Jste zde

Orgasmus předstírají většinou ženy

Orgasmus předstírají většinou ženy

Volné pokračování článku "Prožitek a orgasmus".

Předstíraný orgasmus není častým tématem rozhovorů o sexu. Neznám muže, který by se chlubil svým kamarádům, že jeho žena při sexu předstírá vyvrcholení. Ale tento problém tady je, i když se o něm moc nehovoří. Proto tento článek bude věnovaný především ženám.

Většinou se usuzuje, že jsou to ženy, které předstírají orgasmus. Vše má svůj důvod a tak se logicky nabízí otázka, proč ženy při tak krásném společném okamžiku, jakým milování je, použijí na jeho závěr malý divadelní výstup, svým způsobem podvod. Předpokládá se, že 25 až 30% žen se svým partnerem nedosahuje při milování sexuálního uspokojení. Odhaduje se, že nejméně 50% až 70% žen někdy orgasmus předstíralo. A to už jsou alarmující statistiky! Tento problém v jedné z nejdůležitějších oblastí sexuálního života ženy se logicky musí projevit i běžném partnerském nebo rodinném životě. Přitom je to všechno o komunikaci a snaze řešit problémy. A předstíraný orgasmus problémem je!

Abychom však byli spravedliví, je potřeba uvést, že orgasmus někdy předstírají i muži.

Předstírání orgasmu narušuje emocionální důvěru

Předstírání orgasmu narušuje emocionální důvěru mezi partnery. Bohužel se to většinou netýká jen vztahu k sexu, ale i v běžném životě. Z hlediska oplodnění sice orgasmus pro ženu nemá zásadní význam, ale z hlediska emočního je jeho význam obrovský. Při vzrušení a vyvrcholení se uvolňuje hormon oxytocin, který je poeticky nazývaný "hormon důvěry a lásky". Tento hormon následně posiluje vazbu ženy na partnera. Pokud se tato vazba pravidelně neposiluje, logicky slábne...

Ženy se ospravedlňují tvrzením, že je to potřeba kvůli partnerovi... Jednak proto, aby měl dobrý pocit, že "je muž na svém místě" a aby měl prostě radost. Často vychází z představy, že sex bez orgasmu vlastně ani sexem není a že sex musí vždy skončit jen jedním způsobem – hlasitým orgasmem. Bez vyvrcholení to přece nemůže zůstat! Nejedna žena však má daleko pochopitelnější důvod - prostě chce mít sexuální styk rychle za sebou. Ale někdy se to pochopit - udělá to prostě jen proto, protože je unavená, chce ukončit sex a chce jít spát ... a nechce zbytečně "naštvat" partnera. Ne každý muž se smíří s tím, že žena orgasmus neprožila. A tak, aby se muž cítil dobře, předstírá, že partnerku uspokojil.

Ale i kdyby předstíraný orgasmus v sexuálním životě partnerů sloužil pro navození dobrého pocitu muže, že je výborný milenec, není možné to pokládat za správný přístup k milování. Pokud žena zjistí, že muž na předstírání "zabral", klidně stejné předstírání začne používat i za jiných situací v běžném partnerském i rodinném životě. Většinou si ale postupně svého partnera přestává vážit, když je nic nepozná nebo poznat nechce... Mnohdy se pak předstírání stane běžnou partnerskou praktikou, a přestane se týkat jen předstírání vyvrcholení. Funguje to tak dlouho, dokud se něco neprovalí... V případě předstírání vyvrcholení je pak tento problém o to horší, čím déle tato hra na spokojenost trvala...

Předstírat orgasmus pro ženu zase není až tak velký problém. Není to nic náročného a dokonce se dá předpokládat, že většinu mužů ani nenapadne, že je něco jinak. Stačí napodobit několik křečovitých stahů, přidat trochu intenzivnější zvukové projevy a zrychlené dýchání... a na závěr intenzivní zasténání ... a iluze je dokonalá... Prostě stačí se chovat tak, jako by orgasmus opravdu probíhal.

Některé ženy takto zakončují milování i dlouhé roky a domnívají se, že to je přesně to, co partner potřebuje aby byl dokonale spokojený. Následně se pak žena někde v klidu "dorazí" masturbací nebo to prostě nechá tak, jak to je...

Pokud však žena orgasmus předstírá dlouhodobě nebo prakticky stále, může jí to jednoho dne přestat bavit. Partner je sice v klidu a spokojený, žena však začíná vnímat sex jako nepříjemnou povinnost a začne si klást otázku PROČ?, když vyvrcholení dosahuje jen málokdy a musí ho nahrazovat utajenou masturbací. Po čase již ani neví jak a jestli o tom vůbec má s partnerem mluvit, aby nedošlo k hádkám a rozvrácení vztahu. Za tuto situaci si však ženy mohou samy. Neupřímnost je dovedla až k beznaději. Důsledkem takových neřešených problémů může být u ženy nechuť k sexu, což vznáší do vztahu nejen napětí ale i konflikty.

Příčinou předstírání orgasmu může být nejen únava, nechuť k sexu a podobné důvody, ale také nízké hodnocení vlastní sexuality nebo nedostatečné uvědomění si práva na sexuální uspokojení.

Žena by si měla být vědoma toho, že při sexu má na uvolnění sexuálního napětí "právo". Ale mnohdy i zapřísáhlé feministky si v sexuální oblasti nedokáží vybudovat takový vztah s mužem, aby jejich potřeby respektoval. Žena má právo muže požádat o to, co chce a potřebuje! Rozumný muž se určitě bude snažit hledat řešení.

Předstírání orgasmu se dá i zneužít

Nejčastěji se předstírání orgasmu začne ve vztahu řešit v době jeho krize. Nejkritičtějším obdobím je doba, kdy se pár rozvádí a partnerka s velkou chutí partnerovi sdělí, že ji nikdy sexuálně nedokázal doopravdy neuspokojit. Tehdy často padají hodnocení jako "impotentní debil" nebo ještě horší ... Je to snadné a účinné. Dá se předpokládat, že právě takovéto hodnocení muže hodně raní a že jeho mužské sebevědomí tím utrpí. Mnohdy to ani nemusí být pravda. Žena si to prostě jen vymyslí protože ví, co muže nejvíc pokoří...

Základní otázka je, "proč neprožívám orgasmus?", ne "jak ho předstírat?"!

Zamyslete se nad tím, co vám brání promluvit si o svých problémech s partnerem. Je to obava, že ho to nebude zajímat nebo strach z nepochopení?

Když se nedaří prožívat při milování orgasmus delší dobu, je vhodnější si o tom promluvit mimo okamžiky milování. Rozhodně by to nemělo být v době, když jsou vztahy mezi partnery vyhrocené. Také forma by měla být poklidná, rozhodně ne dramatická nebo doprovázená výčitkami a obviňováním. Pro partnera tato informace může být i dost šokující a zdrcující.

Možnou velmi vhodnou formou je navést rozhovor na téma sexu a při tom se partnera zeptat, zda je spokojený se sexuálním životem a jestli by nechtěl vyzkoušet i něco nového. To je příležitost, při které můžete navrhnout, aby dělal něco jinak a dokonce i přiznat, že ne vždy orgasmus prožijete. Pokoušejte se společně hledat nové věci, které vám přinesou radost a vzrušení a zároveň partnera ujistěte, že z nového přístupu k sexu máte požitek a radost. Tím, že o pocitech a prožitcích budete spolu mluvit dosáhnete zlepšení vašeho vztahu i prožívání okamžiků milování.

Nesnažte se však dosáhnout uspokojení za každou cenu. Čím více se budete snažit, tím bude horší se uvolnit a nakonec při té velké snaze, úsilí a napětí orgasmus stejně nepřijde.

Řekněte si o to, co se Vám líbí, co vás vzrušuje

Nevyhýbejte se rituálům, jako je romantická nálada, dobrá večeře, sklenka lahodného vína, společná koupel nebo něžná masáž. Nabídněte je a řekněte si o ně. Pokuste se při sexu zapojit své nejlepší erotické představy. Nespěchejte, nechte muže aby jemně laskal vaše tělo. Není důležité, jestli při tom muž dosáhne orgasmu a žena ne. Důležité je dospět do takového stadia blízkosti a otevřenosti, abyste se nestyděli mluvit o pocitech, vzrušení, představách a touhách.

Naučte se používat fantazií během sexu, pokud vám to pomáhá dosáhnout orgasmu, partner o tom ani nemusí vědět. Vaše fantazie mohou být pro muže příjemným překvapením, kterému se nebude bránit. Pokud vás vaše sexuální fantazie opravdu dovedou vzrušit, tak si je vyzkoušejte při milování. Muži mají rádi když je žena aktivní a překvapí něčím novým. Nebojte se požádat o to, co vám způsobuje rozkoš.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)