Jste zde

Posilování pánevního dna se stimulací klitorisu

Posilování pánevního dna se stimulací klitorisu

Tato technika je další z technik pomalého sexu spojeného s posilováním svalů pánevního dna.

Technik posilování svalstva pánevního dna ženy a muže je celá řada. Mnohé se provádí s pomocí k tomu navržených pomůcek. Tato technika však žádné zvláštní pomůcky nepotřebuje. Dovoluji si však připomenout, že toto cvičení probíhá za zasunutí mužova lingamu do ženiny joni. Myslet na neplánované otěhotnění ženy je proto rozhodně nutné. Použití prezervativu je dostatečnou ochranou.

Dopředu si promluvte a dohodněte se, že vyzkoušíte variantu, kdy v poloze "Žena nahoře" se bude žena sama vzrušovat tak, jak potřebuje, a muž ji bude jen hladit a udržovat své vzrušení.

Muž pohodlně leží a žena na něm klečí s rozevřenýma nohama s koleny po obou stranách jeho boků. Pohodlně sedí se ztopořeným lingamem v pochvě tak, aby vydržela delší klečení bez nutnosti změny polohy. Většina žen využije možnosti lingam do pochvy zasunout sama a to se líbí i mužům. Ideální bude, když žena kromě svého přirozeného zvlhnutí využije i lubrikační krém a před zasunutím si jím natře stydké pysky a partnerův lingam. Potom se pohodlně posadí a upraví stydké pysky tak, aby byly rozevřeny a nebyly vtlačeny dovnitř. Lingam pak bude mezi nimi hluboko zasunut do joni. Pocit přirozeného a snadného zasunutí je velmi důležitý, neboť pak budou pocity stimulace lingamu o stěny pochvy menší a muž nebude tak intenzivně sváděn k ejakulaci.

Žena bude v aktivní roli a celé cvičení na posílení svalů pánevního dna bude pod její kontrolou. Po muži se nechce nic víc než dostatečně pevná erekce. Muž je v pasivní roli, může však hladit ženiny boky, stehna, bříško ruce i prsa. Tyto doplňkové stimulace však mají za cíl především udržet jeho dostatečně silné vzrušení, tedy pevnou erekci, po dlouhou dobu. Po dobu cvičení pak žena bude mít intenzivní pocit hluboké penetrace a intimního kontaktu genitálií. 

Na úvod je vhodné, aby žena provedla několik pohybů pánví, aby se lingam uvnitř pochvy "usadil" a příjemně tlakem působil na stěny pochvy nebo na oblast bodu G či děložního čípku. Prostě aby lingam uvnitř pochvy příjemně vnímala a muž aby vnímal jeho obejmutí a stažení.

V úvodní části cvičení se partneři mohou hladit, laskat a vzájemně se mazlit. Žena se musí dostatečně vzrušit, aby mohla přejít ke stimulaci klitorisu. Může si hladit prsa a tělo tak, jak je zvyklá při autoerotice. Nemusí se stydět, naopak měla by být hrdá na to, že muž je uvnitř ní a ona mu může ukázat, jak prožívá laskání svého těla. Když to pojme jako formou něžného (ne vulgárního) svádění, pak muž zcela jistě bude její vzrušení prožívat s ní. Pokud žena potřebuje mít zavřené oči, pak je lepší je zavřít. Vždyť muž se jí celou dobu nebude dívat jen do očí. Naopak, když žena oči zavře, bude mít muž pocit, že nyní si může její autoerotiku vychutnávat naprosto v klidu, tak jak o tom tisíckrát snil...

Po laskání prsou a bradavek by žena měla začít věnovat pozornost stimulaci klitorisu. Bude to trochu jiné než při masturbaci, kdy je sama. Na klitoris dosáhne snadno. Její masturbaci bude muž vnímat  jen tak mimochodem, protože kromě klitorisu se bude dotýkat i kořene jeho penisu, což je pro něj velmi příjemný a eroticky silný zážitek. Pokud  žena bude vnímat potřebu stimulace lingamem uvnitř pochvy, může se mírně pohybovat dopředu a dozadu. Jen musí dávat pozor na to, aby pohyby lingamu uvnitř pochvy nebyly příliš intenzivní a nepřivedly muže k vyvrcholení. Nejde o to, aby žena dosáhla vzrušení pohyby lingamu uvnitř joni, ale o to, aby vzrůstalo díky stimulací klitorisu.

Pomalé laskání klitorisu může být občas doplňováno pohyby lingamu uvnitř joni, ale hlavní pozornost stimulace musí zůstat zaměřena na laskání klitorisu.

Začínáme s posilováním pánevního dna

A nyní se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu, co při cvičení budeme dělat - k posilování svalstva pánevního dna. Až doposud to vypadalo jako klasické spojení muže a ženy v poloze "Žena nahoře" nebo "Na koníčka", jak se těmto sexuálním polohám někdy říká. Cvičení posilování svalstva pánevního dna začíná až tehdy, když je žena dostatečně vzrušená a vlhká. Lingam by uvnitř pochvy měla vnímat pohodlně a přirozeně.

Základem cvičení je pravidelné, rytmické stahování svalů pochvy. S touto technikou jsme se už seznámili v článku "Svírání a povolování svalů joni (vagíny)". To, v čem je posilování svalů pánevního dna při tomto cvičení jiné, spočívá v současné stimulaci klitorisu, které žena provádí jako masturbaci.

Přečtěte si článek o "Svírání a povolování svalů joni (vagíny)" a vyzkoušejte popisovanou techniku doplnit o stimulaci klitorisu. Pocity, které bude žena prožívat budou mnohem intenzivnější a je možné, že řada z nich bude mít úplně jinou, doposud nepoznanou hodnotu. Masturbace se provádí tak, že ve fázi odpočinku mezi stahy pochvy žena klitoris stimuluje pomaleji a jemněji a v okamžiku stažení svalů intenzitu a frekvenci stimulace zvýší. Vhodné je v malém množství použít lubrikant na olejové bázi. Stačí kapička na prst, který se bude dotýkat klitorisu.

Celé cvičení probíhá bez pohybu těl a základem pocitů jsou stahy svalů pánevního dna a poševních svalů. Pocitově to bude opravdu jiné, než při milování v polohách "Žena nahoře" nebo "Na koníčka". Pokud je žena pravačka, pak bude nejspíš k masturbaci používat pravou ruku. Pravou rukou masturbuje, zhluboka rytmicky dýchá s stahuje svaly 9x za sebou v 9 opakováních. Soustředí se především na pocity uvnitř pochvy.

První tři opakování může stimulaci klitorisu provádět jemněji a pomaleji.

Při dalších třech opakováních bude potřebovat i levou ruku. Tou si povytáhne klitoridální kapuci a pokud možno úplně odhalí klitoris, který kapuce překrývá. Prsty levé ruky budou při stahování klitoridální kapuce tisknout na tělo klitorisu skryté pod kůží a tukem v místech nad klitoridální kapucí. Tah kůže bude veden směrem k Venušinu pahorku a tlak prstů směrem ke stydké kosti. Tím, že ke stahování klitoridální kapuce směrem nahoru použije dva a více prstů vyvine tlak nejen na skrytou část klitorisu (hlavní kořen), ale i na jeho prostorovou část (vedlejší kořeny), která se pod kůží a tukem Venušina pahorku nachází nalevo a napravo od hlavního kořene klitorisu.

Další tři opakování provádí za stejných podmínek, ale mohou být spojeny s rychlejší a intenzivnější masturbací.

Když si to představíme vcelku pak: 

 • levou stahuje klitoridální kapuci, obnažuje klitoris a prsty tlačí na jeho skrytou část a jeho prostorové "kořeny"
 • pravou rukou stimuluje bříškem prstu obnaženou část klitorisu
 • rytmicky 9x za sebou stahuje svaly pánevního dna, povoluje je a pak odpočívá (stisk 5s/odpočinek 10s)
 • stahování svalů provádí v celkem 9 opakováních (3 už má za sebou bez podpory levé ruky)

Věřte tomu, že kromě pocitů, které jsou přímo spojeny se stahováním svalů pánevního dna, se znatelně přidají pocty z masturbace. Mnoho žen právě ve chvílích, kdy svaly pánevního dna (a pochvy) stisknou (sevřou), vnímají velmi intenzivní nárůst pocitů vzrušení. To pak s každým dalším stiskem poševních svalů narůstá a podvědomě nutí ženu k intenzivnější a přesnější stimulaci klitorisu.

Jen chci upozornit, že procvičujeme a posilujeme svaly pánevního dna. Tomu je potřeba podřídit celé cvičení. Nejde o navození vyvrcholení, ale o to naučit se rozpoznat svaly pánevního dna, které se přímo podílejí na zpevnění pochvy a vytvoření tonusu v jejích stěnách. Stahy pochvy muž vnímá a nejspíš bude sám překvapen, jak jinak za naprostého klidu, bez pohybu pánví, vnímá stimulaci penisu o stěny pochvy. Bývají to pro muže nové pocity, které dříve snad ani nepoznal.

Žena pak vnímá nejen vzrušení z masturbace, ale také plnost pochvy a jemnou stimulaci stěn pochvy o penis při staženích a povoleních svalů

Napoprvé se vám cvišení možná bude zdát příliš složité a budete mít pocit, že musíte myslet na mnoho technik najednou. Není to však tak zlé. Vše probíhá naprosto v klidu, bez pohybu těl, jen na pocitové úrovni. Brzy zjistíte, zkombinovat masturbaci se stahováním svalů pánevního dna není až tak složité.

Význam cvičení

Hlavní význam cvičení spočívá především v posílení svalů pánevního dna a posílení svalů pochvy.

 • Žena se naučí rozpoznat ty "správné" svaly (PC svaly), které jí ke stažení poševních svalů pomohou.
 • Naučí se vnímat pocity v pochvě.
 • Naučí se kombinovat a spojovat pocity z vnitřní stimulace a masturbace.
 • Muž se naučí vnímat jemnou stimulaci lingamu o stěny pochvy a to mu pomůže pochopit, že nejen jeho intenzivní pohyby při souloži mohou být spojeny se vzrušením při spojení.
 • Pro muže je to technika, která mu pomůže lépe kontrolovat své vzrušení, což mu zpětně může pomoci prodloužit spojení při souloži.
 • Žena zjistí, že když při milování nebo masturbaci zapojí i svaly pochvy, budou pocity ze stimulace klitorisu nebo pochvy intenzivnější a vzrušení vyšší.
 • Ženy, kterým "soulož nic neříká" se naučí vnímat mužův lingam v joni...
 • Jedná se o významnou změnu pohledu na spojení muže a ženy při milování.
 • Každé ženě, ale i muži ukáže, že všechny pocity při spojení ještě opravdu nepoznali...

Jak cvičení zakončit?

Pokud se při cvičení žena vzrušila tak, že cvičení touží zakončit vyvrcholením, bude masturbovat za spojení s mužem až do okamžiku, kdy klitoridální orgasmus začne nastupovat. Pak může přidat i kopulační pohyby pánví a pomáhat svému vzrušení i hlubokou a intenzivní stimulací penisem uvnitř pochvy. Podvědomě bude nejspíš provádět rychlé pohyby pánví dopředu a dozadu, při kterých bude penisem stimulována oblast bodu G a děložního čípku. V okamžiku, kdy jejím tělem projedou pocity blaha a její pochva začne pulzovat v orgasmických stazích, dojde k tak intenzivnímu vzájemnému dráždění penisu a pochvy, že žena může prožít i kombinovaný orgasmus.

Pro muže to je mimořádný zážitek, neboť nejen přes penis velmi intenzivně vnímá probíhající orgasmické stahy. V těchto chvílích nevadí ani to, kdyby muž již dosáhl vyvrcholení, neboť na to, aby vnímal stahy pochvy, stačí, aby jeho penis zůstal v pochvě a nevyklouzl.

Pokud muž nevyvrcholil a jeho penis je uvnitř pochvy stále vzrušený, pak je lépe chvíli počkat a teprve po doznění pocitů prvního orgasmu znovu pokračovat v dalším kole cvičení. Je možné, že díky masturbaci, stahům pochvy a stimulaci penisem žena prožije další orgasmus. Pokud muž vydrží i ten, mohou celé cvičení opakovat tak dlouho, dokud to půjde. Na závěr už nemusí nad ničím přemýšlet a mohou se milovat až k vyvrcholení muže.

Jak jsem již ale uvedl - cílem cvičení není vyvrcholení, ale není potřeba se mu bránit. Je to nádherná vzájemná odměna pro oba partnery.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)(O)