Jste zde

Způsoby masáže prostaty

Způsoby masáže prostaty

Hlavní téma: "Anální sex".
Volné pokračování článku "Masáž prostaty, stimulace prostaty".

Masáž prostaty je známá sexuální praktika o které slyšel snad každý muž a určitě i hodně žen. Je to technika, která pro muže představuje zdravotní prevenci před problémy s prostatou, ale také intenzivní slastný a hluboký sexuální prožitek nezřídka končící orgasmem. Masáž prostaty si většina lidí spojuje s anální sexem. Na jednu stranu je to pravda, jedná se o sexuální praktiku, která mezi anální patří, ale má i své zdravotní důvody. Prokrvení prostaty a výměna prostatických tekutin udržuje prostatu aktivní a zdravou. Navíc masáž prostaty může včas odhalit případně její změny nebo problémy, které je tak možné včas řešit.

Masáž prostaty se kombinuje s další stimulací

Nejčastěji se masáž prostaty spojuje s některou další sexuální praktikou, jako je například masturbace nebo orální sex. V této kombinaci je to také pro muže nejoblíbenější a nejlepší způsob, jak tuto masáž provádět. Může být překvapivě příjemná i vzrušující. V každém případě při ní muži zažívají pocity, které při žádné jiné sexuální praktice nemohou poznat. Pokud je prováděna delší dobu a doplněna o masturbaci nebo orální sex, pak je pravděpodobné, že díky ní může muž poznat nový, od jiných stimulací odlišný a dosud nepoznaný orgasmus. Někdy se může stát, že prožitek orgasmu spojený s ejakulací nastane už jen při pouhé masáži, bez jakékoli další stimulace. Rozhodně doporučuji techniku masáže prostaty bez stimulace penisu vyzkoušet a pokusit se ji dotáhnout do úspěšného konce. Je sice náročnější na čas, ale zjistíte při ní, co muž potřebuje aby při stimulaci prostaty prožil ejakulaci. Budete potřebovat možná 15 i více minut stimulace než se vám to podaří. Pro muže to však bude opravdu něco nového a hlavně jiného, než když masáž spojíte s masturbací nebo orálním sexem.

Pro mnohé muže a hlavně ženy však masáž prostaty představuje jisté tabu a to jednak z důvodu malé informovanosti o této masáži, neznalosti jejích technik, ale také obavy spojené s dostatečnou hygienou. Velkou barierou je, že masáž prostaty se nejúčinněji provádí vnitřně, tedy přes konečník.

To však není jediný způsob, jak je masáž prostaty možné provést. Proto si nyní povíme o technikách a způsobech stimulací, kterými je masáž prostaty možné provést.

Jak se masáž prostaty provádí?

Prostata (říká se jí také předstojná žláza), je velmi důležitá mužská pohlavní žláza, která se nachází uvnitř těla mezi varlaty a análním otvorem. Je možné ji nahmatat v oblasti nad "hrázi", tedy spojnicí mezi konečníkem a šourkem. Zdravá prostata je asi velikosti kaštanu, má kulovitý tvar a hladký, pružný povrch, její velikost je okolo 3 x 2 cm. Je vklíněná do prostoru mezi stydkou kostí a konečníkem, pod močovým měchýřem a jako prstenec obkružuje močovou trubici. Na dotek je citlivá, avšak dotýkání by nemělo způsobovat bolest, pokud je prostata zdravá. Má na starosti upravování hladiny hormonů v těle, ovlivňuje nejen pohlavní život, ale i močení. Žláza vylučuje sekret, který tvoří 10 % až 30 % ejakulátu.

Masáž prostaty je důležitá pro zdraví, zároveň může být velmi příjemná i vzrušující, někteří muži díky ní dosahují dosud nepoznaných orgasmů, které se liší od těch způsobených stimulací penisu.

  • Rukou, prsty nebo vibrátorem z vnější strany těla v oblasti šourku a hráze.
  • Prstem nebo prsty, jako vnitřní masáž, přes konečník.
  • Vibrátorem, didlem (análním kolíkem) nebo připínatelným didlem ve tvaru penisu, jako vnitřní masáž, přes konečník.

V rámci různých sexuálních praktik se využívá i elektrická stimulace. Podobně je tomu i s elektro stimulací prostaty. Vyžaduje však speciální erotické pomůcky a její bezpečnost nebyla nikdy zkoumána. Experimentování s elektro stimulací (především s amatérsky vyrobenými udělátky) může při nerozvážném nebo přehnaném použití impulzních přístrojů způsobit i vážné komplikace až zranění s následky. Takováto stimulace si opravdu zaslouží upozornění "POUZE NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ"

Základem úspěšného análního sexu je lubrikace! Stejně tak i masáž prostaty vyžaduje dokonalou lubrikaci. Pro masáž je však potřeba používat výhradně "Masážní prostředky vhodné pro masáž prostaty".

Prostatu je možné masírovat dvojím možným způsobem:

  • nepřímo a
  • přímo

Nepřímá masáž prostaty

Nepřímá masáž prostaty není sice tak účinná, ale pro mnoho párů je přijatelnější, jak přímá masáž přes konečník. Vzhledem k tomu, že masírovaná část těla je nad hrází - spojnicí mezi konečníkem a šourkem, je tato technika vhodná zejména pro začáteční pokusy. Jedná se o stimulaci prostoru nad hrází, u kořene penisu, mírně v hloubce těla. Masážními pohyby se stimuluje kůže, podkoží a hlubší tkáň a pohyb se částečně přenáší na na prostatu. Při hlubší masáži se dá prostata v hloubce tkáně nahmátnout u kořene penisu. Masáž se provádí jemnými, pomalými, krouživými pohyby mezi šourkem a konečníkem. Muž toto místo při masáži poměrně zřetelně rozpozná a může tak partnerce poradit, jak masáž správně a účinně provést. Tlak však nesmí být příliš velký. Mohlo by hrozit namožení tkáně prostaty a muž by pak cítit tlak a podráždění i po delší době. Pokud by bylo podráždění příliš velké, mohl by vnímat i pocity tlaku a pálení a to by nebylo příjemné. Při příliš silné, agresivní stimulaci nebo zranění se toto místo, z pohledu vzrušení, může stát na masážní doteky necitlivé, zato však bolestivé.

Přímá masáž prostaty

Přímá masáž prostaty se provádí vnitřně, tedy přes konečník. Všechny varianty vnitřní masáže samozřejmě vyžadují dokonalou hygienu a alespoň základní znalost anatomie mužského pohlaví.

  • Přímá masáž prstem

Přímá masáž prostaty je asi nejúčinnější variantou stimulace. Provádí se přes konečník zasunutím prstu do análního otvoru a stimulací prostaty přes stěnu konečníku a tlustého střeva. (Jednoho prstu!). Naprostou nutností je, kromě použití dostatku lubrikačního gelu, také kvalitní hygiena. Tím se sníží riziko přenesení infekce z prostoru tlustého střeva na toho, kdo masáž poskytuje. Dostatek lubrikačního prostředku umožní bezbolestně a bezpečné zavedení prstu do konečníku a vnitřní stimulaci prostaty. Latexové rukavice nebo prezervativ pak oddělí prst od prostředí konečníku, což mimo bakteriální rizika snižuje i riziko přenosu případné pohlavní choroby.

Pro masáž prostaty jsou vhodné především dvě polohy a to:

 Podrobněji se stimulací análu a prostaty prsty zabývá článek "Stimulace análu prsty" a článek "Technika masáže prostaty".

  • Přímá masáž prostaty erotickými pomůckami

Masáž prostaty je také možné provádět s pomocí erotických pomůcek. Jedná se především o anální kolík (nemají vibrační vložku) a různé typy vibrátorů. Anální vibrátory a didla mají upravený tvar, který zabraňuje vklouznutí pomůcky do konečníku. Při masáži prostaty se používá větší množství lubrikantu a tak je jasné, že udržet pomůcku v ruce nemusí být vůbec snadné a může se stát (a stává se), že pomůcky a prostě z ruky vyklouzne a zajede do konečníku. Vytáhnout ji je samozřejmě možné, ale za ten stres to rozhodně nestojí. Proto je pro masáž opravdu vhodné používat pomůcky k tomu určené. Jednak mají tvar přizpůsobený potřebě masírovat prostatu (podobně jako u žen pro masáž bodu G), ale také jejich tvar a rozšířená základna zabraňuje vklouznutí pomůcky do konečníku. Jsou přesně vytvarované tak, aby je bylo možné co nejsnadněji zasunout do konečníku a aby prováděly co nejúčinnější masáž prostaty. Mezi další pomůcky můžeme počítat například anální korále nebo plastové náhražky penisu. Stimulace prostaty s nimi však není ani přesná, ani tak moc příjemná.

Je dobré vědět, že masáž prostaty s pomůckami nemůže být nikdy tak ohleduplná a šetrná jako masáž prstem. Na druhou stranu jsou tyto pomůcky vybaveny vibračními kapslemi, které dokáží masáž výrazně zintenzívnit a zpříjemnit. jen vibrace nesmí být příliš agresivní.

Samostatnou kapitolou je připevňovací penis (didlo nebo vibrátor), které mohou být v provedení jak s vibrací, tak i bez ní. Žena si je připevňuje na tělo do stejného místa, jak je u muže penis. Mohou být jednoduché - pouze pro stimulaci muže a to s vibrací i bez ní. Vyrábí se však i oboustranné, kdy si pomůcku žena nasadí tak, že její zadní část je zavedena do pochvy (dráždí i klitoris) a přední část slouží ke stimulaci muže. Opět jsou jak s vibrací, tak i bez ní. Tyto pomůcky pak současně, stimulují jak ženu, tak i muže. Masáž s nimi však nikdy nebude tak příjemná jako prstem nebo vibrátorem či didlem!. Stimulovaný bude spíš celý konečník a podstatně méně přesně prostata.

Na závěr článku opět připomínám, že "Sexuálně přenosné nemoci - pohlavní choroby" jsou rizikem i při masáži prostaty. Proto je důsledná preventivní ochrana naprostou nutností jak pro přijímajícího, tak i poskytujícího partnera.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)