Jste zde

Lesbický sex

Lesbický sex

Volné pokračování článku "Lesba, lesbismus, ženská homosexualita" a článku "Co je to lesbický vztah".

Lesbický sex je důležitou součástí intimního života homosexuální nebo bisexuální ženy. Někdy se může stát, že sex se ženou prožije i žena výhradně heterosexuální, která se některou jeho praktiku rozhodne vyzkoušet například při skupinový sexu. Klasický sexuální vztah dvou žen se však dá očekávat především mezi lesbicky orientovanými ženami, případně v některých případech a za specifických okolností mezi lesbičkou a bisexuálně orientovanou ženou.

Lesbické milování je stejně vynalézavé (nebo možná i vynalézavější), než milování heterosexuálních párů. Má své vlastní techniky, které ženám umožňují prožívat naplno vzrušení i vyvrcholení. Mužská nebo spíše heterosexuální představa o lesbickém milování je samozřejmě značně zkreslená. proto ani heterosexuální ženy si často neumí představit, jak to "ty lesbické ženy" vlastně dělají, že jsou spokojené a dokonce dosahují orgasmu častěji, než ty "normální" ženy. Otázkou orgasmu u lesbických žen jsme se zabývali v článku "Orgasmus lesbiček". Tam naleznete odpovědi na některé z otázek lesbického přístupu k orgasmu.

Nyní se však, pokud možno souhrnným přehledem, budeme zabývat technikami lesbického sexu, spíše "lesbického milování".

Lesbické milování není výrazně jiné, než milování heterosexuálních párů, tedy sex muže a ženy. Zásadní rozdíl je samozřejmě v tom, že chybí muž... Druhý zásadní rozdíl můžeme velmi často nacházet v tom, že při milování lesbiček chybí i mužský přístup k sexu. Mnohem víc využívají techniky nepenetračního sexu - "frottage" - sexuálního tření. Také tyto techniky umí dokonale zvládnout a využívat... Neznamená to ovšem, že při lesbickém milování nemůže být jedna z žen dominantnější, než druhá. Dominance vychází především z jejich běžných životních rolí, které si ve vzájemném partnerském vztahu dvou žen samy stanovily i z jejich povah a z toho, jakou roli při milování chtějí mít.

Rozhodně si nepředstavujme, že jedna hraje muže a druhá ženu. To neplatí ani v případě vztahu dvou homosexuálních mužů.

Je to spíš představa, které se heterosexuálové drží, protože jim je blízká. V podstatě se ale nedá nic tvrdit jednoznačně. Vždy záleží na tom, jak se ve vztahu ženy vůči sobě cítí a co si vzájemně chtějí poskytovat. Pro snadnější pochopení chci připomenou, že ani v heterosexuálních vztazích nemusí být muž dominantní. Vždyť právě díky tomu se v sexu ujal pojem "domina", tedy pojem pro dominantní ženu...

Každý pár lesbiček si časem vytvoří svůj vlastní přístup k sexu a milování. Je jasné, že lesbický sex má svoje sexuální praktiky. Spíš bych ale měl psát o tom, že lesbické ženy se více milují, než mají sex. Je to dáno tím, že ženy si vzájemně umí více vyhovět a ví, co se jim líbí. Jsou ženy a znají své tělo. Ví, že to, co se líbí mně, bude se líbit i partnerce.

V článku "Lesbický sex a jeho sexuální praktiky" jsou uvedeny nejčastěji používané sexuální praktiky, které homosexuální ženy používají při milování. Jen si dovolím upozornit na to, že představa z pornofilmů se nedá s životní realitou lesbických partnerek srovnávat. Jsou to lesbicky založené ženy které žijí svoje normální životy, pracují, starají se o domácnost, odpočívají, vzdělávají se, uklízí, perou, žehlí, vaří ... a milují se spolu. Prostě žijí svým způsobem života který se dá naprosto srovnat s životem heterosexuálních partnerů...

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)