Jste zde

Polohy "Zezadu"

Polohy "Zezadu"

Hlavní téma: "Sexuální polohy".
Volné pokračování článku "Polohy pro penetrační vaginální sex".

Novomanželé, Indián a běloška, jsou na svatební cestě u Velkých jezer. Tři dny a tři noci se teepee otřásá. Čtvrtý den ráno se žena sotva vysouká ven a celá rozlámaná se jde vyčůrat. Indián také vyleze ven, spokojeně se protáhne a říká: "Teď se miláčku tři dny neuvidíme."
Žena zklamaně odpoví: „Jsme spolu teprve tři dny a ty už pojedeš pryč?“
"Nikam nejedu, teď budeme souložit zezadu."

Někdy je dobré se odpoutat od zažité představy, že "Misionářská poloha" je nejlepší ze všech sexuálních poloh. Pravdou je, že je polohou nejznámější, velice intimní, romantickou a v našich končinách také velmi oblíbenou. Existují však i jiné polohy, které vás mohou příjemně překvapit a dokonce velmi silně vzrušit. Dostáváme se k polohám kdy žena klečí a muž je za ní, neboli polohám "zezadu".

Polohy "Zezadu" mají ve velké oblibě lidé, kteří rádi eroticky experimentují s dominancí.

 • z pohledu muže se jedná o polohy silně dominantní
 • z pohledu ženy velmi submisivní.

Obě pohlaví mají při této formě sexu pocit, že je v ní sex "akční". Častý názor je, že ji požadují především ženy preferující tvrdší a "hluboký sex" a takové ženy, kterým nevadí, že jsou v pasivní roli. Osobně si myslím, že mnohem více než ženy, polohy "zezadu" vyhledávají muži, kteří si při sexu tolik nepotrpí na mazlení, povídání a koukání do očí... Umožňuje jim soustředit se více sami sebe.

K oblíbenějším patří nejspíš také proto, že je jiná, pro některé tak trochu výjimečná. Každý si v ní může najít něco nového, zajímavého, "zakázaného" nebo možná až "perverzního". Muži i ženy jsou na tom podobně, protože každý má nějaké přání, touhu nebo svou "úchylku", kterou touží v mezích partnerského sexuálního života vyzkoušet. A právě tato poloha dává prostor vyzkoušet něco nového, co je pro muže i ženy vzrušující. Není příliš romantická, je to poloha pro "SEX"!!! Někdy je označována jako animální poloha pro svoji podobnost s pářením zvířat.

Poloha "zezadu je výborná změna ve stereotypním sexuálním životě, jen se může stát, že některá žena při ní zjistí, že jí až tak moc nevyhovuje... I s takovouto reakcí je potřeba při experimentování počítat.

Pro některé ženy je sex zezadu stejně lákavý jako pro muže. Většina z nich však očekává, že muž nebude chtít uspokojit především sebe, ale hlavně ženu. Očekávají netradiční intimní doteky a odvážný, ale romantický sex. Žádné porno... Líbí se jim, když polohy zezadu, kdy žena klečí na všech čtyřech, muž využije k laskání hýždí, stehen, stimulaci genitálu a klitorisu zezadu rukou i penisem (bez zajíždění penisu do pochvy) a k hlazení visících prsou. Hlazení prsou poskytuje ženě více vzrušení díky tomu, že prsa visí a jsou napnutá. Citlivější jsou proto, že jejich nervová vlákna jsou v tahovém napětí vyvolaném jejich váhou. Nejsnadněji se zezadu stimulují tak, že se muž položí hrudníkem na ženina záda a přitiskněte se k ní. Rukama ženu obejme a dráždí prsa a především jejich svorce a bradavky. A když už je na ženu nakloněný, může ji zezadu líbat a jemně kousat do ramen a šíje. Líbit se budou i něžné lichotky nebo zrychlený dech...

Kombinace hlazení zad, boků, hýždí a ... konečníku, ještě před penetrací, ženu vzruší a naladí..... Penetrace je vhodná teprve až po dlouhé milostné předehře, která je díky hlazení a dráždění zezadu značně jiná, než ta klasická...

Při souloži žena ocení, když ji muž pevně drží za boky nebo jednou rukou něžně hladí záda a oblast bederní páteře. Jsou ženy, kterým se líbí, když je muž jemně uchopí za vlasy a přitahuje k sobě dozadu. Rozhodně však tento projev dominance muže nebude přitažlivý pro každou ženu!!! Takže s taháním za vlasy opatrně...

Z hlediska doteků a dráždění:

 • Proniknutí - hluboké, muž může snadno měnit hloubku průniku a má nad pronikáním výbornou kontrolu. Poloha muži umožňuje "včas vytáhnout" penis při ne moc antikoncepční metodě přerušované soulože.
 • Klitoris – je nutné, aby si jej rukou dráždila sama žena nebo partner, jinak bude zcela mimo kontakt
 • G bod – je to jedna z nejlepších poloh pro dráždění bodu G, zvlášť, pokud je zadeček co nejvýše a hlava s rameny se tiskne k polštáři. Pak žena snadněji dosáhnete na klitoris a účinek penetrace, dráždění bodu G a pocity od stimulace klitorisu se sčítají.
 • Emoční prvek - malý vizuální kontakt s partnerem. Žena zastává více pořízenou roli, což nemusí některým ženám vyhovovat. Pro muže je emoční stránka velmi silná. Je dominantní a nabízí se mu nevšední pohledy na ženin zadeček. Soulož mohou provázet "zajímavé zvuky", které pro někoho, kdo je málo obeznámený, mohou být rušivé.

 

Varianty poloh "Zezadu"

Většina žen polohy "Zezadu" příliš nevyhledávají. Výjimkou jsou polohy "Lžičky". 

Žena klečí - poloha "Na pejska"

 • "Na pejska" - žena je na všech čtyřech s rovnými zády. Muž vzpřímeně klečí a proniká zezadu. Poloze se lidově říká psí pozice nebo běžněji poloha "Na pejska". Je oblíbená muži a to hned z několika důvodů. Ten nejpádnější je, že muž je v ní dominantní. Je to on, kdo rozhoduje o způsobu technice pronikání, rytmu kopulačních pohybů a způsobu hlazení ženy. Dominantní muž a žena s touhou být podřízená si tuto pozici mohou vyzkoušet i ve variantě, kdy muž ženu může držet za vlasy. Maximálně vyhovuje mužům, kteří ženě rádi hladí hýždě i konečník a přitom si vychutnávají pohled na rozevřený zadeček, který je pro ně velice silným stimulem. Možná proto je poloha "Na pejska" považovaná za "rychlý sex".
 • Ve variantě "Na pejska", kdy je je trup ženy skloněn dolů. Muž může zvedat své boky nad boky ženy k dosažení maximální penetrace.
 • "Poloha žabky" - žena je na všech čtyřech, klečí a směrem k muži vystrčí zadeček. Muž je za ní klečí, má pokrčená kolena a rukama ženu drží kolem pasu na nahýbá se na její záda. Žena se může pomalu posouvat vpřed a vzad. Velmi intenzivní prožitky přináší stav, kdy muž pevně obejme ženu za boky a začne silněji přirážet.
 • Žena klečí na všech čtyřech. Pod boky a bříškem má podložený větší polštář a na něm pohodlně leží opřená o ruce. Její hýždě jsou vystrčené nahoru a páteř se od kostrče svažuje dolů. Ramena, krk a hlava spočívají na polštáři. Váha jejího těla je rozložená na polštáři. Muž do ní vstupuje zezadu v kleče. V této poloze dosáhnete hlubšího průniku a navíc může plně kontrolovat rychlost a hloubku penetrace. Jeho kontrola nad vzrušení a tedy nad možností oddálit ejakulaci je maximální. Ženě může hladit záda, boky a křížovou oblast, což podporuje její vzrušení. Tato varianta je pro ženu mimořádně pohodlná.
 • V jiné variantě muž klečí, roztáhne nohy tak, aby nohy ženy byly mezi jeho a nadzvedává se během pronikání co nejvýše. Ruce muže se obvykle opírají o záda ženy, aby muž nepadal dopředu. Díky tomu, že žena má nohy u sebe je sevření penisu uvnitř pochvy intenzivnější.
 • Při variantě "Poloha skákání přes kozu" žena klečí na kolenou s široko rozkročenýma nohama a pohodlně se předklání dopředu, kde se opírá rukama nebo lokty. Muž do ní pod dokonalou kontrolou vstupuje zezadu.
 • V další variantě klečí muž se vzpřímeným trupem. Může pak ženu jemně přitahovat za paže a zápěstí směrem dozadu.

"Poloha lžičky" - varianta kdy žena leží na boku a další

Polohy "Lžičky" jsou nenáročné a pro těhotné ženy pohodlné a nepředstavují pro ně žádné riziko. Nejsou ani nijak fyzicky náročné, protože oba partneři obvykle leží vedle sebe nebo na sobě, na boku za sebou, otočeni stejným směrem.

Polohy "Lžičky" jsou ideální pro situaci, kdy potřebujete zklidnit emoce po hádce nebo vyřešit partnerské problémy. Tím, že se k sobě zpočátku jen přivinete, pomalu necháváte vyprchat negativní energie a nenápadně se znovu vracíte do stavu klidu a vzájemného pochopení... Využít se toho dá například večer před spaním, kdy muž jen zezadu ženu obejme a začne se s ní "usmiřovat"... Když nebude sex, tak spolu můžete v této poloze usnout... Objímání a tělesné teplo působí velmi pozitivně na zklidnění emocí a obnovuje harmonii vztahu. Když nebude sex večer, může začít ve stejné poloze ráno...

Žena leží

 • Poloha "Zezadu", v leže, muž nahoře. Žena leží na břiše, případně s rozevřenýma nohama, muž leží na ní. Vložení polštáře pod boky ženy v této poloze zvyšuje stimulaci oblasti klitorisu nebo v oblasti bodu G.
 • Obrácená poloha "Zezadu" vleže
 • Žena leží na břiše s koleny u sebe. Muž leží na jejích roztažených nohách.
 • Žena leží na boku. Muž klečí a proniká zezadu. Alternativně může muž stát, pokud žena leží na zvýšené podložce.
 • Žena leží na boku horní nohou dopředu. Muž klečí obkročmo kolem dolní nohy ženy.

 

Jak se polohy "Zezadu" líbí mužům?
Muži tyto polohy mají většinou rádi. Cítí se jako vládci a žena jim klečí u nohou. Bohužel u některých mužů převládá pocit nadvlády a podmanění partnerky, nad pocitem společného rovnoprávného sexu. Nabízí muži snadné velmi hluboké proniknut pod velmi dobrou kontrolou, což u vášnivých žen, které hluboké proniknutí vyhledávají, vyvolává silné pocity maximálního vzrušení a muž je pak zahrnován chválou. Také pohledy na rozevřený zadeček nejsou ani v partnerském vztahu běžné a mohou být velmi erotické. Když pak přidáte hlazení a lehké doteky v této oblasti, může být žena nezvykle překvapena jejich účinky. Je to primitivní a vášnivá poloha, kterou by si měl každý muž určitě vyzkoušet.

Jak se polohy "Zezadu" líbí ženám?
Pro ženu z hlediska vyniknutí postavy je tato poloha vhodná když:

 • chce ukázat štíhlejší či hezky tvarované nohy, hezkou linii zad
 • chce skrýt problematické oblasti břicha, obezitu, povislá ňadra
 • když má větší bříško nebo je ve vyšším stupni těhotenství

Většina žen polohy "Zezadu" příliš nevyhledávají. Výjimkou jsou polohy "Lžičky".

 • Pasivní role, omezený pohyb těla a minimální oční kontakt s partnerem dává ženám pocit, že jsou pro muže nástrojem pro uspokojení jeho sexuálních potřeb. Někdy se dokonce domnívají, že muži takto realizují své dominantní představy sexuální nadvlády nad ženou. Tuto polohu však mají rády ženy které toužící po tom, aby byly uchváceny a razantně uspokojeny. Některé ženy ji vyhledávají proto, že není příliš intimní a nevidí při ní partnerovi do tváře. Mají pocit, že sex není tak osobní, ale je prostě přímo a jen animální a pro uspokojení potřeby.
 • Způsob stimulace pochvy, velký rozsah pohybů a razantnost penetrace ženám poskytuje větší šanci na prožití silného vaginálního orgasmu. Základním předpokladem je, aby pronikání penisu silně dráždilo citlivá místa uvnitř pochvy. Toho žena může dosáhnout, když vhodně nastaví pánev při penetraci. Muž má dokonalou kontrolu nad svým vzrušením a proto je šance, že soulož bude pro ženu dostatečně dlouhá. Tomu, aby muž nesouložil "rychle a zběsile" můžete zkušená žena zabránit tím, že se zadečkem se co nejblíže přitiskněte k přirážejícímu muži. To muže zbrzdí a žena získá nad rychlostí a hloubkou penetrace svůj podíl kontroly. Proto je tato poloha oblíbená ženami, které jsou schopné dosahovat vaginálního orgasmus a ví, jak na to. Masochistky oceňují, když je partner občas zatahá za vlasy nebo je za vlasy přitáhne k sobě. Je to poloha pro ženy v sexu spíše divoké, které upřednostňují razantní a intenzivní sex. Romantické ženy ji určitě vyžadovat nebudou.

 Poloha zezadu - "Na pejska"

Polohy "Zezadu" jsou vhodné pro těhotné ženy

Tyto polohy jsou ideální pro vyšší stupně těhotenství, kdy váha muže je úplně mimo ženino tělo a bříško je chráněno před mužovými pohyby. Naprosto nutné je ze strany muže omezit hloubku penetrace i razanci pronikání. Hlavně nesmí docházet ke dráždění děložního čípku nebo tlakům na dělohu a to především ve vyšším stupni těhotenství. Varianta, kdy má žena přinožené nohy je vhodná i pro "Coitus ante portas - soulož před branami", při které může muž penisem vykonávat kopulační pohyby mezi stehny partnerky a vyvrcholení pak dojde mimo pochvu. To je zvláště ohleduplná varianta pro ženu i v nejvyšším stádiu těhotenství.

Přestože se žena v polohách zezadu nemůže příliš hýbat, nabízí ji ideální příležitost pro využití technik "Svírání a povolování svalů joni (vagíny)". Pomalý a jemný pohyb tělem nebo páví vpřed a vzad je totiž pro muže (i ženu) nesmírně vzrušující. Tyto polohy a pohyb vpřed a vzad je ideální kombinovat se stahováním a povolováním vnitřních svalů vagíny. Možné je využít i několik dalších technik popsaných v článku "Techniky ke zlepšení prožitku orgasmu - pro ženy i muže".

 

Poznámka:

Většinu z těchto poloh je možné použít jak pro vaginální, tak i pro anální penetraci.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje:

(AK)(Z)(L)