Jste zde

Soulož se stimulací oblasti děložního čípku

Soulož se stimulací oblasti děložního čípku

Hlavní téma: "Pohlavní styk - soulož".
Volné pokračování článku "Prožitek a orgasmus".

Často se ženy bojí, že při hluboké penetraci může penis muže vniknout až do dělohy. Nemůže! Obavy žen o nechtěnou penetraci děložního čípku jsou naprosto zbytečné. Při souloži, normální, ohleduplné stimulaci prsty nebo sexuální pomůckou, k jakékoli penetraci děložního hrdla dojít nemůže. Během pohlavního styku - soulože penis vstoupí skrze  poševní vchod do pochvy (vaginy) a stimuluje poševní stěny, bod G a dokonce se může dotýkat děložního čípku.

Při souloži penis pochvu nemůže protrhnout nebo ji nějak mechanicky poškodit. Pokud však nebude zajištěna dostatečná přirozená lubrikace nebo dodatečná lubrikace, může, a to celkem snadno, dojít k odření sliznice stydkých pysků, poševního vchodu, pochvy i klitorisu.

Děložní čípek je chráněný

Děloha a děložní čípek jsou přístupné pouze prostřednictvím pochvy. Děložní čípek se nachází až na zadní stěně pochvy a ta je pružná a poddajná. Právě díky tomu je děloha velmi dobře odolná proti běžnému mechanickému zatížením při souloži a stejně tak je i chráněný děložní čípek.

To platí o technikách soulože, nikoli o situaci, kdy dojde k nepřiměřenému použití sexuálních pomůcek nebo násilnému dráždění prstem.

Při nepřiměřeně intenzivním pronikání prstů nebo sexuálními pomůcky do pochvy a namáhání zadní stěny pochvy bez dostatečné lubrikace, může velmi snadno dojít k odření její sliznice. To se samozřejmě může projevit i na citlivém děložním čípku. Dlouhý penis je sice při souloži výhodou, může však děložní čípek namáhat tlakem a třením. Při razantní souloži pak může povrch děložního čípku i odřít nebo podráždit jeho sliznici. Také velký tlak nebo nárazy penisu na zadní stěnu pochvy nemusí žena vnímat příliš vzrušivě. Příliš velké namáhání této oblasti jí může přinášet pocity nepříjemného tlaku, tahu dělohy, ale někdy i bolesti.

Jak na stimulací oblasti děložního čípku penisem?

Víme už, že se děložní čípek (cervix) nachází poměrně hluboko v ženské pochvě (vagíně). To samozřejmě znamená, že stimulovat tuto oblast můžeme jen tehdy, když se penisem dostaneme až k ní. Při penetraci jsou tedy logicky ve výhodě muži, jejichž penis je delší. Pokud má muž "příliš dlouhý penis", nemusí to být pro ženu zrovna výhoda. Ale pro tyto případy je ověřená bezpečná metoda, která takovouto stimulaci bez obav dovolí. Jedná se o bezpečný způsob omezení průniku "dlouhého" penisu do pochvy.

Pro ženy to zpočátku nemusí být úplně příjemné, protože takováto cílená stimulace děložního čípku může být nezvykle intenzivní. Na začátku (i v průběhu soulože) proto postupujte opatrně. Partner by měl být přinejmenším ohleduplný a penis do pochvy by měl zavádět opatrně a pomalu. Při hlubokém a pomalém zasouvání penisu do pochvy má žena čas na to, aby si prožila pocity vyvolané drážděním děložního čípku. Nejvíce pocitů pak bude vnímat při tlaku žaludu na děložní čípek a jeho okolí. Také pocity od tření žaludu o děložní čípek jsou pro některé ženy mimořádně vzrušující. Ne všechny ženy však při stimulaci oblasti děložního čípku prožijí orgasmus. V každém případě však většina žen takovouto pomalou a hlubokou soulož ocení.

Technika, která se považuje za tantrickou soulož se stimulací oblasti děložního čípku, je popsána v článku "Tantrický polibek - stimulace děložního čípku penisem".

Ještě musím upozornit na to, že v období, kdy má žena gynekologické problémy nebo je rizikově těhotná, je stimulace děložního čípku nepřijatelná!

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje