Jste zde

Stimulace klitorisu - chvění prstu na klitorisu

Stimulace klitorisu - chvění prstu na klitorisu

Technika přímé stimulace klitorisu prstem.

Tento technika navazuje na článek "Masturbace ženy" a doplňuje článek "Klitoris - techniky přímé a nepřímé stimulace klitorisu" a článek "Stimulace vulvy prsty - "prstění"".

Tato technika nepochybně patří mezi ty závěrečné, tedy mezi techniky které se nejčastěji používají k dosažení vyvrcholení. Platí to jak pro masturbaci, tak také pro stimulaci klitorisu při stimulaci vulvy prsty nebo pro milování při kterém je kombinována penetrace (soulož) se stimulací klitorisu aby žena bezpečně dosáhla orgasmu.

Není na tom nic divného, jedná se o intenzivní přímou stimulaci klitorisu od které se už nic jiného ne vyvrcholení ani neočekává.

Jak se technika chvění prstu na klitorisu provádí?

Při masturbaci si tuto techniku dělá žena sama. Většinou k tomu používá obě ruce. Levou rukou prsty stahuje klitoridální kapuci z klitorisu a prsty tlačí na část klitorisu skrytou pod tukovou vrstvou Venušina pahorku a druhou rukou, prstem, intenzivně stimuluje viditelnou část klitorisu. Díky tomu, že klitoridální kapuce je povytažena směrem ke stydkému pahorku (Venušin pahorek) a že prsty tlakem dráždí ramena klitorisu (kořeny), je klitoris volný, snadno přístupný a navíc i podrážděný tlakem prstů na jeho skrytou část. Mnoho žen k dosažení vyvrcholení tlak na klitoris přímo vyžaduje. Pokud prsty levé ruky správně tlakem dráždí jeho část skrytou pod tukovou vrstvou Venušina pahorku, jsou pro dosažení vysokého vzrušení při přímé stimulaci prstem na jeho obnažené části vytvořeny ideální podmínky.

Vlastní stimulace viditelné čísti klitorisu je prováděna většinou jedním, dvěma a jen výjimečně více prsty. Tantra doporučuje pro přímou stimulaci používat prostředníček ("Boží prst"). Značná část žen ho používá i bez toho, že by takovéto doporučení znaly. Pokud žena použije jiný prst nebo více prstů je to naprosto v pořádku. Není potřeba to řešit. Každá žena to provede tak, jak to v danou chvíli potřebuje.

Vlastní stimulace klitorisu chvěním by se dala přirovnat ke chvění prstu houslisty na struně houslí.

Zpočátku je intenzita chvění nižší a žena hledá pro bříško polštářku prstu to správné místo na klitorisu. Postupně rychlost chvění zvyšuje a pak už je většinou celkem jedno, na kterou část klitorisu upřednostňuje. Mnoho žen se zvyšováním intenzity chvění prstem zatajuje dech a napíná svaly pánevního dna. Mnohdy stahuje nejen svaly pánevního dna, ale také napíná svaly nohou a stahuje svaly břicha.

Stažení svalů za současného zatajení dechu vytváří celkové napětí, které mnohé ženy potřebují k tomu, aby jejich vzrušení gradovalo a nakonec se překlopilo ve vyvrcholení.

Ve chvíli, kdy vzrušení dostoupí maxima a nastoupí orgasmus, většina žen reaguje prudkým vydechnutím a intenzivním dýcháním, které pak orgasmus společně s jeho orgasmickými křečemi provází.

Vyvrcholení je naprosto individuální záležitostí a zcela jistě jiné ženy budou naopak potřebovat, aby jejich svaly nebyly napnuté a budou dýchat plynule nebo intenzivně už v období, které orgasmu předchází.

Každá žena si podvědomě sama najde takovou techniku, která ji přirozeně pomůže orgasmu při stimulaci klitorisu dosáhnout.

Základem této techniky je intenzivní chvění prstem na klitorisu. Pro úplnost však musím uvést, že závěrečná fáze navození vzrušení které přeroste do vyvrcholení, nikdy nemusí probíhat "předpisově". Stejně tak technika chvění prstu na klitorisu nemusí být tou jedinou stimulací, kterou v těchto chvílích žena použije. Nic nebrání tomu, aby pro stimulaci klitorisu prstem používala kroužení prstem na klitorisu, pohyby dopředu-dozadu, poklepávání, mnutí mezi prsty, válení, statický tlak a další... Ve chvílích maximálního vzrušení však pravděpodobně přejde právě na intenzivní chvění prstem na klitorisu a to ji dovede až k vyvrcholení.

Některé ženy pro to, aby jejich vzrušení narůstalo potřebují stabilní rytmus stimulace, jiné ho postupně zvyšují a snižují, další kombinují stabilní rytmus s fázemi klidu po které rychlost zvýší až do maxima... Vše je správné. Každá žena postupem času získá zkušenost a podle toho co vnímá za pocity, přizpůsobí i rychlost a techniku masturbace.

Stimulac klitorisu v páru

Nyní se dostáváme k párovým technikám, při kterých se chvění prstem na klitorisu používá pro navození vzrušení a dosažení vyvrcholení. Párová techniky stimulace vulvy prsty - techniky "prstění", se provádí prakticky stejně.

  • Stažení klitoridální kapuce si může provádět žena a partner (partnerka) se zaměří na stimulaci klitorisu prstem.
  • Nebo stažení klitoridální kapuce a stimulaci klitorisu provede partner (partnerka).

Pro vlastní stimulaci klitorisu v páru platí to samé co pro masturbaci.


Jen znovu připomínám, že pro přímou stimulaci klitorisu prstem je nezbytné, aby klitoris byl dostatečně lubrikovaný od přirozená lubrikace ženy a pokud ta nestačí, pak je nutné použít kvalitní lubrikant. Bez dostatečné lubrikace se o přímou stimulaci klitorisu vůbec nezkoušejte!!!


 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje