Jste zde

O doteku a masážích

O doteku a masážích

Volné pokračování článku "Umění doteku".

V dnešní obě a zvláště pak v "západní civilizaci" se lidé přestávají dotýkat. Schválně se podívejte, kolik lidí se na ulici drží za ruce, kolik maminek pohladí před školou své dítě, kolik lidí se nezištně objímá. Bude jich asi málo. Možná i Vy se při objímání a dotycích cítíte spíš nepříjemně, dlouho Vám trvá než ho přimete, a je to pro Vás něco příliš intimního. Pak je nejvyšší čas to změnit!.

Doteky patří k základním formám komunikace a jsou pro nás nejdůležitějším zdrojem pocitu radosti. Pomocí dotyků můžete oslovit nejen fyzickou, ale i psychickou, duševní a emoční oblast partnera a rozptýlit napětí v partnerském vztahu. Doteky a masáží vyjádříte, jak vám jednomu na druhém záleží. Vzpomeňme si na dobu dětství, kdy pohlazení od rodičů dokázalo vyléčit všechny bolesti a křivdy. Dotek, pohlazení nebo obejmutí je způsob komunikace beze slov. Nemusíte nic říkat a víte všechno. Proč se tedy náš přístup k dotekům, objetí, pohlazení tak zásadně změnil, když jsme se stali dospělými a moudrými? V zásadě se fyzický kontakt omezil pouze na letmou společenskou povinnost, nebo sexuální doteky a projevy. Stačí to však?

Nebojte se vzájemně dotýkat

Je nejpřirozenějším prostředkem na probuzení vnímavosti, citlivosti a vnitřní radosti. V následujícím článku bude odpovězeno několik otázek z oblasti ájurvédských masáží. Tyto masáže jsou prazákladem většiny masážních technik, které se z ájurvédských masážních technik za staletí vyvinuly. Proto je můžeme dnes využít i při masážích senzuálních, erotických, ale i klasických.

Téma pokračuje článkem "Otázky a odpovědi k ájurvédským masážím".

(AK)(Z)(L)

Štítky: