svou ženu, na to jak je krásná, vzrušující, na její nádherná prsa, jak se jí při masturbaci stahují svaly pochvy v okamžicích vzrušení, jak jimi masíruje a svírá váš penis ..... a na chvíli přestaňte myslet na to, co nového v práci, na svého šéfa či šéfovou, kdy vás povýší nebo vám přidá na mzdě či na to, co se děje na burze ... Není nic horšího, než když žena, přes svou maximální snahu dospět k orgasmu při souloži, pomalu zjišťuje, jak se jí pocit plné pochvy pomalu, ale jistě vytrácí ... Pokud muž ani v těchto chvílích neudrží pozornost a své vzrušení, pak by se o dosažení orgasmu ženy při souloži snad ani neměl snažit a měl by se raději podívat na článek "Proč mají ženy orální sex raději jak soulož".

Vyzkoušejte Sumatu!

Na závěr si dovolím připomenout ještě jednu techniku, která se právě v Misionářské poloze velmi dobře provádí. Je to japonská technika, které se říká "Sumata". Tato technika je podrobně rozepsána v článku "Technika Sumata a penetrační sex" a proto by nebylo vhodné ji tady popisovat méně podrobně.

Na závěr

Ať už použijete kteroukoli techniku nebo polohu pro hledání cesty k dosažení orgasmu ženy při penetračním sexu, vždy mějte na paměti, že nejde o to toho dosáhnout za každou cenu. O tom milování přece není. Když vám to nevychází při souloži, tak hledejte jinou cestu. Důležité však je, nenechat ženu bez sexuálního uvolnění. Má na něj právo. Proto se nejdříve naučte techniky, kterými dokážete ženu k orgasmu bezpečně dovést a pak teprve experimentujte s orgasmem při souloži. To, že nejsnadněji ženy dosáhnou orgasmu při orálním sexu je prostě fakt, se kterým je nutné počítat. Navíc je to technika nesmírně příjemná jak pro ženu, tak i pro muže. Bližší informace pro vaše rozhodování naleznete v článku "Proč mají ženy orální sex raději jak soulož".

Příště jiná technika......

 

Články s podobou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)