Jste zde

Vícenásobný orgasmus ženy

Vícenásobný orgasmus ženy

Hlavní téma: "Prožitek a orgasmus".
Volné pokračování článku "Jaké druhy orgasmů prožívá žena?".

Vícenásobný orgasmus se velmi často stává cílem snažení mužů i žen při milování, sexu nebo masturbaci. Vícenásobný orgasmus (vícečetný orgasmus, několikanásobný orgasmus) však ani tak nesouvisí s intenzitou vyvrcholení, tedy sílou prožitku, ale s opakováním tohoto prožitku. Vícenásobný orgasmus je u žen je poměrně častý. Je to stav, kdy vyvrcholení neskončí, ale po krátké pauze přechází v další a další. Snadněji a častěji ho ženy dosahují při masturbaci, kdy se o své vzrušení a vyvrcholení postarají samy. Pozorný muž však dokáže ženě poskytnout mnohem větší slast než jí může poskytnout masturbace... Většina mužů, kteří to umí ví, že nejsnadnější cesta vede přes orální stimulaci klitorisu.

Vícenásobný orgasmus ženy je však naprosto individuální záležitostí a proto nemá smysl se za každou cenu o něj snažit! Během jednoho milování ho dosahuje asi čtvrtina žen, nejčastěji ve věku od 30-ti do 50-ti let. Jedná se tedy o ženy v období nejaktivnější části sexuálního života. Ze strany mužů by však bylo potřeba věnovat ženám při milování více snahy a pozornosti. Pak by pravděpodobně tohoto prožitku mohla být schopna většina žen.

Neznamená to ovšem, že vícenásobný orgasmus prožívá automaticky každá žena.

Ženě, která prožitku vícenásobného orgasmu dosahuje, se někdy říká "multiorgasmická žena".

Pro vysvětlení pojmů - nejedná se o hloubku prožitku, ale o počet prožitků vyvrcholení za sebou, během jedné soulože nebo masturbace. Není to tedy o subjektivním hodnocení - dnes jsem prožila dvakrát tak velký orgasmus jako včera nebo dnešní den jsem měla dva orgasmy, ale o objektivním hodnocení - při tomto milování jsem prožila dva orgasmy za sebou.

Pro srovnání - vícenásobný orgasmus u muže je považovaný za výjimečnou událost a bývá výsledkem dlouhodobého cílevědomého a ne zrovna snadného cvičení.

Co je a co není vícenásobný orgasmus

Více orgasmů je možné prožít ve dvou formách:

  • sekvenční (jeden orgasmus následuje za druhým, ale s s odpočinkovou dobou mezi jednotlivými orgasmy) při samostatných masturbacích nebo souložích relativně rychle jdoucích za sebou. Pokud žena nebo i muž opakovaně masturbují nebo se milují opakovaně za sebou, mohou nabýt dojmu, že prožili vícenásobný orgasmus. V takovémto případě tomu tak ovšem není. Při samostatných masturbacích nebo opakovaných souložích se vždy jedná o jednotlivé sexuální aktivity zakončené orgasmem a u muže ejakulací. Pokud se odehrají samostatně i když časově krátce za sebou, pak muž i žena mezi nimi potřebují dostatek času na regeneraci. Každý takovýto samostatný orgasmus vykazuje všechny jeho fáze - od počátečního vzrušení až po vyvrcholení a zklidnění.
  • sériový (jeden orgasmus následuje za druhým). Pokud hovoříme o vícenásobném orgasmu, pak se musí jednat o několik orgasmů probíhajících za sebou při jednom sexuálním aktu. U žen je tento prožitek mnohem častější a snadněji dosažitelný, jak u mužů. Muži jsou tohoto prožitku schopni také, ale pocity vícenásobného orgasmu probíhá bez ejakulace.

Co je to vícenásobný orgasmus

Žádná přesná definice vícenásobného orgasmu u žen stanovena není. Proto také nemůže být ani určeno, kolikrát musí žena orgasmus prožít, aby se dalo mluvit o vícenásobném. Je tedy jasné, že za vícenásobný orgasmus můžeme považovat i dva za sebou prožité, ovšem během jedné soulože nebo masturbace. Podobně není rozhodující o jaký orgasmus se jednalo, zda to byl klitoridální, vaginální nebo kombinovaný.

Jak dosáhnout vícenásobného orgasmu?

Většina žen se v průběhu života vícenásobný orgasmus naučí vyvolat nejdříve masturbací. V běžném partnerském životě jej s pozorným partnerem mohou prožít za pomoci různých sexuálních praktik. Musí se však jednat o pozorného partnera, který chápe sexuální potřeby ženy a umí je naplnit. Nezáleží na věku ženy a tak vícenásobný orgasmus může žena prožít již jako mladá dívka, stejně tak jako zralá žena. Někdy se jej podaří prožít i při souloži a to především ženám, které jsou k tomu přirozeně disponovány. Vícenásobný orgasmus přitom ani tak nezávisí na délce soulože nebo na sexuálních zkušenostech ženy. Většinou je to výsledek okamžité naladěnosti a především okamžité schopnosti vícenásobný orgasmus prožít. Snáze se dosahuje při orálním sexu, jeho kombinaci se souloží nebo v kombinaci s masturbací. Řada sexuologů se domnívá, že je to schopnost ženě vrozená.

Vícenásobný orgasmus se ovšem nedá plánovat. Mohou být chvíle, kdy ani žena, která běžně vícenásobného orgasmu dosahuje, nedosáhne ani toho jediného.

Některé ženy se domnívají, že orgasmické stahy při prožívání orgasmu jsou vlastně vícenásobný orgasmus. Tak tomu ovšem není.

Jeden orgasmus u ženy je tvořen několika po sobě následujícími vaginálními stahy, které s počtem postupně slábnou. Vícenásobný orgasmus je několik orgasmů po sobě následujících při jednom aktu milování.

Nemusí a také to většinou není hned za sebou bez přestávky. Žena potřebuje prožít doznění orgasmu a jeho plné prožití ve všech fázích. Teprve po někdy jen krátké přestávce jí další stimulování přináší další vlnu vzrušení, která je prožita dalším orgasmem se svými vaginálními stahy a pocity blaha. Počet po sobě následujících orgasmů je naprosto individuální a stejně tak potřebná časová prodleva mezi jednotlivými prožitky orgasmů. Každá žena, která je vícenásobných orgasmů schopna ví, kdy už další stimulace nepřinese další vzrušení a naznačí, že již je plně uspokojena. Multiorgasmické ženy znají své tělo a ví, čeho jsou schopny.

Po prožití vícenásobného orgasmu je žena většinou unavena a dostavují se u ní stejné pocity jako po jednom orgasmu. Fáze zklidnění tedy platí i u vícenásobného orgasmu. Pak se dostavují i potřeba stejné pozornosti a sdíleného doznívání příjemných pocitů a odpočinku.

Pokud po orgasmu ženy má následovat ještě orgasmus muže, je vhodné se jej pokusit dosáhnout při souloži a posledním orgasmu ženy. Například, pokud při milování pár orgasmu u ženy docílí orálním sexem, pak je vhodné po dosažení běžného počtu orgasmů (na který je žena v páru zvyklá) pokračovat souloží a po prožití vyvrcholení muže zakončit milování opět orálním orgasmem ženy. Někdy žena již tento závěrečný prožitek ani nebude potřebovat, neboť jí stačilo, že muž dosáhl svého vyvrcholení a bude chtít přejít přímo do fáze zklidnění. Nemá pak smysl za každou cenu chtít pokračovat, neboť po vícenásobném orgasmu ženy a souloži pro vyvrcholení muže, žena již nemusí být dostatečně vzrušená.

Ne každá žena po prožitku vícenásobného orgasmu touží. Některé ženy prožívají vícenásobný orgasmus i mimo přijímání sexuálních podnětů nebo při sexu. Mohou to být situace, kdy mnohonásobný orgasmus ženu přímo ohrožuje. Přichází totiž bez její vůle a mimo její kontrolu, kdy žena orgasmické stahy nedokáže ovlivnit a zastavit. Tento stav je však patologický a musí se bezodkladně řešit léčbou. Mezi stavy související s nekontrolovatelným drážděním pohlaví, které vede k mnohonásobným orgasmům, patří například "Klitorismus" - stav dlouhotrvající bolestivé erekce.

Jízda na vlnách rozkoše

Jak vícenásobný orgasmus postupuje, dochází k přirozenému pomalému nebo rychlejšímu snižování intenzity prožitku. Každý další orgasmus je nádherný, ale většinou pomalu spěje ke zklidnění vzrušení. Pokud však s každým dalším orgasmem vzrušení neklesá, ale naopak stoupá, pak se dá hovořit o tom, že se žena dostává do stavu, kterému se říká "Jízda na vlnách rozkoše". V tomto stavu může prožít i desítky plnohodnotných orgasmů. Je jako v transu a její vzrušení neopadá, naopak se stupňuje. Stačí jen několik doteků a prožije další vyvrcholení, ale po něm toužebně očekává další a další. Každý další orgasmus ji posune v prožitku ještě výš a výš a ona se dostává až do pocitů, které přerůstají jakoukoli dosavadní zkušenost. Pokud žena takový stav vzrušení prožije, neznamená to automaticky, že příště to bude stejné nebo alespoň podobné... "Jízda na vlnách rozkoše" je dar a jako takový už ho možná nikdy příště neprožijete. Možná ale ano...

Vícenásobnému orgasmu se dá naučit

Nedá se přesně poradit, jak vícenásobného orgasmu dosáhnout, ale tou nejzaručenější metodou je, pravidelně se o něj pokoušet. Ideální je, když se vícenásobného orgasmu naučí žena dosahovat při masturbaci. Pozná, že je ho schopna prožít a co k tomu potřebuje udělat. S těmito zkušenostmi se pak mnohem snadněji experimentuje i s partnerem. Žena s musí naučit plně soustředit na vlastní pocity, prožitky a vzrušení a sama pozná, kdy chce jít dál. Další stimulace pak může, ale také nemusí vést k dalšímu vyvrcholení. Pokud nepovede, tak snad příště...

Při milování je to podobné. Nejsnadnější cesta vede přes orální sex. Orální stimulace je zaměřena především na oblast klitorisu a muž se proto nerozptyluje myšlenkami, že by to mohlo jít i jinak. Poté, co orálně ženu dovedl k vyvrcholení, podvědomě cítí, že stejně by to mohlo jít ještě jednou. Důležité je chvíli počkat a teprve, až mírně povolí přecitlivělost klitorisu po prvním orgasmu, může pokračovat ve stejné technice stimulace. A ono se to jednou povede. 

Když to vyšlo podruhé, tak proč by to nemohlo vyjít i potřetí ....a už je z ženy multiorgasmická žena.

 

Pro zasmání

Bůh rozděluje, schopnosti Adamovi a Evě.
"Tak, teď tu mám čůrání ve stoje. Kdo to chce?"
"Já! Já! Já!" křičí rozradostněný Adam, jak na to vyzrál, jaké to bude mít pohodlné.
"No, a pak už mi tu zbyl jenom...vícenásobný orgasmus, Evo."

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)