Jste zde

Orgasmus předstírají i muži

Orgasmus předstírají i muži

Hlavní téma: "Prožitek a orgasmus".
Volné pokračování článků "Orgasmus předstírají většinou ženy", Když orgasmus nepřichází ..." a článku "Sexuální poruchy".

Obecně se předpokládá (má se za to), že k předstírání orgasmu se při sexu uchylují hlavně ženy. Ale to není zase tak úplně pravda... Protože předstírání vyvrcholení není zrovna téma rozhovorů (ani mezi muži), jsou informace o tom, kolik mužů se k takovémuto završení milování odhodlá, dost nepřesné. I tak se však podle sexuologických průzkumů předpokládá, že muži se k tomuto malému "podvodu" v posledních letech uchylují stále častěji. A není jich zrovna málo - předstírání orgasmu přiznává více než čtvrtina mužské populace. V posledních letech tomuto závěru došli sexuologové ve světě a odpovídají mu i výsledky výzkumů Sexuologického ústavu v Praze.

Jedná se sice o výjimečné případy, ale orgasmus předstírají občas i muži. Je obecně zažitá představa, že ejakulace je totéž, co orgasmus. Tento názor sdílejí ženy i muži. Ejakulace však nemusí vždy znamenat že muž prožil i orgasmus.

Zajímavé jsou však důvody pro které se muži rozhodnou orgasmus předstírat. Prakticky jsou to stejné důvody, jaké pro předstírání orgasmu mají ženy. Nejčastěji se k němu uchylují starší muži, kteří začínají mít nebo už mají problémy se vzrušivostí. Pro mnoho mužů je důvodem to, že už je pro ně delší pohlavní styk fyzicky příliš náročný a vroucně si přejí, aby už měli soulož za sebou. Často za vším stojí pouze obava o vlastní ego. Muž přece nemůže nikdy selhat...!!! K sexu přece orgasmus povinně patří a nemít ho, může v představách muže znamenat urazit partnerku a zpochybnit tak její ženskost. Ale hlavně jde o to, že by byla zpochybněna jeho mužská role. Většinou si nechce přiznat, že začíná mít sexuální problémy. Nechce to přiznat sobě a už vůbec ne své partnerce. Často jako důvod takovéhoto jednání uvádí, že mu jde hlavně o partnerku, že tak jedná proto, aby ona měla hezký pocit radosti z úspěšného sexu. Je to vlastně úplně stejný důvod, jaký nejčastěji uvádí ženy v opačné situaci. Důvody však mohou být i zcela osobní a víceméně sobecké - muž prostě už touží po konci sexu a chce si odpočinout nebo spěchá, aby stihl i něco jiného... Většinou však pomalu ale jistě tuší, že s erekcí to jde z kopce...

Pojmy ejakulace a orgasmus

Pro další pochopení o čem je vlastně předstírání orgasmu si nejdříve musíme udělat jasno v pojmech ejakulace a orgasmus.

 • ejakulace je u muže fyziologie, vystříknutí spermatu
 • orgasmus je u muže vyvrcholením sexuálního vzrušení
 • předstírání orgasmu je tedy předstírání vyvrcholení sexuálního vzrušení

Většinou jsou prožívány společně, nemusí to tak ale být vždy.

Předstíraný orgasmus narušuje emocionální důvěryhodnost a to nejen ve vztahu k sexu. K předstírání orgasmu při sexu někdy v životě provedlo asi 20% až 25% mužů. To je opravdu velká část mužů, pro které je ejakulace tak nějak normálním zakončením sexu.

Ženský orgasmus se dá napodobit poměrně snadno, u mužů však díky ejakulaci spermatu musí být předstírání nějak zamaskováno. Tady se uplatňuje výhoda kondomů. Ženy obvykle nekontrolují, kolik spermatu je v použitém kondomu. Stačí jim, že jej muž po použití sám uklidí. U mužů, kteří kondom při souloži neměli, pak kromě obvyklých hlasových a mimických projevů přibývá i napodobení přerušované soulože a jakoby vyvrcholení například do papírového ubrousku. Ženě to nevadí, že vyvrcholení neproběhlo na její tělo a vítá, že se po ejakulaci do ubrousku nemusí utírat. Předstírání ejakulace do pochvy není vhodné, protože každá žena, která bere antikoncepci a je zvyklá na ejakulaci do pochvy pozná, že něco chybí. Mužský orgasmus obvykle trvá kolem pěti vteřin. Proto předstírání orgasmu u muže není tak obtížný herecký výkon.

Mezi nejčastější důvody předstírání orgasmu patří:

 • nízká sebedůvěra
 • strach ze zpochybnění mužství
 • přílišná délka sexuálního aktu
 • únava a ospalost
 • někdy i sex z povinnosti, který chce mít muž akt co nejdříve ukončen
 • dočasná sexuální indispozice
 • ohledy ke svému protějšku, aby přiznáním problému neopadlo ženino vzrušení
 • obava, aby se nedotkl ženiných citů
 • snaha dovést sex ke konci, pokud možno bez vysvětlování proč nedošlo k vyvrcholení
 • alkohol
 • útlumové léky
 • opadnutí zájmu o sex
 • dlouhodobé problémy s erekcí
 • hrozící úplná ztráta ztopoření
 • zjištění, že to dnes s ejakulací prostě nepůjde ...

Velmi závažným důvodem pro absenci vyvrcholení mohou být problémy s ejakulací spermatu.

 

Muži v naprosté většině předstírají orgasmus kvůli ženám. Je to celkem pochopitelné. Kvůli sobě to dělat nepotřebují. Zajímavé je, že toto chování se týká více sexuálně zkušených mužů a mužů, žijících v trvalém vztahu. Důvodem může být právě jistá ohleduplnost k ženě. Pokud je sex příliš dlouhý a muž nemůže dosáhnout svého orgasmu, pak je jeho předstíraný orgasmus svým způsobem ukončení jeho trápení a dává mu možnost uspokojit ženu jinak, pokud žena neprožila svůj orgasmus při souloži. Prodlužování soulože by nebylo přínosem ani pro muže ani pro ženu. Po předstíraném orgasmu jí pomůže například orální stimulací dosáhnout vyvrcholení a budou oba spokojeni. Většina žen nezkoumá, zda muž ejakuloval, či nikoli a spokojí se , zcela logicky s tím, že jsou oba spokojeni. Předstíraný orgasmus je vlastně takovým vysvobození pro oba. Vědomí, že při sexu jeden orgasmu dosáhl a druhý ne, může být větším problémem jak to, že muž je bez orgasmu, ale spokojený s tím, že "TO" má za sebou. Analogicky v podstatě to samé platí i pro předstíraný orgasmus ze strany ženy.

Nejčastějším důvodem předstírání orgasmu a tedy i ejakulace  jsou problémy s erekcí.

Někdy muži svádí nepřítomnost ejakulace na ejakulaci do močového měchýře. V tomto případě by se jednalo o vrozenou nebo získanou vadu, jejíž řešení je nutné konzultovat a svěřit lékaři. Tato technika je i součástí techniky oddalovaného orgasmu. Vzhledem k tomu, že tyto techniky ovládá jen velmi malá skupina mužů, bývá výmluva na retrográdní ejakulaci jen zbytečná omluva nepřítomnosti ejakulace.

Orgasmus často předstírají muži, kteří mají problémy s erekcí. Může jít samozřejmě o jednorázové selhání erekce, ale častější příčinou mohou být i závažné zdravotní problémy, jako například srdečně-cévní onemocnění, cukrovka, vysoký krevní tlak, které postupně přerůstají v sexuální dysfunkci. V takovém případě by měl muž navštívit lékaře a své zdravotní problémy řešit.

Bližší informace o řízené nepřítomnosti ejakulace při orgasmu naleznete v článku Vícenásobný orgasmus u muže.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)