Jste zde

Milostná předehra

Milostná předehra

"Co je to vlastně ta milostná předehra?"
"Kdybych byl agronom, odpověděl bych: příprava půdy před zasetím semene."

"Kvalitní sex" se bez milostné předehry obejde jen stěží. Zastánci "rychlovky" bez jakékoli milostné přípravy sice tvrdí, že rychlý sex je kořením života a umí překvapit, ale kdo by netoužil po něžném, pomalém a dlouhém milování? Rychlovka je rychlý sex, sex bez milostné předehry, prostě sex "řešící" okamžitou potřebu sexuálního uvolnění, kde na milostnou předehru prostě není čas... Může překvapit, možná i potěšit, ale dlouhodobě odbývat nápaditou a něžnou milostnou předehru se se určitě nevyplácí.

Mnozí muži si myslí, že před souloží stačí ženu párkrát políbit, několik minut si pohrát s jejími ňadry, polaskat klitoris a žena je na soulož připravena. Podobné představy však bohužel mají i některé ženy. I ony často předpokládají, že úplně stačí, když se několikrát dotknou svého muže, párkrát ho políbí a už bude dokonale "připraven". Výsledkem tohoto zjednodušeného uvažování a konání je pak redukce milostné předehry a soustředění představ o vzrušení a sexualitě pouze na několik málo obecně známých citlivých částí těla ženy a muže.

Co je to milostná předehra a proč je jí potřeba?

Všude se uvádí, že milostná předehra by měla být neodmyslitelnou součástí milování. Ale co si mám představit když je to pojem, jehož obsah si každý představuje většinou podle svých osobních zkušeností nebo toho co o ní někde slyšel?. Skoro každý si asi umí představit dvojici v milostném objetí, jak se vzájemně hladí, laskají a vzájemně vzrušují. Tak tato představa je pravdivá jen částečně. Milostná předehra totiž začíná už dávno před tím, než se partneři vůbec dotknou -  milostná předehra není jen o sexu...

Pokud milostná předehra začíná něžnými doteky, dlouhým líbáním, hlazením po celém těle, ňadrech a následně v klíně, pokračuje vzájemnou stimulací pohlaví po které následuje pohlavní styk, pak se dá říct, že se jedná o její tradičnější pojetí...

Milostnou předehrou jsou i události které předcházejí. Krásnou milostnou předehrou může být společná koupel, sauna, vířivka nebo jemná, láskyplná masáž. Láska prochází žaludkem a tak společná romantická večeře, v klidu podávaná sklenka vína či šálek kávy nebo čaje, mohou výrazně napomoci touze po dalším pokračování důvěrností. Do milostné předehry by mělo patřit i vytvoření hezkého prostředí, používání vonných tyčinek, vonných svíček nebo intimního osvětlení.

Možností, jak by milostná předehra měla vypadat je bezpočet.

Asi si každý pár najde to, co jim bude nejvíce vyhovovat. Jen se postupem času nesmí stát, že to, či ono se tak nějak z milostné předehry pomalu a jistě vytratí a nakonec zůstane jen čas na sex...

V období dospívání a rozvíjení sexuality je nejdůležitější s ničím nespěchat a naučit se prožívat každý okamžik rozvíjejícího se vztahu naplno. Milostná předehra a její kouzlo je velmi důležitou součástí vztahu a neměla by se opomíjet, natož pak přeskočit. Je významná právě pro období poznávání a budování pouta vzájemné intimity a v budoucnu pro vytvoření spokojeného sexuálního života partnerů. Naučíte se, jak navodit správnou náladu dotykem, líbáním, mazlením, a tak pomůžete nejen sobě, ale i partnerovi.

Některé páry začínají milostnou předehru trochu nezvykle - škádlením a dobíráním si partnera nebo lehkým slovním drážděním... Jsou páry, kterým takováto předehra vyhovuje, jsou však lidé, kteří takovéto chování partnerů moc nechápou. Proč ne, jen se to nesmí moc přehánět! Také je potřeba si dobře zvážit, zda tato forma milostné předehry bude mít v daném okamžiku tu správnou odezvu na druhé straně. Podle hesla "Co se škádlívá, to se rádo mívá", je takováto předehra pro někoho zajímavá. Hlavně ta část která následuje - usmiřování je pak velmi oblíbená. Jen znovu připomínám, že platí i jiná lidová moudrost a to "Nedráždi hada bosou nohou". Takže všeho s mírou!

Když se žena musí svléci, aby dokázala svůj sexappeal, pak žádný nemá.
(Mae West)

Jako milostnou předehru je možné společně shlédnout pěkný erotický film. Také četba erotické literatury mívá velký úspěch a evokuje touhu si vyzkoušet nové věci. Nabízí se také řada erotických knih, časopisů a ilustrací sexuálních poloh, které mohou navodit přirozenou zvědavost a touhu si je vyzkoušet. Nezapomínejte také na příjemnou hudbu a erotické rozhovory, například při lehounké masáži partnerčiných nohou. Tu žádná žena neodmítne...

Milostná předehra přispívá ke snížení napětí a zábran a přináší i touhu po pokračování. Pokud si partneři dokáží láskyplnou pozorností navodit stav vyššího vzrušení, sex pak bude určitě příjemnější. Pro muže má milostná předehra i význam pro zvládnutí a zlepšení kontroly nad předčasným orgasmem, stává se tak i prevencí předčasné ejakulace.

Při milostné předehře se muž může více zaměřit na vzrušení své partnerky, připraví ji na pohlavní styk, ale i na prožití orgasmu. Pokud se podaří snížit ženino psychické napětí a dosáhnout vysoké úrovně jejího vzrušení, stává se pohlavní styk pro ženu jemnějším, příjemnějším a ohleduplnějším. Pohoda a vzrušení poskytne ženě čas na zvlhnutí v oblasti pochvy a spojení pak bude snadnější a příjemnější pro oba partnery. Ženy potřebují ke vzrušení delší čas, než muži k dosažení erekce. Tento rozdíl je patrný především na prahu poznávání párové sexuality.

Dostatečně dlouhá milostní předehra připraví oba partnery. U ženy pomůže dostatečnému přirozenému zvlhnutí a u muže zklidní jeho impulzivní vzrušení a tak může i zabránit jeho zbytečné předčasné ejakulaci.

Milostná předehra dává tělu dostatek času reagovat na přijímané pocity, připravit se, uvolnit, naladit a procítit touhu po spojení. Dokáže však také oba zklidnit, naladit i zvýšit jejich sebevědomí. Je to nejlepší způsob, jak připravit tělo, především ženy, k dosažení vyvrcholení. Je-li žena dostatečně připravena a vzrušena, při pronikání penisu do pochvy se zabraní bolesti nebo nepříjemným pocitům. Pro ženy a dívky samotná penetrace neposkytuje dostatek stimulace k dosažení orgasmu. Milostná předehra se však skládá z různých technik, které postupně ke vzrušení partnerů vedou. Co všechno v rámci milostné předehry partneři preferují, záleží jen a jen na jejich představách potřebách i fantazii.

U lidí, kteří se sexem začínají je milostná předehra i časem , kdy se mohou rozhodnout, jak daleko mohou v této intimní chvíli zajít.

Necking a Petting v rámci milostné předehry

  • necking - označuje laskání na hrudi, mazlení pouze od pasu nahoru
  • petting - laskání ve spodních partiích těla

Necking i Petting patří mezi nejbezpečnější druhy sexu, přičemž petting je rizikový více. Při těchto technikách mazlení a laskání nedochází k přímému pohlavnímu styku (k výměně sekretů) a při opatrnosti tak nehrozí ani riziko těhotenství nebo přenos pohlavních chorob. To však neplatí pro nejvyšší stupeň pettingu, který již obsahuje orální sex ve formě cunnilingu. Vždy se vzájemně respektujte a vyhýbejte se zbytečnému spěchu, který nakonec může být nepříjemný pro obě strany. Není kam spěchat. Vše je teprve před vámi. vybudujete si společně pocit bezpečné a přiměřené sexuality.

Udělejte si na všechno čas, nespěchejte do technik, které neodpovídají stupni vašich intimních vztahů, dostatečně se slaďte svým partnerem.

Dobře vedená milostná předehra pak může být jeden z nejpříjemnějších okamžiků partnerského vztahu. Vše dělejte v klidu, vzájemně se svlékejte, vykoupejte se spolu, masírujte se, obdivujte krásu vašich těl, dejte partnerovi co nejvíc něhy a lásky. Naučte se říkat si o to, co vám přináší radost. Nezastupitelnou technikou je laskání prsou ženy při milostné předehře. Věnujte jim pozornost, kterou si právem zaslouží!!!

Milostná předehra je prostě součást milování, kdy se můžete učit něhu dávat, ale také přijímat.

 


POZNÁMKA
Jakákoli technika stimulace pohlaví ženy by měla být prováděna až po příjemné milostné předehře, která ženu naladí a vzruší. Také nezapomeňte na dodržení zásad pečlivé přípravy na stimulaci ženského pohlaví!


 

Články s podobnou tematikou

Na zamyšlení

"Muži se dnes i v lásce chovají jako zápasníci: jdou hned za vítězstvím na lopatky."
(Mary Higginsová)

Pro zasmání

Potkaly se na trhu tři kamarádky.
Ta jedna povídá: "Ten můj Franta, jak mu sáhnu na pytlík, tak ho má studený."
Ta druhá: "Ten můj Pepa, to samé."
Třetí neřekla nic.
Na druhý den se opět sejdou na trhu a ta třetí, co neříkala nic, má monokla pod okem.
"Proboha co se ti stalo?"
"Ale, večer jdu spát s manželem, sáhnu mu na pytlík a říkám: Ty ho máš studený jako Franta a Pepa."

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)