Jste zde

Oddalování ejakulace při masturbaci

Oddalování ejakulace při masturbaci

Volné pokračování článků "Metody a techniky oddalování ejakulace" a "Masturbace".

Ovládání orgasmu se dá nejsnadnější naučit při autoerotice. Je to proto, že individuální masturbace umožňuje přesnou kontrolu nad pocity, načasování a rychlost stimulace. Muž je se svým vzrušením sám, nikdo jej nijak neovlivňuje ani nerozptyluje a hlavně - nemusí se obávat ani případného "neúspěchu" ve formě předčasné ejakulace. Je to jako kdyby se učil do školy básničku a věděl, že přezkoušení před paní učitelkou bude až příští týden. Nemusí proto spěchat a ničeho se nemusí obávat ...

Při masturbaci se procvičují tyto techniky

  • technika zastavení stimulace před dosažením vrcholu. Muž bude masturbovat až do okamžiku před dosažením vrcholného stupně vzrušení - těsně před orgasmem a pak náhle zastaví stimulaci dříve, než dojde k vyvrcholení.
  • jiný postup je zpomalit stimulaci ještě ve fázi velkého vzrušení, ale pod bodem samovolné ejakulace a "surfovat na vlnách rozkoše", po delší dobu. Pak počkat až se vzrušení přirozeně sníží a teprve potom techniku opakovat.

Tyto techniky naučí muže prožívat vzrušení pod bodem samovolné, nezadržitelné ejakulace a naučí ho rozumět svému vzrušení. Vedlejším efektem opakování kterékoli z těchto dvou technik několikrát během jedné masturbace může mít za následek silnější a intenzivnější závěrečný orgasmus.

Muži se shodují, že ovládání orgasmu je pro ně mnohem snadnější při masturbací, protože si intenzitu a délku stimulace řídí sami a nemusí spoléhat na partnera, jestli včas zastaví nebo zpomalí. Masturbace snadný způsob, jak poznat vlastní hranice a z těchto zkušeností se pak může vycházet při zvládání techniky kontroly orgasmu v páru.

Autoerotika dokáže pomoci mužům i ženám poznat meze svého těla a techniky, které jim mohou pomoci při kontrole jejich orgasmů. Protože prožitky při stimulaci jsou u každého jiné, je nutné a přitom velmi příjemné vyzkoušet je při různých dalších technikách.

Mnoho lidí by však tuto techniku chtělo zvládnout i společně s partnerem. Pokud jste tedy už zvládli  techniku kontroly orgasmu při autoerotice, pak už víte, jak vaše tělo na podněty a stimulaci reaguje a snadněji se můžete pokusit dosáhnout oddalování orgasmu v páru.

Nic není samozřejmě zcela jasné hned na začátku sexuálního života. Muž i žena se musí naučit vzrušení prožívat i poskytovat. Musí pochopit jako ho zvyšovat až k vyvrcholení co nejpříjemněji s nejintenzivnějšími prožitky. Právě zvládnutím techniky masturbace a jejím pravidelným procvičováním mohou vládnout dosahování kontroly nad ejakulací i orgasmem. Technika oddalování orgasmu není zase až až tak snadná, jak by se mohlo zdát. Vyžaduje velké soustředění a zodpovědný přístup. Není o uspokojování, ale o tréningu oddalování ejakulace.

Pro nácvik je velmi důležité si uvědomit, že techniky procvičujete pro radost ze zvládání svého těla a prožívání kontrolovaného vzrušení, nikoli pro uvolnění sexuálního napětí jako při "obyčejné" masturbaci. Technika postupné jemné a velmi pomalé masturbace pohlavních orgánů a primárních oblastí jako je penis a sekundárních oblastí, jako jsou rty nebo bradavky, případně jiných erotogenní zón a části těla, umožňuje naučit se kontrolovat vzrušení. Pro zvládnutí kontroly nad orgasmem a rozlišování pocitů vzrušení masturbace poskytuje neomezený čas. Když se to nepovede dnes, určitě se to podaří zítra.

Důležité je naučit se prožívat spojení podnětů v primární i sekundární oblastí jako celek. Když se muž naučí vnímat a prožívat vedlejší podněty společně se stimulací penisu pomalou, jemnou masturbací vedenou pomalými pohyby se stejnou intenzitou, může zažít výsledný orgasmus nejen jako lokální v pánevním dnu, ale jako celotělový meditační prožitek. To je však možné prožít spíše výjimečně, jako odměnu za dlouhodobý poctivý nácvik techniky masturbace.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)