Jste zde

Nejčastější ženské masturbační techniky

Nejčastější ženské masturbační techniky

Hlavní články tématu: "Autoerotika - masturbace a onanie" a "Masturbace ženy".

Najděte si dostatek času, pohodu a klid. Určitě si však zajistěte soukromí a klidnou místnost, kde vás nikdo nevyruší a kde se můžete uvolnit. Nikam nespěchejte. Masturbace není úkol! Nikdo vás za ni nebude ani hodnotit, tak není čeho se obávat. Příjemně se nalaďte, pusťte si meditační nebo tantrickou hudbu a soustřeďte se na vlastní myšlenky, představy a pocity. Svlékněte se tak moc, jak potřebujete. Hlaďte se na svých erotogenních zónách a prožívejte pocity, které vám doteky poskytují. Opravdu nespěchejte, vždyť není kam! Určitě nevynechejte prsa a jejich bradavky!

Ženy nejsnáze dosáhnou orgasmu přímou nebo nepřímou stimulací klitorisu.

Základem masturbace je dráždění a masáž klitorisu prstem. Začněte lehkou masáží a hlazením stehen, třísel, velkých stydkých pysků a Venušina pahorku. Budete prociťovat příjemné pocity a možná už i nastupující vzrušení. Věnujte se každičkému místečku, hlaďte je a laskejte. Po chvíli zjistíte co vám přináší nejlepší pocity a jaký dotek nebo hlazení stupňuje vzrušení. Teprve když vnímáte, že začínáte být přirozeně zvlhnutá, začněte se dotýkat i malých stydkých pysků. Jemně je mněte a hlaďte. Na spojnici malých stydkých pysků najdete klitoris neboli poštěváček. Je to poměrně malý, nenápadný, ale nesmírně citlivý orgán, který je z části nebo úplně skrytý pod klitoridální kapucí. Jeho hlavním a jediným úkolem je přinášet ženě krásné pocity při milování a samozřejmě i při masturbaci. 

Pokud přirozené zvlhnutí není dostatečné, pak neváhejte a použijte lubrikační krém nebo kapičku dětského olejíčku. Někdy stačí i naslinit prst nebo jej zvlhčit lehkým zasunutím mezi malé stydké pysky. U žen které jsou panny jen velmi lehce, aby nedošlo ke zbytečnému poškození panenské blány. Lubrikační krém je dnes naprosto dostupný bez lékařského předpisu a má ideální vlastnosti. Jedno balení vám vydrží na mnoho krásných chvil...

Se zvyšujícím se sexuálním vzrušení se klitoris stává citlivějším na podněty a v případě, že je dostatečně lubrikovaný jsou doteky na něm stále více intenzivnější a dráždivější. Pokud je klitoris stimulovaný přes kapuci nepřímým dotekem, je intenzita doteků vnímána jinak, než když je  stimulovaný přímo. Pomalu a s citem přetáhněte klitoridální kapuci nahoru přes klitoris a tím jej obnažte. Přímý kontakt s obnaženým klitorisem pak většinou přináší velmi silné podněty, které vzrušení zintenzivní a posunou do vyšších hladin. Zvyšující se vzrušení má zpětně vliv na klitoris. Ten se zvětší, vztyčí a mírně vystoupí dopředu. Intenzivním prokrvením změní i barvu a to tak, že více ztmavne. Další stimulace klitorisu a ostatních erotogenních zón vede ke stále vyššímu vzrušení až nastane okamžik, kdy žena procítí teplo až horko v oblasti pánve a pocit, jako by se jejím přirozením a pánví rozlévalo blaho a absolutní rozkoš. Orgasmické stahy začnou rytmicky stahovat stěnu pochvy a oblast okolo klitorisu. Klitoris je rytmicky vtahován do těla a pod klitoridální kapuci a žena prožívá pocity blaha. 

Častý dotaz bývá, zda velikost nebo tvar klitorisu nějak ovlivňuje možnost dosažení orgasmu nebo intenzitu orgasmu.

Není nutné se obávat ani to dále řešit. Ani velikost klitorisu, ani jeho tvar nemají vliv na možnost nebo nemožnost prožívat orgasmus. Je jasné, že výrazný klitoris se od počátku lépe stimuluje, jenže vše je jen otázka cviku a tak i malý klitoris se žena může naučit snadno stimulovat až k vyvrcholení. Navíc i malý klitoris se vzrušením poměrně rychle zvětší a jeho další stimulace je pak snadnější. Podobně je tomu i s malými a velkými stydkými pysky, kde je velké množství nervových zakončení, která pomáhají nárůstu vzrušení. Stejně je tomu v oblasti nad klitorisem, jeho kapucí a v oblasti dolní části Venušina pahorku. Zde se nachází základní zakončení tkáně, ze které je poštěváček tvořen a síť jeho nervových vláken, kterými je inervován. Chce to hledat, experimentovat, ale každá žena si určitě najde svou cestu ke klitoridálnímu vyvrcholení. Nyní víme, že intenzita prožitku orgasmu na velikosti nebo tvaru poštěváčku nijak nezávisí. Bližší informace naleznete v článku "Klitoris - jaká je "správná" velikost klitorisu". Tam se dovíte, že každá velikost klitorisu je ta správná ...

Nesnažte se porovnávat své prožitky orgasmu s vyprávěním kamarádek. Nejde popsat pocity dvou lidí a vzájemně je porovnávat stejným pohledem. Jestli mi nevěříte, pak nechte své kamarádky popsat vůni čajové růže a bude vám jasné, že každá popisuje úplně něco jiného, než vnímáte vy.

Pro prozkoumání technik přímé a nepřímé stimulace klitorisu doporučuji přečíst článek nazvaný

"Vodní" techniky masturbace

Techniky masturbace pomocí tření

Techniky masturbace pomocí tlaku a pulzace svalů pánevního dna

Vibrace pomocí rázových vln

Pokrok prostě nezastavíš... Mezi přístroje které dovolují velmi intenzivní a přesně cílenou stimulaci klitorisu patří zařízení, která citlivou tkáň klitorisu stimulují pomocí rázových vln při vytvořeném podtlaku. Opravdu to funguje a rozhodně je to něco hodně jiného, než jakákoli jiná stimulace podtlakem. Podrobněji je tento přístroj popsaný v článku "Womanizer - erotická pomůcka pro ženy".

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje