Jste zde

Polohy "Tváří v tvář"

Polohy "Tváří v tvář"

Volné pokračování článku "Sexuální polohy", "Polohy pro penetrační vaginální sex".

Už ze školy víme, že zatímco lidoopi souloží zezadu, člověk pudově souloží "tváří v tvář". A nejspíš je to právě proto, že v těchto sexuálních polohách žena nejpravděpodobněji dosáhne vyvrcholení. Soubor těchto sexuálních poloh je asi právě proto označovaný za "intimní lidské sexuální polohy". Již z názvu této skupiny sexuálních poloh je zřejmé, že oba partneři mají možnost vzájemně se při spojení dívat z očí do očí. Ve většině z nich se také partneři mohou vzájemně hladit, případně stimulovat na erotogenních zónách a někdy i na pohlaví.

Podle varianty polohy "Tváří v tvář" může být aktivní muž nebo žena. Pokud je v aktivní roli muž, pak může ovlivňovat nejen hloubku penetrace, ale i rychlost a techniku pohybů. Žena však nemusí zůstat úplně pasivní. Může muži hladit ramena, paže, nohy a bříško, případně jej uchopit za boky a naznačovat mu rychlost a hloubku penetrace která se jí líbí. Mnohdy ženy překvapí pocity, kdy mužův šourek naráží na stydké pysky, perineum a konečník a tře se po těchto oblastech. Tyto pocity jsou většinou překvapivě erotické a ženy si je užívají. Tyto běžně nezvyklé doteky a tření se však líbí i mužům. Proto mají rádi, když šourek o ženu "pleská". Aby se však předešlo vzájemným rozpakům z nezvyklých pocitu a zvuků, které v průběhu milování partneři prožívali, je vhodné si o nich později vzájemně promluvit.

V našich končinách jsou nejběžnější takové varianty polohy "Tváří v tvář", při nich žena většinou leží na zádech a muž do ní v různých variantách proniká. Úhel pod kterým penis vstupuje do vagíny a hloubka penetrace přináší ženě velmi intenzivní a vzrušují pocity především uvnitř pochvy, zvláště pak v oblasti bodu G a děložního čípku.

Polohy "Tváří v tvář" jsou ideální pro milování mimo ložnici. Jejich výhodou může být to, že některé z nich dovolují, aby muž seděl na židli, sedačce nebo taburetku. Žena si na muže sedne "tváří v tvář" a zavede si penis do pochvy. Může se přidržovat za mužova ramena nebo se přivine na jeho hrudník. Partneři se mohou objímat, líbat, ... a souložit. Dokonce se ani nemusí moc obnažit. Právě i z tohoto důvodu se dají využít někde "v terénu", kde touhy může být více než soukromí...

Pokud někdo preferuje "Techniku devíti zasunutí", pak by měl vědět, že v plném rozsahu ji u některých silně kontaktních poloh "Tváří v tvář" uplatnit většinou nejde. Především u variant, kdy dochází k nasednutí ženy na muže, je jeho pohyblivost výrazně omezena. Technika "devíti zasunutí" se však může provádět i bez vysouvání penisu z vagíny. Na výsledném prožitku vzrušení to partneři zas až tak moc rušivě nepoznají. Intenzivní vnitřní dráždění joni lingamem povzbuzuje uvnitř ženiny pánve nárůst sexuální energie. Při delší stimulaci se vzrušení ženy prudce zvyšuje a může vést až k probuzení ženské sexuální energie (Kundalini Shakti). Žena pak může prožít nesmírně intenzivní orgasmus vaginálního typu. Prožitek intenzivního orgasmu vaginálního typu bývá opravdu velmi intenzivní a často až nekontrolovatelný. Vzhledem k tomu jsou některé polohy "Tváří v tvář" nevhodné pro udržení kontroly muže nad jeho ejakulací. Vzrušení ženy a intenzivní stahy pochvy se často natolik přenesou na muže, že i on nezvratně dosáhne svého orgasmu spojeného s ejakulací.

Zkušení tantrici, kteří intenzitu prožitku ženy umí odhadnout a zvládající kontrolu nad svým vzrušením, v okamžiku prožitku orgasmu ženy zaměří svou pozornosti mimo dění a mimo své i ženino vzrušení. Musí okamžitě zastavit pohyby penisu a zaměřit svou pozornost do hlavy s cílem rozvést sexuální energii podél páteře od kostrče až do hlavy. Rozhodně však s tréningem této techniky nedoporučuji začínat bez důsledného používání antikoncepce!!! Je totiž pravděpodobnější, že dříve budete otcem, než tantrickým mistrem.

Muž ovládající své vzrušení může pokračovat po odeznění jejího prvního orgasmu v další stimulaci a vyvolat u ženy sérii po sobě jdoucích orgasmů. Žena se může dostat do stavu nesnižujícího se vzrušení, které každým dalším orgasmem postoupí o trochu výš, až prožívá stav, kterému se říká "Jízda na vlnách rozkoše" nebo "stav rozšířeného orgasmu". Právě zkušenosti z "Jízdy na vlnách rozkoše" jsou nejsilnějším tantrickým zážitkem, který žena může přijmout. Vyžaduje to však jisté zkušenosti a souhru partnerů. Rozhodně to není technika pro začátečníky a nebo náhodné partnery.

Přerušení stimulace penisu uvnitř pochvy při snaze dosáhnout kontroly nad vzrušením muže však může způsobit, že žena těsně před vyvrcholením, díky poklesu svého vzrušení, orgasmu nakonec nedosáhne. To může být pro ženu docela nepříjemný okamžik. Proto je rozumné zvážit, zda není lepší ženu dovést k intenzivnímu prožitku vaginálního orgasmu, než aby muž oddálil svou ejakulaci nebo svůj orgasmus prožil bez ejakulace.

Žena, která dosáhne vzrušení blížícího se maximu vzrušení před vyvrcholením a vyvrcholení nakonec nedosáhne, může mít při milování následně s jeho dosažením. Stává se pak často, že nepomáhá žádná další, sebesilnější stimulace a k vyvrcholení už ženu nic nedovede. Pokud ano, pak takovýto orgasmus ženy většinou označují za "vydřený". Proto by muž měl zvážit, co je pro něj důležitější - zda pocit, že je tantrickým mistrem nebo to, že jeho žena dosáhne intenzivního prožitku vyvrcholení. Osobně se přimlouvám za ženu....

Proto pro ženu bývá výhodnější prožít orgasmus naplno, bez jakékoli kontroly, neboť pravděpodobně bude velmi intenzivní. Pokud její orgasmus muž nakonec "ustál", může pokračovat v kopulačních pohybech a další stimulaci ženy uvnitř vagíny. Je možné, že žena dosáhne dalších orgasmů a prožije tak velmi příjemné milování.

Z většiny polohy "Tváří v tvář" se dá přejít do jiných variant této skupiny poloh a to bez přerušení spojení pohlaví. Po prožití orgasmu je vhodné se k sobě už jen přivinout, aby vzrušení a projevy lásky dozněly v něžném objetí.

Z hlediska doteků a dráždění:

  • Fyzicky - pro muže poměrně nároční poloha, musí být schopen udržení těla a jeho pohybu v dřepu nebo sedu na nohách. Dá se to však naučit. Muži s nadváhou nebo muži se slabými svaly nohou či bolestmi v kolenou tuto polohu spíše nezvládnou a přejdou do jiné, snadnější. Pro ženu je poloha také složitější, musí být schopna udržet nadzvednutí a rozevření nohou. Je vhodná i pro tělnatější ženy, kdy její nadváha ničemu nevadí, naopak může být roztomilá.
  • Proniknutí - hluboké, je možné snadno měnit hloubku průniku, možné snadno měnit techniky průniku.
  • Klitoris - spíše slabě, stimulace rukou muže jen velmi obtížně.
  • G bod – dostatečně, pozici vylepší podložení zadečku polštářkem.
  • Emoční prvek - uspokojení je dostatečné, poloha umožňuje hlazení prsů a stimulaci bradavek

Jak se líbí mužům?
Pro mnohé muže je příliš příjemná a zajímavá právě pro možnost vyzkoušení různých druhů průniku. Dává jim prostor pro experimentování. Velmi příjemný je vzájemný intenzivní kontakt pohlaví. Relativně snadno je možné přejít do dalších variant nebo do základní "Misionářské polohy". Nejvíce při ní muži oceňují pohled na ženina ňadra a na mimiku tváře při prožívání příjemných pocitů při penetraci a orgasmu. Celý sex je v jejich režii, ale také většina snahy musí vycházet z jejich strany. Ale za ten výhled to stojí... Jediný problém je vydržet v dřepu nebo sedu na nohou. Muž musí dávat pozor aby na ženu neupadl a případně ji nezranil nebo sobě nezpůsobil frakturu zasunutého penisu.

Jak se líbí ženám?
Pro ženu je to poloha ve které může zažít nezvykle intenzivní vaginální vzrušení, případně orgasmus. Je to pro ni jednoduchá, ale fyzicky náročnější poloha při které se musí snažit především muž. Když zvládne držení roztažených nadzvednutých nohou, může zažít opravdu intenzivní pocity vzrušení. U párů, které používají při sexu erotický nábytek a pomůcky se dají ženiny nohy podepřít, případně upevnit k hrazdě nebo jiné podpoře. Je to poloha pro vynalézavé partnery.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)