Jste zde

Orgasmus - problémy žen s jeho dosažením při souloži

Orgasmus - problémy žen s jeho dosažením při souloži

Volné pokračování článku "Prožitek a orgasmus".

Pokud se chceme nějakým způsobem zorientovat v problémech žen s dosahováním orgasmu, pak je potřeba znát několik zásadních informací.

  • Pro většinu žen není podstatné, jaký druh orgasmu prožijí. Nejdůležitější je to, jak ho žena vnímá, jak je intenzivní, hluboký a přirozený.
  • Žena potřebuje podstatně delší stimulaci, než muž. Průměrná doba stimulace, kterou žena potřebuje k dosažení orgasmu, je mezi deseti až dvaceti minutami. Je to individuální a pokaždé jiné. Ani tato doba však někdy nemusí pro dosažení vyvrcholení stačit.
  • Orgasmu při stimulaci nedosahují všechny ženy. Možná více jak 1/3 žen má s dosahováním orgasmu problémy.
  • První milování zakončené orgasmem prožije zhruba jen 1/3 žen. Pravidelně začnou orgasmus prožívat většinou až tehdy, když se s partnerem "vyladí" a naučí se vnímat, co oba potřebují a preferují. Na takovouto souhru je potřeba dostatek času a většinou i trpělivosti. Dlouhodobé vztahy jsou pak jednoznačnou výhodou...
  • Ani ty ženy, které orgasmus běžně prožívají, ho nemusí zažít při každém milování. Někdy to prostě ani při sebevětší snaze nejde. Nakonec usoudí, že než "vydřený orgasmus", tak raději žádný.
  • K předstírání orgasmu se za život uchýlí zhruba 2/3 žen. Tvrdí, že to dělají kvůli partnerovi, aby měl z milování hezký pocit a netrápil se tím, že dnes se to nepodařilo... Mnohdy to však dělají i proto, aby už měly klid...
  • Není ani tak důležité, jaké muž volí sexuální polohy pro spojení. Žena nejvíce ocení dlouhou milostnou předehru, něžnosti, laskání a nápaditou stimulaci při které muž více myslí na ženu, než na sebe...
  • Orgasmu ženy se dá v případě, že muž vyvrcholí jako první (což je pravděpodobné), dosáhnout i jinými technikami než souloží...
  • Jsou ženy, které orgasmu dosáhnou pouze masturbací a to pomocí stažení svalů nohou, pánevního dna a za podpory pulzujícího tlaku na klitoris. Takováto masturbace se dá jen těžko nahradit jakoukoli jinou technikou a už vůbec ne klasickou souloží. Přesto existuje možnost, jak těchto technik masturbace využít tak, že se z ženy které soulož nic neříká, stane tantrická mistryně která může dokázat svého muže přivést k vyvrcholení pomocí rytmického stahování poševních svalů. Technika je pro soulož popsána v článku "Soulož s vytvořením napětí svalů pánevního dna".
  • Pro cunnilingus je podobná technika popsána v článku "Cunnilingus s vytvořením napětí svalů pánevního dna".

A nyní se můžeme vrátit k problémům žen s dosahováním orgasmu při souloži

Dosahování orgasmu při souloži je pro většinu žen opravdu velký problém, to už víme. Většinou je problém v rozdílné době potřebné stimulace k dosažení orgasmu u ženy a muže. Žena potřebuje stimulaci podstatně delší než muž. Navíc ženská sexualita a tedy i mechanismus dosažení vyvrcholení je u ženy mnohem složitější jak u muže. Problém však nemusí být jen v "krátké souloži".

U některých žen může být tento problém s dosažením orgasmu spojen s velikostí klitorisu a jeho umístěním ve vulvě. Některé ženy mají klitoris trochu níže, blíže k ústí vagíny a tak u nich snáze při souloži dochází ke stimulaci klitorisu kořenem penisu. Tyto ženy dosahují orgasmu snadněji, neboť penis klitoris do nějaké míry stimuluje.

Ženy, jejichž klitoris je umístěn trochu výše a nachází dále od poševního vchodu, potřebují více doplňkové stimulace nebo jinou techniku soulože, při které bude dráždění klitorisu dostatečně zajištěno. Protože to vždy až tak snadno nelze zajistit, může tato žena mít problém s dosažením orgasmu.

Je malý klitoris problémem?

V první řadě je potřeba si odpovědět otázku, jak velký je vlastně malý klitoris? Mnoho žen se domnívá, že má malý klitoris, ale to je především proto, že mají zkreslenou představu, jak velký klitoris vlastně je. jak je velký "v klidu" a jak velký je při vzrušení. Pochybuji o tom, že by se masově kamarádky vzájemně zkoumaly a posuzovaly jak na tom která je. Klitoris není jako penis. V lecčem je mu sice velmi podobný, ale ve velikosti to rozhodně nebude. Penis je vidět na první pohled, a jek velké jsou rozdíly v klidu a při vzrušení!

Malý klitoris se hůře stimuluje. V průběhu narůstání vzrušení se klitoris sice zvětší, ale i tak jeho přímá stimulace nemusí být dostatečná. Malý klitoris však v žádném případě není problémem možnosti dosáhnout orgasmu. Hlavní problémem vždy zůstává jeho nedostateční stimulace. Klitorisem z pohledu jeho velikosti se zabývá článek "Klitoris - jaká je "správná" velikost klitorisu?". Tam zjistíte, že i ten "nejmenší klitoris na světě" stačí na to, aby žena prožila "nekonečně velký" orgasmus.

Zatím není nijak přesvědčivě dokázáno, že větší klitoris má více nervových zakončení jak malý klitoris. Navíc klitoris není jen ten "hrášek" který je vidět. Jeho tkáň je mnohem větší a rozsáhlejší. Především však jde o to, v jaké vzdálenosti se klitoris nachází od poševního vchodu. Čím bude blíže, tím snadněji bude ve vhodných sexuálních polohách stimulovaný penisem. Rozdíly mezi ženami v umístění klitorisu od poševního vchodu nebývají nijak závratné. Může se jednat řádově o milimetry, maximálně však tak o 5 mm. To však může stačit na to, aby penis při penetraci na klitoris "nedosáhl".

Klitoridální kapuce

Přístupnost klitorisu pro přímou stimulaci ovlivňuje i jeho zakrytí klitoridální kapucí. Ta klitoris překrývá a brání jeho mechanickému dráždění za podmínek běžného života. Podle anatomických dispozic, které jsou u každé ženy jiné, dochází při vzrušení ke zvětšení klitorisu a ten částečně vystoupí zpod klitoridální kapuce. Právě míra vystoupení klitorisu zpod klitoridální kapuce může být dalším faktorem, který může ovlivňovat stimulaci klitorisu při souloži.

Sexuální polohy a stimulace klitorisu při souloži

Řada žen má potíže dosáhnout orgasmu v klasické misionářské poloze. Při ní je stimulace klitorisu poměrně slabá. Pokud muž nebo žena dráždění nedoplní o manuální stimulaci, nemusí být dostatečná. Pro stimulaci klitorisu jsou mnohem vhodnější polohy, kdy je "žena nahoře". Žena při nich má nad svým vzrušením větší kontrolu a může v nich dosáhnout orgasmu podstatně snadněji. Proto je pro ženy s menším klitorisem nebo klitorisem umístěným výše od poševního vchodu vhodnější poloha nahoře. V těchto polohách je navíc mnohem snadnější i doplňková stimulace klitorisu rukou nebo sexuální pomůckou.

Bližší informace o vhodných sexuálních polohách naleznete v článcích "Sexuální polohy vhodné pro stimulaci klitorisu", "Sexuální polohy", "Soulož "Na pejska" se stimulací klitorisu", "Orgasmus - jak ho dosáhnout při souloži - "Misionářská poloha"".

 

Články s podobou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)