Jste zde

Sexuální polohy vhodné pro stimulaci klitorisu

Polohy vhodné pro intenzivní stimulaci klitorisu

Volné pokračování článku Polohy "Žena nahoře" a "Klitoris - techniky přímé a nepřímé stimulace klitorisu".

Pokud si toho jste vědomi toho, že pouze 25%, maximálně 30% žen prožije vyvrcholení při souloži, pak určitě víte, že tyto ženy orgasmu většinou dosahují díky tomu, že při souloži jsou penisem dostatečně stimulovaná nejen uvnitř pochvy, ale především v oblasti klitorisu a na něm.

Řada dalších žen by vyvrcholení při souloži snad i prožila, ale protože se jim nedostává dostatečně intenzivní stimulace klitorisu, prostě hranice spuštění vyvrcholení nedosáhnou.

Stimulaci klitorisu při souloži je možné nejsnadněji ovlivnit volbou vhodné sexuální polohy, ve které penis na klitoris tlačí nebo ho stimuluje třením. Je potřeba vědět, jak je která sexuální poloha pro stimulaci klitorisu vhodná a pak už se jen stačí o podobnou stimulaci pokusit.

Jsou polohy, při kterých je klitoris z možnosti kontaktu s penisem při souloži úplně vyřazen. Tyto polohy je však většinou možné o jeho stimulaci doplnit dodatečnou masturbací rukou. Většinou takové doplňkové dráždění klitorisu převezme žena, ale v některých polohách to může zvládnout i muž.

Nemá smysl přestavovat všechny sexuální polohy ve kterých je stimulace klitorisu penisem při souloži možná. V článku "Sexuální polohy" jsou jednotlivé polohy penetračního sexu popsané a u každé je i poznámka o tom, jak intenzivně je v ní klitoris stimulovaný. Ale ani sebelepší popis nenahradí osobní zkušenost. Každá žena má klitorisu jinak velký a jinak položený oproti poševnímu vchodu. Proto každá žena bude z pohledu vzrušení stejnou sexuální polohu vnímat jinak. I ta poloha, která je pro stimulace klitorisu obecně nejvhodnější, nemusí být pro konkretní ženu a jedinečnou anatomií jejího genitálu vhodná.

Proto vyzkoušejte, co která poloha nabízí a pak sami poznáte, co se vám nejvíc líbí...

Jen si dovolím připomenout, že ani ideální sexuální poloha vše nevyřeší. Úspěch naprosto zásadně záleží na tom, jak dlouho muž dokáže souložit. Většina žen potřebuje, aby soulož byla delší, většina mužů to však nezvládne... přitom dřívější orgasmus není předčasná ejakulace!

Soulož trvající méně než tři minuty nazýváme coitus brevis (krátká soulož). Mezi předčasnou ejakulací a krátkou souloží je zásadní rozdíl.

Krátká soulož může mít psychické důvody, bývá však většinou následkem špatného přístupu muže k sexu a ke vzrušení ženy.

Muži, kteří vyvrcholí dříve, než jejich partnerka dosáhne vzrušení na úrovni orgasmu, jsou většinou zaměřeni sami na sebe, nezvládají své emoce a vzrušení a i díky tomu pak ženu při penetračním sexu nedokáží uspokojit. Pokud muž nepochopí zásadní rozdíl mezi potřebami vzrušení muže a ženy, je odsouzen se trápit svou údajnou předčasnou ejakulací, i kdyby vydržel souložit 15 minut. Ženě, která potřebuje 16 minut to prostě stačit nebude nikdy...

Ženský orgasmus je jiný než ten mužský. Nejspíš i proto pouze 25%, maximálně 30% žen prožije vyvrcholení při souloži. Můžete se však pokusit tento, ne příliš dobrý výsledek, změnit!

Doporučím dvě sexuální polohy a s nimi spojené techniky. Budou to polohy, ve kterých ženy při souloži nejsnadněji dosahují vyvrcholení. Vyzkoušejte je a pak se v nich snažte dosáhnou pokroku. Nemá smysl zkoušet jednu polohu za druhou a u každé zjistit, že to není ono. Vyzkoušejte tyto dvě a naučte se v nich najít přesně to, co potřebujete.

Velká část žen považuje za nejlepší polohy pro soulož pro dosažení vlastního vyvrcholení ty, ve kterých je "Žena nahoře". Je však potřeba se v této poloze "správně usadit", aby k intenzivní stimulaci klitorisu penisem opravdu docházelo. Také je potřeba společně si uvědomit, že nejde o to, aby jako první vyvrcholil muž nebo o to, aby při souloži žena prožila vaginální orgasmus. Jde o to, aby jako první orgasmus prožila žena a aby stimulace klitorisu penisem vedla k dosažení orgasmu klitoridálního, tedy orgasmu vyvolaného stimulací klitorisu penisem!!!

Poloha "Žena nahoře", leží na muži

Tato poloha patří mezi varianty polohy "žena nahoře", a je zaměřena právě na intenzivní stimulaci klitorisu penisem při souloži. Vyžaduje od muže kázeň a soustředění. Muž musí své vzrušení udržet co nejnižší a měl by se snažit o co nejdelší výdrž.

Muž se položí na záda, nohy přinoží k sobě. Žena se nad ním rozkročí, opatrně si klekne tak, aby koleny klečela po obou stranách jeho boků. Jednou rukou se opře o postel nebo o hruď muže a druhou rukou opatrně zavede penis v erekci mezi stydké pysky do poševního vchodu. Pomalu a opatrně si na penis dosedne. Pak si urovná stydké pysky tak, aby byly uvolněné a aby je penis nevtlačoval do pochvy. To je velmi důležité pro pohyby pánví, které budou později stimulovat klitoris o penis. Následně si klitoris uvolní zpod klitoridální kapuce. Nejde o to, aby byl klitoris obnažený, ale o to, aby k jeho uvolnění a obnažení pak při souloži snadno došlo.

Následně si žena lehne na muže, ten své nohy mírně roznoží a žena své nohy přinoží a je umístí do uvolněného prostoru. Penis bude pevně sevřen stydkými pysky a zůstane zasunut v pochvě v maximální možné hloubce.

Při souloži bude klitoris stimulovaný tlakem a třením penisu a tlakem od stydké kosti muže. K intenzivnímu tření klitorisu bude docházet až při pohybech penisu při souloži. Navíc však budou stimulována i jeho prostorová ramena, uložená v oblasti Venušina pahorku, nad ženou stydkou kostí. Celková stimulace celého útvaru klitorisu bude navozena třením penisu o obnaženou část klitorisu, tlakem kořene penisu a vzájemným tlakem stydké kosti muže a Venušina pahorku.

Pohyby při souloži bude kontrolovat žena. Muž zůstane naprosto pasivní. Žena leží na muži tělem a objímá ho. Svou pánví musí žena pohybovat nahoru a dolů, ne dopředu a dozadu. Právě při pohybech pánví nahoru a dolů bude docházet k nejintenzivnější stimulaci klitorisu. Ten se brzy zvětší a vysune zpod klitoridální kapuce. Tím se odhalí a bude přijímat intenzivní tření o kořen a tělo penisu.

Pro plynulost soulože a postupné zvyšování vzrušení je nejdůležitější, aby penis z pochvy nevyklouzl. To musí žena kontrolovat délkou pohybů nahoru a dolů, které provádí pohybem pánve. Vyklouznutí penisu z pochvy prostě nesmí připustit. Pokud by se tak stalo, musela by zaujetí polohy zopakovat a to pak nejen sníží její vzrušení, ale také negativně ovlivní soustředění muže na kontrolu jeho vzrušení...

Penis po celou dobu soulože při pohybech ženiny pánve intenzivně tře klitoris, a jeho kořeny jsou navíc stimulovány tlakem horní stydké oblasti ženy o stydkou kost muže. Tukové vrstvy Venušina pahorku ženy a tukové vrstvy nad stydkou kostí muže tento tlak roznáší na celou prostorovou strukturu klitorisu, což ženě přináší další potřené vzrušení. Tak nějak by měla vypadat optimální stimulace v této variantě polohy, kdy je "žena nahoře" a leží na muži.

Díky tomu, že pohyby pánví "nahoru" a "dolů" kontroluje pouze žena, přesně vnímá jakou rychlost stimulace v daném okamžiku potřebuje. Není tedy odkázaná na to, co dělá muž, ale sama se pohybuje tak, aby maximalizovala pocity, které při takto vedené souloži prožívá. To je velmi významný rozdíl mezi souloží, kterou má pod kontrolou muž. Od muže se nyní očekává jen to, aby své vzrušení udržel pod kontrolou a ženě tak dovolil dosáhnout vyvrcholení jako první.

Nemějte však příliš velká očekávání. Musíte se této technice společně učit. Na straně ženy je cílem naučit se maximalizovat vzrušení ze spojení a na straně muže jde o minimalizování pocitů vzrušení ze soulože. Když se oba bude snažit a nedáte se odradit počátečními neúspěchy, máte šanci dosáhnout toho, co čekáváte...

Žena nahoře "Na koníčka", sama si stimuluje klitoris

Tato sexuální poloha je spojena s technikou, kdy žena dosáhne vyvrcholení pomocí vlastní masturbace klitorisu, ale ve spojení s mužem. Výhodou této techniky je především to, že od muže se dokonce ani neočekává nějaká zvláštní stimulace klitorisu ani pochvy souloží. Úplně postačí, když penis po celou dobu spojení zůstane v pochvě a když muž bude ženu hladit a vzrušovat na prsou, těle, nohách a bocích...

Tato technika je podrobněji popsána v článku Jak může žena bezpečně dosáhnout orgasmu - poloha "Žena nahoře".


Vyzkoušejte obě varianty!!! Ta druhá je pro muže šetrnější a je větší šance, že "vydrží". Ale i kdyby "nevydržel" o nic nejde. Jen jeho penis po vyvrcholení nesmí z pochvy vypadnout dříve, než žena dosáhne svého vyvrcholení...


Výhodou je, že se jedná o velmi pohodlné polohy pro oba partnery. Obě jsou velmi intimní a vzrušující a umožňují opravdu láskyplné spojení. Nejsou ani tak o souloži, jako spíše o spojení muže a ženy. Oba partneři se v nich mohou cítit vzájemně propojeni nejen na úrovni fyzické, ale i duchovní. Tyto polohy a vzrušení v nich nesmírně intenzivně prožívá především žena, protože ona ví, že to muž dělá pro ni. I proto mají ženy právě v těchto dvou polohách a s tímto přístupem k jejich vzrušení, velkou šanci při souloži prožít vyvrcholení jako první.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje