Jste zde

Porucha orgasmu u muže - mužská anorgasmie

Porucha orgasmu u muže - mužská anorgasmie

Volné pokračování článku "Sexuální dysfunkce".

Anorgasmii se někdy říká "Dysfunkční orgasmus". Obecně je anorgasmie neschopnost dosáhnout orgasmu nebo neschopnost prožít orgasmus. Tento problém se týká mužů i žen.

U muže může být anorgasmie způsobena anejakulací. V některých případech muž není schopen dosáhnout orgasmu ani při pohlavním styku, ani masturbací nebo nepenetrační stimulací se strany partnerky. Ke tvorbě a samovolnému uvolnění ejakulátu však u anorgasmií postižených mužů dochází. I tito muži prožívají občasné noční poluce (výrony semene) nebo ejakulaci během značného emocionálního vzrušení, které však často nemá žádný vztah k sexuální aktivitě.

Anorgasmie má obvykle psychogenní příčiny.

Pravou anorgasmii je nutné odlišit od koitální anorgasmie, kdy je muž schopen orgasmu jen nekoitálně nebo při masturbaci. Většina pravých anorgasmií u mužů má povahu primární. Jen zcela vzácně se vyskytne anorgasmie sekundární.

Mezi poruchy orgasmu je možné zařadit i předčasnou ejakulaci. U této poruchy k ejakulaci sice dojde, ale příliš brzy po zahájení soulože, případně ještě dříve, než k souloži vůbec dojde.

Mechanismus předčasné ejakulace u mužů je možné srovnávat s mechanismus ženské anorgasmie.

 

Základní léčbou anorgasmie je nácviková terapie, případně s použitím vibrátoru nebo jiné masturbační pomůcky.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)