Jste zde

Předstíraný orgasmus? A co potom...?

Předstíraný orgasmus? A co potom...?

Volné pokračování článku "Prožitek a orgasmus".

Úspěšný a spokojený partnerský vztah se buduje dlouho a obtížně. Potřebuje mnoho pevných základů a jedním z nich je vzájemná důvěra a upřímná komunikace. Milování a prožitky, které při něm oba partneři mají, patří mezi ty nejdůvěrnější chvíle ve vtahu vůbec. Jakákoli lež, i ta použitá s dobrým cílem, je stále jen lež a k upevnění vztahu rozhodně nepřispívá. Předstírání vyvrcholení, tedy prožitku orgasmu svým způsobem lží, nebo spíš "předstíráním" je. Když se vše nakonec vyjasní, pak takovéto předstírání většinou není chápáno ani jako ohleduplnost, ale spíš jako slabost a vztahový problém. Může nakonec způsobit narušení důvěry, otřást dosavadní jistotou a probudit v partnerovi nebo partnerce pochybnosti. Předstírání orgasmu se spíše připisuje ženám, ale i muži se k němu někdy uchylují.

Předstírání orgasmu se ve vztahu nepředpokládá

Naprostá většina lidí v průběhu vztahu neřeší, zda jejich partner orgasmus předstírá nebo ne. Prostě by je ani nenapadlo, že by ho předstírat mohli! Vlastně si tuto otázku většina partnerů ani nikdy nepoloží.

Předstírání orgasmu je víceméně osobní záležitostí každého muže, ale i ženy. Pokud se k tomu odhodlají, pak k tomu nejspíš mají dostatečný důvod, ale jen oni přesně ví proč.

Předstírání vyvrcholení vztahovým problém je, ale přikládat mu nějaký moc velký význam asi nemá smysl, pokud není pravidelnou součástí milování. Musíme si uvědomit, že normální je orgasmus prožít. Pokud muž nebo i žena orgasmus neprožijí a raději ho předstírají, pak něco není v pořádku. Tehdy je potřeba především se zamyslet nad příčinami toho, proč orgasmu nedosáhli.

Jen velmi obtížně se dá předvídat, jak lidé zareagují, když se doví, že jejich společné intimní chvíle byly úplně o něčem jiném, než si doposud mysleli. Otázkou je, zda bude stačit ujištění, že to vše bylo v dobrém úmyslu, pro dobro toho druhého. Někomu takové vysvětlení možná bude stačit, ale určitě se a ním nesmíří každý.

Smutné je, že nejčastěji se muž o tom, že svoji ženu nedokázal uspokojit dovídá v situacích, kdy vztah má problémy nebo se dokonce rozpadá... Pokud se už předstírání orgasmu nějak prozradí, pak je rozumné toto nepříjemné zjištění v co nejkratší době překonat.Nepomohou výčitky, hádky, zlost nebo urážky. Snadno se to řekne, ale jediná cesta je podívat se na celý problém s nadhledem a o všem si spolu promluvit. V období probíhání rozvodového soudu už bude nejspíš pozdě...

Jednorázové nebo opravdu občasné předstírání orgasmu žádný velký význam ve vztahu nemá. Pokud však muž nebo žena orgasmus předstírají pravidelně, pak by rozhodně měli začít dělat něco proto, aby se tento stav změnil. Nejde přece o to, aby si toho nevšiml partner nebo partnerka. Jde o to, že absence orgasmu může mít příčiny například v nesprávné technice stimulace, únavě sexuálním problému nebo nízké hladině vzrušení. V těchto případech je možné vyřešit problém například hledáním vhodné změny, relaxací i především vzájemnou podporou. Předstírání vyvrcholení nic nevyřeší...

Problémy s dosažením orgasmu často signalizují i vážné zdravotní problémy. Předstírání orgasmu vlastně jen zakrývá příčinu a vlastní problém prohlubuje. Může se jednat o některou podobu "sexuální poruchy" nebo o zdravotní komplikací, která neléčená snadno může přerůst v impotenci, frigiditu, infarkt, mozkovou mrtvicí nebo jinou vážný zdravotní stav. 

Předstírání orgasmu může souviset se sexuální poruchou

Sexuální poruchy jsou poruchy týkající se sexuální oblasti lidského života. Předstírání orgasmu může vědomě zakrývat nějakou sexuální poruchu. Týkají se jak mužů, tak i žen a projevují se jako

Předstírání orgasmu jen zakrývá problémy, ale neřeší jejich příčinu. Nějaký čas to může fungovat, ale stejně divadelní výstup předstírání vyvrcholení jednou stačit nebude. Často se lidé začnou sexu vyhýbat, protože si položí logickou otázku "proč, když z toho stejně nic nemám..." a přestanou předstírat a raději se obejdou bez sexu i intimností... Teprve potom se mohou naplno projevit dopady dřívějšího předstírání na vztahy mezi partnery. Většinou je to spojeno s omezením intimního kontaktu a to se projeví i na úrovni omezení vzájemné komunikace a posléze i na ztrátě vzájemné důvěry. Pokud se o dřívějším předstírání ten druhý doví, možná až za čas si plně uvědomí, že celou dobu vztahu, v tak intimních chvílích byl "podváděný(á)" a propadne pocitům depresí i beznaděje. Najednou nevěří, že city i radost z orgasmu byly jen milosrdnou přetvářkou. Logicky si položí otázku "Co dalšího partner nebo partnerka ve vztahu ještě předstírali?".

I muži mívají s předstíráním zkušenosti...

Předstírat vyvrcholení se někdy snaží i muži. U nich to často bývá v souvislosti s nedostatečnou erekcí nebo její absencí. Erekce je pro některé muže spíš psychický problém a velmi špatně se předstírá. V takových případech ve vhodné požádat lékaře o předepsání léků na podporu erekce protože u těch nehrozí vznik závislosti a pomáhají. Tyto léky v Česku užívá nejméně pětina mužů kterým pomáhají získat jistotu, že soulož "ustojí"... Podrobněji v článku "Orgasmus předstírají i muži".

Rozpoznat ženský orgasmus může být velmi obtížné

Jednoznačně poznat zda žena prožila nebo neprožila orgasmus je velmi obtížné. Každé vyvrcholení ženy je trochu jiné a má jinou intenzitu a hloubku prožitku. Přitom to, jak tento prožitek žena vnímá, se snad nikým dalším nedá ani odhadnout. Orgasmus provází určité fyzické projevy, z nichž nejznámější jsou projevy prokrvení částí těla, zrychlené dýchání, křečovité stahy těla, rytmické kontrakce klitorisu a pochvy, zvukové projevy a další pocity které však vnímá především žena. O tom, jak se dá ze strany muže poznat, že žena prožívá vyvrcholení je článek "Jak rozpoznat předstíraný orgasmus". Dopředu však upozorňuji, že muž by k této technice neměl přistupovat jako k nástroji, kterým ženu "usvědčí" ze lži..., ale jako k technice která mu dovolí hlouběji prožívat její vrcholení s ní.

Jak se chovají muži a ženy po předstíraném orgasmu?

Tento článek je o tom, že předstíráním vyvrcholení vlastně celé milování nekončí. Mnohdy je to ukončení jen zdánlivé a řada lidí dále prožívá pocity značně jiné, než kdyby prožili skutečné vrcholení, nebo kdyby bylo upřímně zakončeno 1:0.

  • Je to naprosto individuální. Většinou se lidé chovají tak, jak jsou běžně zvyklí. Jednak je to méně nápadné a "normální" a ale také nemají moc důvodu něco na zvycích měnit. Záleží také na tom, zda jejich partner nebo partnerka už dosáhli vyvrcholení nebo ne.
  • Pokud muž předstíral orgasmus proto, aby zkrátil své trápení, ale "neodchází od nedokončené práce", pak poté, co zinscenoval svůj orgasmus, pomůže k vyvrcholení alespoň své ženě. Je jasné, že zbývají techniky orální nebo manuální stimulace. Jistější je stimulace orální, kterou žena orgasmu dosáhne nejsnadněji.
  • Jsou také muži, kteří se musí po prožití orgasmu ženy umýt a proto jdou do koupelny. V některých případech (většinou když muž svůj orgasmus předstíral), se může jednat o podobnou situaci, jako u neuspokojené ženy, kdy on nebo ona touží dosáhnout orgasmu alespoň masturbací. Prostě vyvrcholení dokončí technikami masturbace na které jsou zvyklí.
  • Pokud orgasmus předstírá žena, má na výběr mezi tím, že nechá muže vyvrcholit při souloži nebo jeho vyvrcholení navodí rukou masturbací nebo orálním stimulací. Většinou však ženy předstírají orgasmus poté, co muž již svého orgasmu dosáhl a ona se prostě trápí a orgasmu se dosáhnout nedaří.
  • Ne všichni muži si ženy váží natolik, aby ženě poskytli orgasmus poté, co již dosáhli svého. Je to především mužská "specialita." Takto sobecký muž se prostě po prožití svého orgasmu překulí na bok a spokojeně usne. Mnohdy žena ani nemusí nic předstírat, protože o to muž ani nestojí. Je mu prostě jedno, zda žena vyvrcholení dosáhla nebo ne. Tehdy se značná část žen musí buď vyrovnat s tím, že orgasmus neprožije, nebo je odebere do soukromí a orgasmus si navodí rukou nebo pomocí sexuální pomůcky.
  • Jiní muži se otočí po inscenovaném orgasmu k ženě zády a snaží se usnout. Především ti muži, kteří se tak chovají prakticky vždy. Usnout sice nemohou, ale spánek alespoň předstírají.

Nepředstírejte, promluvte si o tom, co máte za problém!

Pokud vůbec nějaká závěrečná rada může být, pak by nejspíš mohla znít takto - nehledejte způsoby jak absenci orgasmu před partnerem nebo partnerkou utajit, hledejte společně cestu, jak problém s orgasmem vyřešit.

Předstírání je naprosto zbytečné a nikomu nepomůže. Když máte s dosažením vyvrcholení při sexu problémy, promluvte si o tom spolu a společně hledejte cestu, jak váš sexuální život změnit. Někdy stačí jen velmi malá změna v přístupu k sexu a vše je vyřešeno. Často je problém s absencí orgasmu spojen s nesprávnou představou, že žena musí orgasmus prožít při souloži. Už jen změna tohoto pohledu na ženský orgasmus může vše vyřešit. Vždyť je známé, že většina žen upřednostňuje orální sex před souloží. Otázku proč tomu tak je řeší článek "Proč mají ženy orální sex raději jak soulož". Možná vám po jeho přečtení bude jasné, že soulož pro většinu žen není tou nejsnadnější cestou k orgasmu. Hodně vyřeší nápaditá a hlavně dlouhá milostná předehra a pozornost muže k ženě i poté, co muž už svého cíle dosáhl. Cest je mnoho a předstírání orgasmu je tou nejsnadnější. ale do pekel...

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)