Jste zde

Sex ve třech

Sex ve třech

Hlavní téma: "Skupinový sex".

Teoreticky je sex ve třech (trojice, trojka,skupinový sex...) v představách mužů i žen vzrušující, zajímavý a hlavně zcela jednoduchý. V praxi to však již nemusí už být tak snadné, ale ani vzrušující ... Možná nyní předpokládáte, že o něčem podobném, jako je sex ve třech, uvažují pouze muži. To však rozhodně není pravda. Tyto myšlenky velmi často napadají i ženy!

Sex ve trojici je vlastně jakákoli sexuální aktivita, která zahrnuje tři partnery, jedná se tedy o sexuální akt realizovaný skupinou lidí. Takováto sexuální aktivita je už skupinový sex, ač se nám tři lidé ještě nemusí jevit jako "skupina".

V Evropě je nejčastější skupinovou sexuální aktivitou takzvaná ruská trojka, tedy sex dvou žen a jednoho muže, opačná situace bývá nazývána tradičně švédskou trojkou. Při "švédské trojce" to jsou dva muži a jedna žena. Označení "Švédská trojka" pochází ze středověké severní Evropy.

Sex ve trojici, kdy se milují dvě ženy a jeden muž, se lidově nazývá jako "ruská trojka". Většina mužů o ní sní, málokterý však ví, proč se jí právě tak říká. Spíše by se měla tato sexuální technika označovat jako francouzská trojka, protože Francouzi ji nejen v Rusku s oblibou provozovali v období napoleonských válek. Rusové měli k francouzským novinkám blízko a tak se tato technika rychle uchytila. Pojmenování ruská trojka vešlo do podvědomí po druhé světové válce, kdy zahynuly více jak dvě desítky milionů Rusů. Po válce zbylo velice málo mužů a ženy musely zastávat jejich místa na všech pozicích v práci i společenském životě. Často se tak stávalo, že si dvě ženy našly společného muže, který se s nimi dělil o práci, rodinu i zábavu.

Skupinový sex ve třech může být i občasnou alternativou sexu dvou párů

Pokud jde o skupiny složené ze dvou párů, pak se nejčastěji jedná o dva manželské nebo partnerské páry, které se dohodnou na společném milování, případně i na "výměně manželek". Sekání ve čtyřech se nemusí vždy podařit a proto je běžné, že se setkají jen tři ze čtveřice. Někdy se podaří trojice (MFM), jindy trojice (FMF). Zkušenost bude pokaždé jiná, pravidla by však měla být stejná...

Za sexuální aktivity ve trojici nebo čtveřici se považuje orální sex, vaginální styk, anální sex, případně vzájemné manuální stimulace pohlaví..

Sexuální orientace partnerů ve trojici může být

U homosexuální orientace nebo lesbické orientace je to celkem jednoduché. Trojice je pak složena ze tří homosexuálů nebo ze tří žen lesbicky orientovaných. Klidně se však může stát, že sex ve třech, jako náhradní sexuální vzrušení a uvolnění, zvolí lidé s výhradně heterosexuální nebo částečně bisexuální orientací. Mnohdy je velmi obtížné pochopit, co je k takovéto aktivitě vede. Často je to touha vyzkoušet něco nového nebo se ujistit o své skutečné sexuální orientaci při sexu se stejným pohlavím.

Pokud chceme znát důvody setkání trojice lidí pro sex ve třech, musíme v první řadě znát jejich sexuální orientaci. Je dobré to vědět proto, že trojice lidí při sexu ve třech nemusí být vždy zcela heterosexuální. Tomu pak budou odpovídat i jejich preference.

 • Je pravděpodobné, skoro až jisté, že žena bude heterosexuální nebo případně bisexuální.
 • Muži mohou být heterosexuální, případně bisexuální.
 • Kombinace dvou homosexuálních mužů a heterosexuální ženy je možná, ale nebývá příliš častá. Pokud tato kombinace nastane, pak má i jiný důvod, než jen sexuální aktivity a sexuální uvolnění.
 • V případě, že trojici tvoří dva bisexuální muži a žena, pak je možné, že některé sexuální aktivity si budou muži provádět navzájem.
 • V případě, že trojici tvoří dva heterosexuální muži a žena, je pravděpodobné, že muži budou svou pozornost věnovat výhradně ženě.
 • Ve trojici, kdy jeden muž je heterosexuální a druhý bisexuální, je pravděpodobné, že oba muži budou svou pozornost věnovat výhradně ženě. Bisexuální muž se pak většinou omezí jen na kontakty se ženou. Může však překvapit...
 • Ve trojici, kdy jeden muž je heterosexuální a druhý bisexuální, je pravděpodobné, že oba muži budou svou pozornost věnovat výhradně ženě. Klidně se však po delší známosti ve třech může stát, že i když se oba muži omezují především na kontakty se ženou, nemusí se vzájemně bránit technikám, které by se daly posoudit jako homosexuální. Většinou se však jedná o techniky při uspokojování ženy.
 • Ta samá situace může nastat i tehdy, když jsou oba muži heterosexuální. Prostě vyzkouší "jaké to je"...

O některé důvodech lidí pro sex ve třech pojednává článek "Sex ve třech  - některé důvody pro sex ve třech".

Nejčastější trojice jsou (MFM) a (FMF)

Mezi lidmi ve trojici může docházet ke vzájemným kontaktům:

 • trojice, kde dochází k bisexuálním aktivitám mezi dvěma jednotlivci stejného pohlaví
 • trojice, kde nedochází k bisexuálním aktivitám mezi jedinci stejného pohlaví.

Podle tohoto kriteria se označuje o jakou trojici se jedná. Používá se zkratek pro označení pohlaví v anglickém jazyce, tedy M pro muže a F pro ženu.

 • Zkratka, ve které jsou dvě písmena oddělena písmenem značící opačného pohlaví (FMF), (MFM) znamená, že ve trojici nedochází k žádným bisexuálním aktivitám.
  • (MFM) trojice říká, že kromě kontaktů mužů se ženou nedochází ke vzájemnému sexuálnímu kontaktu obou mužů
  • (FMF) trojice říká, že kromě kontaktů žen s mužem nedochází i ke vzájemnému sexuálnímu kontaktu obou žen
 • Zkratka (FFM), (MMF) označuje trojice, ve kterých dochází k bisexuálním aktivitám.
  • (FFM) trojice říká, že kromě kontaktů muže se ženami dochází i ke vzájemnému sexuálnímu kontaktu obou žen
  • (MMF) trojice říká, že kromě kontaktů ženy s muži dochází i ke vzájemnému sexuálnímu kontaktu obou mužů

Variant je tedy opravdu mnoho. Pravdou však je, že nejčastěji sex ve třech probíhá ve trojici 2+1.

Představy mužů a žen o sexu ve třech se mohou rozcházet

Představy o tom, jak má trojka trojka vypadat, se mohou dost výrazně lišit. Určitě je to hodně individuální a každý si to svou představu "vymazlí" do dokonalosti. V reálu už to však nemusí být tak snadné. Na tom, jak má taková správná trojka vypadat, se však budete muset dohodnout... Rozdílné představy o tom, co by chtěl kdo zažít a jak, Vás mohou celkem překvapit. Více informací naleznete v samostatném článku "Sex ve třech - jsou představy mužů a žen stejné?"..

Nikdy nesrovnávejte, raději mlčte

Jedna z lidových modrostí říká: "Promarnil příležitost mlčet..." Při sexu ve třech se nemusíte až tak moc kontrolovat... Na co je však potřeba dávat opravdový pozor je jednostranná chvála. I kdyby druhá žena (muž) ve trojici byla lepší, měla krásnější tělo, hezčí prsa... a sex s ní (ním) byl přímo úchvatný, nikdy to neříkejte nahlas...Více informací naleznete v samostatném článku "Sex ve třech - nikdy nesrovnávejte, raději mlčte".

Odsuzovat sex ve trojici?

Co se jednomu zdá nemorální nebo nepřijatelné, může být pro druhého zábava, radostné zpestření života nebo řešení obtížné životní situace. Jedna věc je mít názor, druhá věc je veřejně něco odsuzovat a třetí věc je pro něco takového se rozhodovat. Více informací k této otázce naleznete v samostatném článku "Sex ve třech - odsuzovat sex ve trojici?".

Je sex ve třech normální nebo spíš úchylný?

Normální, ve smyslu, že ho provozuje skoro každý, takovýto skupinový sex asi nikdy nebude. Jestli je normální pro jednotlivce si musí každý zodpovědět sám za sebe. Vícečetná manželství však jsou ve světě "normální", legální, fungující, praktická a nikoho neudivují. Některé kultury s vícečetnými svazky přímo počítají. V životě také může dojít k situacím, které nikdo nepředvídal, nevyhledával a přesto se udály. Nelze tedy vše měřit stejným metrem a odsuzovat bez znalosti souvislostí a okolností. Všechny motivy pro život ve skupině nemusí být vždy motivovány jen touhou po sexuálních zážitcích a prolomení nudy nebo nedostatku zájmu o něco jiného, než o sex. Více v článku "Sex ve třech - je "normální" nebo spíš "úchylný"?".

 

Poznámka:

V zahraničí jsou pro sex ve třech používány termíny "Ménage à trois" nebo "Threesome". Francouzský název "Ménage à trois"se dá přeložit jako "manželský trojúhelník", někdy se také překládá jako "domácnost pro tři", asi podle toho, jak tento vztah funguje... Je těžké vysvětlit, proč se u nás pro sex dvou mužů a jedné ženy vžilo pojmenování švédská trojka, když podle výzkumů tento severský národ podobným milostným praktikám neholduje zdaleka tak často, jako například Francouzi.

Zajímavým zjištěním je, že lidé, kteří se účastní sexu ve třech, sexu ve čtyřech (výměna manželek) nebo swingers jsou možná duševně zdravější a vyrovnanější, než někteří jejich monogamní vrstevníci. Tito lidé také bývají méně kritičtí v pohledu na sex a k přístupu k životu partnera nebo partnerky. Především však vždy záleží na osobnostech těchto lidí a na tom, jak kvalitní je jejich osobní vztah. Pokud se nejedná o lidi promiskuitní, jejich vztahy s partery ve trojici i čtveřici bývají dlouhodobé a "věrné". Většinou mají sexuální život podstatně delší a aktivnější, než jejich vrstevníci. To není propaganda, to je "věda"...

Téma pokračuje jako "Sex ve třech - velkým rizikem je žárlivost".

 

Pro zasmání:

Potkal jsem v baru jednu starší, ale čipernou dámu. Mohlo jí být něco přes padesát, ale byla dobře udržovaná a skvěle jsme se bavili. Něco jsme popili, a pak se mne zeptala: "Už jsi někdy zkusil "domácí trojku"? To je sex s dcerou i matkou zároveň!".
"Ne", řekl jsem. Zase jsme něco popili a ona pak povídá: "Hele... jseš skvělej chlap, dobře se s tebou kecá. A dneska bude tvůj šťastnej den. Pojď ke mně, dáme si "domácí trojku". Šli jsme k ní. Odemkla, vešli jsme a ona zavolala nahoru do haly: "Jsi ještě vzhůru, maminko?"

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje:

(AK)(Z)(L)