Jste zde

Pohyby při souloži

Pohyby při souloži

Volné pokračování článku "Soulož - penetrační pohlavní styk".

Motto:

"Dobrý" sex má správně „znít“ ...
... jako když se žena v žabkách snaží doběhnout autobus..

Žena by měla s partnerem mluvit o tom, jaké pohyby jí při souloži nejvíce vyhovují. Nejčastěji je používaný pohyb směrem dovnitř a ven. Často muži ani netuší, že souložit se dá mnohem nápaditěji a účinněji... Prostě souloží tak, jak si myslí, že by soulož měla vypadat nebo jak to okoukali z pornofilmů. Přitom někdy je mnohem účinnější, především pro zvyšování vzrušení ženy, když pohyby kontroluje a řídí ona.

Při souloži rozlišujeme dvě základní role partnerů - dominantní a pasivní. Často se tyto role hodnotí právě podle toho, kdo z partnerů kontroluje pohyby při souloži, určuje rychlost jejich pohybu, intenzitu a hloubku penetrace. Dominantní roli pak může zastávat muž, ale i žena.

U pohybu při souloži je možná ještě jedna varianta a tou je, když pohyby pánví, tedy pohyby při kterých dochází k vzájemnému tření a stimulaci pohlaví muže a ženy při souloži, provádí oba partneři současně. Takový pohyb může být vzájemně proti sobě nebo od sebe. Vytváří se pak spousta nových podnětů, které mohou být i výrazně odlišné od pocitů při "klasické" souloži. Tato technika však není příliš vhodná pro "začátečníky" a to z důvodu, že spojení penisu a pochvy se může rozpojit. Vzhledem k tomu, že rozpojení nejspíš nebylo plánované a tedy pod kontrolou, jednak ruší a může se stát, že dojde k nějakému sexuálnímu zranění muže nebo ženy. Zkušenější a především ukáznění partneři tuto techniku zvládají bezpečněji a nehody při milování jim proto nehrozí (doufejme).

Jako u všeho jiného, i pohybům u soulože je potřeba se učit a naučit!

Každá sexuální poloha má "své" vhodné pohyby při spojení muže a ženy. Stále stejné, monotonní pohyby však mají nevýhodu v tom, že si na něj pohlavní orgány rychle zvyklou a pak taková stimulace pak má minimální účinek. Bohužel především na ženu. Muž se i při dokonale monotonních pohybech při souloži vzruší a stejně nakonec vyvrcholí...

Základní pohyby pánví

Při souloži zkušené ženy a samozřejmě i muži, hledají takové polohy penisu ve vagíně při kterých jsou pocity ze spojení nejintenzivnější. Muži by snahu ženy o maximální prožitek při souloži měli uvítat, protože pak je jejich snaha o vzájemné uspokojení na "dobré cestě". Žena která jen leží "jako placka" a čeká jak to dopadne, může si být skoro jistá, že pro muže to dopadne dobře. Při souloži může žena svými pohyby, natáčením, zvedáním nebo spouštěním pánve a boků, podle svých pocitů upravit místo ve kterém se při souloži penis otírá o stěnu pochvy a poskytuje jí prožívat ty nejpříjemnější pocity. O stejné hledání ideální stimulace pochvy se samozřejmě musí snažit i muž. Leccos může od ženy okoukat a naučit se do soulože zařadit.

Obecně by měl muž vědět, že nejčastější pohyby penisu v pánvi ženy jsou:

  • nahoru - dolu - zvedání a spouštění - jsou velmi náročné na fyzičku, unavující a někdy hrozí vyklouznutí penisu z pochvy. Důležité je se při nich uvolnit a nastavit pánev do takového úhlu, aby docházelo ke střídání pocitů hlubokého a mělkého proniknutí. Některé ženy cíleně vyhledávají i úplné vysunutí údu z pochvy z důvodu intenzivního dráždění stydkých pysků a poštěváčku při novém úplném zasunutí. Takováto technika vyžaduje jistou zručnost a opatrnost. Odměnou je střídání pocitů a intenzivní dráždění. Této technice pohybu se někdy říká „Rybaření“.
     
  • dopředu - dozadu - jedná se o pohyby pohyby pánví dopředu a dozadu. Penis zcela zasunutý dovnitř do pochvy a houpavými pohyby žena klitorisem tře a tlačí na pubickou oblast partnerova těla (oblast pod kterou je jeho stydká kost). Tuto techniku pohybů je možné plně využít pouze při úplném nasednutí. Zaručena je jak hluboká penetrace, tak také intenzivní stimulace klitorisu. Těmto pohybům pánve můžeme říkat například „houpání“.
    Pokud je žena částečně nadzvednutá, bude průnik penisu do pochvy menší a drážděna bude spíše přední části pochvy. Penis nebude v maximální hloubce, ale zůstane zhruba v polovině délky pochvy. Při pohybech dopředu-dozadu tak vyvíjí tlak na jiné oblasti pochvy, což některé ženy silně vzrušuje. Tato technika je ale poměrně náročná a je potřeba při ní vzájemně spolupracovat. Žena by muži měla sdělovat, jaká místa jsou na tlak příjemná, a jaká ne. Taková komunikace však mnoha párům příliš nevyhovuje a některé přímo ruší. Přesto je rozumné i tyto pohyby uvnitř pochvy vyzkoušet a o pocitech si promluvit. Příště už budete vědět co se líbí a co ne. Těmto pohybům se někdy říká „Shallowing“.
  • krouživé - kroužením ženiny pánve dochází k dráždění celé vagíny a pocity proniknutí údu mohou být mnohem „plnější“ a „hlubší“. Tato technika pohybů je vhodná i pro jiné varianty polohy „Na koníčka“, kdy žena mění záklon těla přes vzpřímenou polohu až do polohy, kdy na partnerovi leží a objímá ho. Kroužení je nejintenzivnější při hlubokém zasunutí penisu do pochvy, kdy je pubickou oblastí muže stimulovaná i ženin klitoris. S kroužením se dají velmi dobře kombinovat pohyby „dopředu-dozadu“.

 

Zásadní problém mužů, především těch, kteří neumí kontrolovat své vzrušení, spočívá v tom, že snaží být co nejvýkonnější. Pohyby penisu v pochvě se snaží co nejvíce prohloubit a zrychlují a zrychlují... Ženu to sice nejspíš vzruší, ale muže víc a ... předčasně ejakuluje nebo soulož bude příliš krátká na to, aby žena prožila vyvrcholení jako první. A když muž vyvrcholí jako první... nemá už s čím souložit...

Ženám spíše vyhovuje krouživý pohyb pánví, pomalé zasouvání penisu, změna rytmu a hloubky spojení.

Důležité je pochopit, že naprostá většina žen se nejvíce vzruší při stimulaci klitorisu. Pokud se při souloži daří udržet souvislý, nepřerušovaný kontakt penisu a klitorisu, stoupá nejen vzrušení ženy, ale také šance na její vyvrcholení při souloži! Nejintenzivnější stimulaci poskytuje kontakt klitorisu s kořenem penisu. Takový kontakt se nejsnadněji udrží, když se muž naučí střídat pomalé, krátké pohyby s pomalými, dlouhými pohyby a bude sledovat, zda opravdu penisem stimuluje klitoris.

Vhodně zvolená sexuální poloha a technika penetrace velmi silně ovlivňuje vzrušení ženy a výdrž muže.

Dvojité potěšení

Soulož však není pouze o penetraci penisem. Nejvíce vnitřních i vnějších pocitů každá žena prožívá tehdy, když je vaginální penetrace doplněna o stimulaci klitorisu. Ne všechny sexuální polohy jsou pro takovou současnou stimulaci vhodné. Nic však nebrání tomu, aby ji prováděl partner nebo aby si ji provedla sama žena ať už rukou nebo sexuální pomůckou.

Tantrické techniky pohybů při souloži nebo milování

Techniky taoistického a tantrického milování je možné a vhodné kombinovat s technikami posilování svalstva pánevního dna

 

Další články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: