Jste zde

Klitoris - techniky přímé a nepřímé stimulace klitorisu

Klitoris - techniky přímé a nepřímé stimulace klitorisu

Hlavní téma "Klitoris neboli poštěváček".
Volné pokračování článku "Nejčastější ženské masturbační techniky".

V článku "Masturbace ženy" jsme řešili rozvoj ženské sexuality a sebepoznání cestou autoerotiky. Nyní se budeme věnovat konkrétním technikám, které jsou běžné v tantrickém a taoistickém pojetí práce se ženskou sexuální energií. Schválně jsem použil termín "práce" neboť se o "práci" na osobním rozvoji ženy a rozšíření zkušeností ve zkoumání vlastní sexuality zcela jistě jedná. "Bez práce nejsou koláče" je jedna z lidových moudrostí. Stejně tak "Bez autoerotiky nepoznáte tajemství svého těla" může být moudrost pro 21 století (jak je snadné vymyslet moudrost...).

O tom, jak se provádí autoerotika, jsme si již psali. Nyní si popíšeme několik technik, které se běžně používají při tantrických formách milostné předehry, kterou provádí muž ženě nebo si provádí žena sama v rámci milostné předehry. Tyto techniky se často používají i v rámci tantrického výcviku (školení, kurzů, setkání). V rámci těchto setkání se muži i ženy od nepaměti při tantrických rituálu učí prožívat své tělo, dosahovat úrovní vzrušení a prožívat vzniklou sexuální energii.

Při tantrických technikách nejde o dosažení orgasmu, ale o cestu, která k němu vede. U mužů jsou tyto techniky zaměřeny na zvyšování vzrušení a následné oddalování orgasmu nebo na prožívání orgasmu bez ejakulace. U žen to snaha o dosažení stavu velmi vysokého vzrušení, kdy oddalovaný orgasmus ženu dovede na ještě vyšší hladinu vzrušení, na které je prožitek orgasmu možné rozvinout do stavu, kdy vzrušení po odeznění orgasmu neklesá, ale zůstává a následně se dále zvyšuje každým dalším prožitým orgasmem. Tento stav je pro ženu naprosto dokonalým prožitkem sexuálního vzrušení transformovaného do pocitu něhy, lásky, štěstí a dokonalosti okamžiku, který naplňuje celé její tělo a mysl. A toto je stav, který je možné prožít, ale bohužel "Bez práce nejsou koláče" ....

Klitoris není možné oddělovat od joni. Je její součástí a proto i jeho stimulace by pro navození hlubokého prožitku měla být spojena s celkovou stimulací joni. Neznamená to však, že prožitek ze stimulace zaměřené výhradně na klitoris by byl méně hodnotný. Je vhodné vyzkoušet obě varianty a vybrat si nebo je pro zpestření střídat.

Techniky stimulace klitorisu můžeme rozdělit na

Další způsoby stimulace už bývají spojené s penetrací pochvy

nebo s penetrací pochvy a stimulace bodu G a konečníku

Jen znovu připomínám, že ani ta nejsložitější kombinace dráždění nemusí vést k vyvrcholení! Žádná, ani ta nejsložitější technika automaticky neznamená, že se dostaví "zaručený" výsledek. Naopak, pro ženu může být v konečném výsledku mnohem příjemnější jednoduchá technika, ale dotažená až do vysokého vzrušení. Proto ženy nejčastěji pro dosažení vyvrcholení při masturbaci používají jednoduché techniky stimulace klitorisu, jako je například

 


 

Podle podnětů, které stimulaci vyvolávají

Popisované techniky nejsou jen pro inspiraci žen, ale také pro muže, kteří by svým ženám chtěli být nápomocni.

Téma pokračuje článkem "Klitoris - techniky stimulace podporující vzrušení".

Články s podobnou tematikou

(AK)(Z)(L)(O)