Jste zde

Orgasmus - plošný tlak dlaně na vulvu

Orgasmus - plošný tlak dlaně na vulvu

Hlavní téma: "Prožitek a orgasmus".
Volné pokračování článku "Orgasmus dosažený bez "klasické" stimulace klitorisu?".

Tantrický přístup k milování je jiný také v tom, že upřednostňuje osvědčené postupy před improvizací. Mezi osvědčené techniky, které mají za cíl prohloubit orgasmický prožitek patří i technika "uzavření joni" při nebo těsně po nastoupení orgasmu. Nejedná se o stimulační techniku, ale o techniku která má za cíl prohloubit nebo rozšířit příjemné pocity při vyvrcholení. Není složitá a proto si snadno můžete ověřit, zda i pro Vás bude přínosem.

Dá se využít především tehdy, když se orgasmu ženy snažíte dosáhnout jinak, než pohlavním stykem - souloží. Může se jednat o stimulaci vulvy prsty - "prstění" nebo o cunnilingus. Tato technika se využívá i na zakončení tantrické masáže joni.

Podstatou je, že při nastoupení orgasmických stahů přitisknete ruku dlaní a prsty na joni. Ten správný okamžik nastane při nebo těsně po nastoupení prožitku orgasmu. Dlaň a prsty ruky kryjí celou plochu vulvy od hráze až po Venušin pahorek. Dlaň nepřímo tlačí na oblast klitorisu a prsty na jeho skrytou část ve Venušině pahorku. Ruka "uzavře joni" a "uzemní" 1. kořenovou čakru Múládhára. Je to tantrická technika, která usměrní všechnu sexuální energii vytvořenou při vyvrcholení vzhůru do pánve, křížové oblasti a po páteři vzhůru do hlavy. Jedná se tedy o techniku podporující transformaci sexuální energie vzniklé při prožitku orgasmu skrze energie vyšší, extatické.

Jsou ženy, které k plnému prožití slastných okamžiků vyvrcholení potřebují vytvořit nepřímý tlak na klitoris a udržet ho po dobu, dokud probíhají orgasmické stahy v pohlaví a pánevním dnu. Rozumná žena, která ví, že přesně toto dělá při masturbaci, by se s tím svému partnerovi měla svěřit. Mnozí muži vůbec netuší, že některé ženy takovýto nepřímý tlak navozují například stažením svalů nohou nebo jejich pevným překřížením. Jiné jsou zvyklé takovýto nepřímý tlak navodit třením vulvy o předměty nebo tělo nebo silným tlakem svých prstů nebo sevřené pěsti na vulvu. Těch technik je více a žena, která zjistila, že něco podobného k dosažení plnohodnotného prožitku vyvrcholení potřebuje si umí s navozením potřebného tlaku (uzavření vulv) poradit. pokud muži řekne, co k plnohodnotnému prožitku vyvrcholení potřebuje a co se jí líbí, budou nakonec spokojeni oba dva. 

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)