Jste zde

Techniky ke zlepšení prožitku orgasmu - pro ženy i muže

Techniky ke zlepšení prožitku orgasmu - pro ženy i muže

Pokračování článku "Základní tantrické sexuální techniky".

Vyvrcholení je pro většinu lidí toužebně očekávané završení milování. Je to asi to to nejhezčí, co při sexu prožíváme. Prožitek vyvrcholení - orgasmus je pro muže i ženu vyjádření společné něhy, lásky, souznění a pochopení. Určitě každý muž někdy slyšel o tom, že ženy mohou být tohoto prožitku schopné i několikrát za sebou v průběhu jednoho milování. Tuto schopnost jim někteří mohou závidět, ale většina mužů asi touží své ženě vícenásobný orgasmus poskytnout. Mnoho žen tuto zkušenost již získalo při masturbaci, ale s vícenásobným orgasmem od muže se to srovnat nedá. Nejde o to, který z nich lepší, ale orgasmus od blízkého člověka je vždy jiný. Muži vnímají vyvrcholení jinak, živočišněji, ženy více citem. Nikdy však nejde o to, kolik orgasmů muž nebo žena prožije, ale o to, jak je vnímá a jak tento prožitek obohatí jejich partnerský život.

"Úspěch (i v sexu) není něco, za čím se honíte. Je to něco, o co se neustále musíte snažit. 
Pak možná přijde, když to čekáte nejméně."
(Michael Jordan)

Ženská a mužská sexualita se v některých přístupech liší. Muži touží po sexuálním uvolnění, ženy většinou po něžnostech a blízkosti. Muž touží po orgasmu a žena po milování. Proto pro ženy někdy není tak jednoduché jak pro muže dosáhnout při sexu vyvrcholení. Ženy mají mnoho erotogenních zón a při sexu potřebují mnohem jemnější a komplexnější podněty, než jejich mužský protějšek. Žena potřebuje mnohem více intimity a pozornosti. Každá žena je naprosto jiná, všechny však touží po něžnosti a pozornosti ze strany partnera.

Mezi muži převládá představa, že žena potřebuje (a musí mít) orgasmus pokaždé, když má sex. Ve skutečnosti si žena přeje radost a uvolnění především pro svého partnera. Sama orgasmus také potřebuje a ráda ho prožije, nemusí to však být pokaždé, když se miluje. Jsou ženy, které orgasmus k pocitu štěstí z milování někdy ani nepotřebují.

Chcete-li poznat své tělo, pak nejdůležitější ze všech sexuálních technik je vědět, jak tělo reaguje na podněty vzrušení v průběhu sexu. To platí pro muže i pro ženy. Poznejte své tělo třeba doma před zrcadlem. Laskejte při masturbaci své tělo a pokuste se vizuálně prozkoumat, jak na podněty vaše tělo reaguje. Sledujte, co se Vám líbí, která část těla vám při stimulaci přináší nejkrásnější pocity.

Existuje několik sexuálních i nesexuálních technik, které ženě i muži mohou pomoci dosáhnout lepší prožívání sexu. Většina z nich je věnována ženám. Je možné je využít nejen u žen s obtížemi při dosahování orgasmu, ale i u těch, které se chtějí v sexuálním životě zlepšit a zvýšit intenzitu svých prožitků.

Posilování PC svalu

PC sval vede od konečníku do přední části stydké kosti. Posílení tohoto svalu, jeho stahování bez nutnosti na tuto činnost myslet, pomůže zesílit prožitky při sexuálním spojení při milování. Svalové kontrakce na PC svalu muže i ženy při spojení napomohou tomu, že sex bude jiný a většinou lepší pro oba partnery. Cílené i podvědomé stahy pochvy je muž na penisu schopen vnímat jako příjemné a vzrušující pocity. To je jedna z příjemných sexuálních technik, kterou má muž i žena možnost poměrně jednoduše vyzkoušet. V dalších kapitolách se touto technikou budeme zabývat podrobněji. Více informací naleznete v článku "PC svaly ženy a muže" a "PC svaly ženy a muže - jak je rozpoznat".

Kegelovy cviky pro ženy

Pokud máte problémy s dosažením orgasmu nebo se vám zdá, že si nedokážete milování dostatečně užít, vyzkoušejte "Kegelovy cviky", které posilují vaginální svaly. Pro ženy jsou tyto cviky i cestou jak se vypořádat s problémem inkontinence, případně jak jí i do budoucna vůbec nemuset řešit. Pozitivním efektem těchto cviků je i výrazné zlepšení kontroly prožívání sexu a orgasmů.

"Kegelovy cviky" pomohou ženě posílit, lépe ovládat a stahovat poševní svaly. Pomohou jí získat určitou kontrolu nad stahy pochvy, které muž při sexu vnímá velmi příjemně. Jedná se o nenáročný a nenápadný cvik, který můžete provádět kdykoli během dne. Cvičení je potřeba je provádět pravidelně a vícekrát za den. Spočívá v technice zatínání a povolování svalů pánevního dna. Touto technikou svaly pánevního dna posílí každá žena, která cvičení bude provádět poctivě a pravidelně. Odměnou jí pak mimo jiné bude i silnější požitek vzrušení a vyvrcholení při milování. Posílené svaly pánevního dna nejen zesílí a zpevní, ale budou více prokrvené a vnímavější na podněty. Stahy pochvy při vyvrcholení potom žena vnímá jako mnohem intenzivnější. Celkový prožitek z průběhu celého vzrušení i pocit závěrečného vyvrcholení bývá intenzivnější a hlubší nejen pro ni, ale v případě soulože i pro jejího partnera.

Výhodou "Kegelových cviků" je, že se dají cvičit naprosto nenápadně. Například je může žena provádět při močení, kdy svaly střídavě zadržuje proud moči a po chvíli ho opět povolí. Stejně tak můžete posilovat svaly pánevního dna jejich stažením a následným povolením. Tato techniku se může provádět opravdu kdykoli a kdekoli. Není problém posilovat svaly pánevního dna při odpočinku i sportu, v práci, v autě, ve veřejné dopravě nebo u televize. Prostě kdykoli a kdekoli. Bližší informace o posilování svalstva pánevního dna naleznete v článku "Kegelovo cvičení pro posílení svalstva pánevního dna".

Kegelovy cviky a vícenásobný orgasmus

Dosažení prožitku vícenásobnému orgasmu také mohou napomoci "Kegelovy cviky", a všechny další cvičení pro posílení svalstva pánevního dna. Nezaručují sice stoprocentní výsledek, ale rozhodně vám neublíží a za zkoušku stojí. Mnoho žen, aniž by vědělo, proč tak dělá, se před závěrečnou fází vzrušení napne, zatají dech a zpevní svaly pánevního dna. Dělají to samovolně, automaticky, protože samy i bez jakéhokoli poučení zjistily, že jim to pomáhá dosáhnout vyvrcholení. Nejdříve vyvolají svalové napětí a při pokračující stimulaci erotogenních zón a především klitorisu nebo pochvy a klitorisu napětí přeroste ve slastné pocity vyvrcholení, které se rozlévají z pánevního dna a pohlaví do celého těla. Pokud udrží napětí svalů i v průběhu orgasmu, pak mnohem intenzívněji vnímají orgasmické stahy i následné pocity blaha a štěstí. Po dosažení prvního orgasmu sice napětí svalů povolí, ale pro navození další vlny vzrušení už je potřeba mnohem méně snahy a stimulace. je to také proto, že u některých žen po prvním orgasmu vzrušení hned neodezní, zůstane vysoké a při další stimulaci umožní prožít další pocity vyvrcholení. Mnohem častěji tohoto stavu dosahují ženy, které mají pevné svalstvo pánevního dna a ovládají ho. Bližší informace o vícenásobném orgasmu naleznete v článcích:

Dýchání a pánevní pohyby pro ženy

Existují ženy, schopné dosáhnout orgasmu, aniž by se musely uchylovat k dotekům na genitáliích. Jedná se o tantrická cvičení a meditace, která jsou zaměřena na zvládnutí práce s dechem, PC svaly a svaly pánevního dna. Jedná se o dlouhodobá cvičení a meditace, ale výsledek za to stojí. Hlubokým dýcháním, pohybem boků a napínáním různých skupin svalů, které napomáhají sexuálnímu vzrušení, mohou docílit vyvrcholení. Základem všeho je správné hluboké dýchání, které je důležité i pro zvýšení průtoku krve v genitáliích. Tato sexuální technika není snadná, může však výrazně pomoci k lepšímu prožívání podnětů při sexu.

Venušiny kuličky

Cviky pro zpevnění svalstva pánevního dna předepisují porodníci a gynekologové. Opravdu se jimi dá vyřešit mnoho problémů po porodech a při lehčí formě inkontinence. Na "Kegelovy cviky" ženy musí neustále myslet. Někdy však zapomínají, ale bez cvičení se jejich zdravotní stav sám nezlepší. Cviky mají provádět co nejčastěji a v podstatě kdekoli. ​Venušiny kuličky, jako jedna z mála sexuálních pomůcek dokáže i pomoci s posilováním svalstva pánevního dna. Je to sice erotická pomůcka, ale to, dělá Venušiny kuličky jedinečnými, je jejich vedlejší zdravotní účinek. Venušiny kuličky ženám na posilování svalstva pánevního dna zapomenout nedovolí - kmitající hmota ve vagíně jim potřebu svírat svalstvo pánevního dna neustále připomíná. Protože mají obavu, že by kuličky mohly vypadnout a snaží se je pomocí stahování poševních svalů udržet uvnitř v pochvě.  

Venušiny kuličky nejsou nic nového pod sluncem. Jsou známé již ze starověku a i tehdy byly používány pro radost majitelky. Málo známé jsou ale významné vedlejší účinky, které byly popsány již v 50. letech 20. století. Jednalo se o tzv. "Rumba koule" - většinou čistě ohlazené kamínky nebo dřevěná tělíska z těžších ušlechtilých dřevin. Vložením do vagíny dochází k samovolnému stahování pánevních svalů a procvičování pánevního dna. Jedná se o podobný efekt jako při rehabilitační technice, známé jako "Kegelovy cviky". Venušiny kuličky tak možná mohou být považovány za zdravotní pomůcku a jejich účinky mohou sloužit jako prevence inkontinence, kterou mnoho žen trpí obvykle po porodu, kdy je oslabeno pánevní dno.

Pokud budete chtít tuto techniku vyzkoušet, nepřehánějte to. Začněte s běžnými lehčími kuličkami a pomalu. Až budete mít nějaké zkušenosti, začněte používat další druhy, které mají větší váhu a menší průměr. To však dělejte pozvolna a po poctivém tréninku. Poševní svaly jsou svaly a můžete je unavit nebo přetížit a to není cílem cvičení. Možná nebude špatné se zeptat svého gynekolog. Asi potvrdí o čem jste se zde dočetli, ale nečekejte, že by Vám je sám od sebe doporučil, či předepsal. Pro mnohé lékaře jsou Venušiny kuličky, i přes jejich pozitivní vedlejší účinky, především erotické pomůcky a nepatří mezi pomůcky předepisované na zdravotní pojišťovnu. Ale třeba narazíte na osvíceného lékaře a bude si s ním moci o tomto způsobu podpory léčky posilování svalstva pánevního dna pohovořit. Více o Venušiných kuličkách najdete v článku věnovanému pouze Venušiným kuličkám a v článku věnovanému posilování svalstva pánevního dna pomocí Venušiných kuliček.

Kegelovy cviky pro muže

Pro muže platí stejné zásady pro Kegelovy cviky jako pro ženy. Stahování svalů na jednu sekundu provádějte 15 krát za sebou, dvakrát denně, maximálně 75 až 80 kontrakcí.

Dýchání při dosažení orgasmu pro muže

Někteří muži při orgasmu zadrží dech a říkají, že jim to pomáhá prohloubit pocit rozkoše. Jiní muži používají techniku hlubokého a rychlého dech v očekávání dosažení opakovaného orgasmu.

Nezbývá než obě možnosti vyzkoušet a zjistit, která vám bude nejvíce vyhovovat. Ideální je naučit se obě techniky a podle nálady si vybrat ....

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: