Jste zde

Alergie na lubrikační gely, krémy a oleje

Alergie na lubrikační gely, krémy a oleje

Pokračování článku "Bolest při sexu a po něm".

Jedná se o poměrně málo častou alergickou reakci na některé druhy lubrikačních krémů nebo olejů, zlepšujících lubrikaci při sexu. Hned na začátku je potřeba si uvědomit, že ne každý materiál, který zlepšuje třecí vlastnosti je možné použít při sexu. Rozhodně není možné použít parfémované masážní oleje nebo masážní emulze běžné užívané při masážích. Jejich složení totiž není vhodné pro styk se sliznicí. Stejně tak olejíčky používané při aromaterapii sice krásně voní, vždy však obsahují nějakou éterickou látku, která prakticky vždy určitým stupněm dráždí citlivou sliznici muže či ženy. problémy pak nemusí mít jen žena, ale i muž, který bude citlivější na konkrétní éterický olej, přítomný v masážním nebo aroma oleji.

Lubrikačních gelů je opravdu velmi velká nabídka. Existují gely na bázi vody, dobře rozpustné ve vodě a velice citlivé k pokožce. Pro ještě větší a trvalejší zvlhčení slouží gely na bázi olejů a vazelíny. Na ty si však je třeba dávat pozor, ne každý je totiž snáší a mohou vyvolat různé alergické reakce. Je vhodné gel nejdříve vyzkoušet na hřbetu ruky nebo v tříslu a pak jej teprve aplikovat.

V současné době u kvalitních gelů nehrozí žádné alergické reakce. Musíte je však vybírat ne  podle ceny, ale podle složení. Prodávají se pod označením hypoalergenní, nebo některé jsou dokonce na BIO bázi. Jejich složení pak tělo nijak neohrožuje. Pokud budete mít při použití některého gelu problémy nebo nepříjemné pocity, vyzkoušejte jiný, případně se poraďte s lékařem. Lubrikační gely mohou někdy předejít i zdravotním úrazům při sexu a proto je dobré je mít doma v záloze.

Podrobnější informace naleznete v článku "Lubrikanty a lubrikační gely".

 

Články s podobnou tematikou

(AK)