Jste zde

Polohy "Žena nahoře"

Polohy "Žena nahoře"

Hlavní téma: "Sexuální polohy".
Volné pokračování článku "Polohy pro penetrační vaginální sex".

Polohy, kdy je žena nahoře jsou velmi ceněny především ženami. Žena si v nich může sex naplno vychutnat, protože je to ona, která si určuje průběh milování. Základní varianty polohy "Na koníčka" jsou vhodné i pro první milování. Žena si může sama provést defloraci tak, jak je pro ni nejpříjemnější.

Mezi sexuální polohy, kdy je "žena nahoře", patří i varianty polohy "Na koníčka", které jsou sice nejznámější, ale ne jediné, při kterých je žena v dominantní roli nad mužem.

Poloha "Na koníčka" a další, kdy je "žena nahoře" jsou polohy ve kterých dominanci přebírá žena. Prakticky věechny polohy, kdy je "žena nahoře" jsou především pro sebevědomé páry. Mnohdy však i jinak dominantní muž tím, že dopřeje své ženě, aby si užila maximální rozkoš a sama si řídila průběh svého vzrušení dokazuje, že mu na ženě záleží a že její zájmy a potřeby mu nejsou jedno. Často tuto polohu volí i muži, kteří se cítí unaveni ale chtějí, se v sexu zdokonalovat a přitom ženě umožní, aby se dovedla k vyvrcholení. Tato poloha je totiž ideální pro pomalý sex spojený s posilováním svalů pánevního dna a pro posilování pánevního dna se stimulací klitorisu. Ženy, které procvičují techniky svírání a povolování svalů joni (vagíny) právě v polohách "žena nahoře" dosahují při cvičeních nejlepší výsledky.

Žena určuje jak bude soulož probíhat. Tato poloha vyhovuje především dominantním ženám, protože jim dává možnost přizpůsobit průběh soulože jejich potřebám. Rády ji však mají všechny ženy, jen si o ni někdy neumí říci. Pro muže je tato pozice spíše pasivní, ale nabízí mu nádherný pohled na ženina ňadra. Má také snadný přístup ke klitorisu a dobře dosáhne i na prsa. Masáž klitorisu i prsou může žena provádět společně s mužem nebo i sama.

Polohy žena nahoře zcela jistě ocení všechny žen, které je vyzkouší. Sama může určovat rychlost a hloubku zasunutí mužova penisu, a proto také může snadněji dosáhnout vaginálního orgasmu. Pro větší dráždění oblasti bodu G bod se stačí mírně zaklonit a pocity ze spojení budou intenzivnější. Obvykle, při jiných polohách, si muž řídí rychlost, úhel a směr zasouvání údu sám, v těchto polohách ale na pohyby penisu v pochvě má jen minimální vliv.

Žena však za celé spojení přebírá i "odpovědnost". Milování žena přizpůsobuje především svým představám a narůstajícímu vzrušení. Při spojení se pak samozřejmě řídí především svými pocity a potřebami. Vzhledem k tomu, že kopulační pohyby provádí žena, muž na ně nemá prakticky žádný vliv. Může ovšem také dojít i k vyklouznutí mužova údu z pochvy nebo k jeho příliš velkému namáhání rázy při nevhodném úhlu zasouvání. Žena proto musí být k mužově údu ohleduplná, aby při prudkých pohybech pánví a nešťastném úhlu jeho zasouvání nebo zaseknutí, nedošlo ke zranění mužova penisu ("zlomení údu").

Možné kopulační pohyby při této technice jsou:

 • nahoru-dolu - zvedání a spouštění - jsou velmi náročné na fyzičku, unavující a někdy hrozí vyklouznutí penisu z pochvy. Důležité je se při nich uvolnit a nastavit pánev do takového úhlu, aby docházelo ke střídání pocitů hlubokého a mělkého proniknutí. Některé ženy cíleně vyhledávají i úplné vysunutí údu z pochvy z důvodu intenzivního dráždění stydkých pysků a poštěváčku při novém úplném zasunutí. Takováto technika vyžaduje jistou zručnost a opatrnost. Odměnou je střídání pocitů a intenzivní dráždění.
 • dopředu-dozadu - jedná se o pohyby pánví dopředu a dozadu. Je možné je provádět při úplném nasednutí nebo částečně nadzvednutá, kdy průnik je menší a dráždění spíše v přední části pochvy. Pohyby dozadu-dopředu se dají dobře kombinovat s kroužením. Tato technika pohybů je vhodná i pro jiné varianty polohy "Na koníčka", kdy žena mění záklon těla přes vzpřímenou polohu až do polohy, kdy na partnerovi leží a objímá ho.
 • krouživé - kroužením ženiny pánve dochází k dráždění celé vagíny a pocity proniknutí údu mohou být mnohem "plnější" a "hlubší".
 • aktivitu pohybů převezme muž - je to příjemná změna, kdy aktivitu převezme muž, žena se mírně nadzvedne (jako v sedle) a vytvoří tak muži prostor pro pohyby pánví směrem nahoru a dolů. Muž může ženu držet za zadeček a nadzvedáváním pánve zespoda pronikat do ženy podle své potřeby frekvence, rychlosti a hloubky průniku. I pro ženu to bude velmi příjemná změna pocitů při variantě žena nahoře.

Z hlediska doteků a dráždění

 • Fyzicky - pro ženu náročnější, pro muže relaxační, zůstává víceméně pasivní
 • Proniknutí - hluboké, je možné snadno měnit hloubku průniku
 • Klitoris – několik možností dráždění
 • Bod G – intenzivní dráždění
 • Emoční prvek- velmi silný pro ženu, partner zastává více pasivní roli, má však nádherný výhled ...

Jak se líbí mužům?
Podle varianty to jsou většinou odpočinkové polohy pro muže, kteří snesou být pod ženou, dopřejí ženě maximální volnost a přitom si bezpečně užijí. Nabízí nádherný výhled na ňadra a přináší pocit hlubokého proniknutí až na maximum. Od muže se nechce skoro nic, kromě dostatečné erekce. Žena si sama volí rychlost a úhel proniknutí a tak je na její tváři dobře poznat, kdy se jí to líbí. Žena musí být ale hodně vlhká, jinak to muže brzy dovede k vyvrcholení. V případě nedostatečné lubrikace může muž zažívat pocit příliš silného přetahování předkožky třením o stěnu pochvy, zvláště pokud žena nasedne plnou váhou a zasune úd do maximální hloubky. Tento pocit může být až bolestivý a může vést i k odeznění erekce. Proto je při malém přirozeném zvlhnutí vhodné použít lubrikační krém. Pozor na sexuální dračice s nadváhou. Hrozí fraktura nejen penisu, ale i pánve.

Jak se líbí ženám?

Poloha žena nahoře je ženami velmi ceněná. Žena si v ní může sex naplno vychutnat, protože je to ona, která určuje pravidla soulože a může ovlivňovat své vzrušení.

Pro ženu z hlediska vyniknutí postavy je tato poloha vhodná když:

 • chce ukázat: prsa
 • chce skrýt:    větší zadeček

Polohy "Žena nahoře" a meditace

Naprosto jedinečná tantrická technika polohy "žena nahoře" je její meditační forma, kdy se žena pohodlně usadí na mužův úd, urovná si stydké pasky tak, aby nebyly vtlačené dovnitř a najde si takový uhel, při kterém bude mít pocit maximálního proniknutí a maximální plnosti pochvy. Partneři si dopředu ujasní, že budou prožívat tuto meditační variantu a budou se soustředit na své pocity v pohlaví. Muž položí ruce na ženina stehna a žena si ověří, že poloha nohou umožňuje delší klečení bez nutnosti změny polohy. Začnou společně dýchat. Žena při nádechu sevře poševní svaly a mírně se nadzvedne. Sevřené svaly povytáhnou lingam a intenzivně jej budou svírat a třít. Při návratu z nadzvednutí žena pomalu vydechuje a povoluje poševní svaly. Muž je naprosto v klidu a prožívá pocity na lingamu (penis). Žena může vnímat velmi silné pocity v pánevní oblasti, silné prokrvení a teplo na stydkých pyscích a v pochvě. Tuto techniku opakuje tak dlouho, až dojde u muže k vyvrcholení. Pocity při orgasmu pak jsou intenzivní, pocitově jiné, meditační a muž může procítit silné teplo a podněty v oblasti zad na křížové kosti, které se po páteři budou šířit směrem k hlavě. Jedná se o práci s vyššími stupni energie ale je málo pravděpodobné, že se hned napoprvé podaří prožít tuto techniku s maximálním energetickým prožitkem. Pro ženu je přínosem posilování svalstva pánevního dna a posílení poševních svalů.

Některé ženy, znalé techniky svírání a povolování svalů joni (vagíny) k tomu, aby muže přivedly k orgasmu nepotřebují naprosto žádný vnější pohyb. Soustředí se na stahy pochvy a snaží se stahování pochvy ovlivnit myslí tak, aby vznikal jakoby mírně rotační pohyb pochvy na lingamu (mužský genitál), intenzivně jej svíral a "ždímal". Jedná se však o mistrovskou formu tantrického umění práce joni (ženský genitál) a vyžaduje od ženy dlouhodobé cvičení na fyzické úrovni a soustředění na psychické úrovni. Pro muže je však takovýto zážitek něčím naprosto výjimečným. Pokud bude muž stejně pomalu a jemně laskat prsty ženin poštěváček, pak je dost pravděpodobné, že žena při této meditační technice, dosáhne orgasmu. Jeho projevy a stahy pak většinou zakončí milování společným orgasmem muže. Snadno se to píše, není to však tak snadné se stát mistryní tantrického umění ovládání joni. Určitě však nebudete zklamáni průběhem, ani výsledkem takovéhoto milování. Tato forma meditační soulože, kdy je žena nahoře, umožňuje klidně půlhodinové (i delší) spojení a prožívání rozkoše jak ženou, tak i mužem.  Technika je podrobněji a v souvislostech popsána v článku "Meditace a posilování pánevního dna při spojení lingamu s joni".

Další variantou je, když žena v misionářské poloze, tedy v poloze "Žena nahoře" ve variantě, kdy na muži leží "Tváří v tvář", po spojení s mužem přinoží a při souloži udrží nohy sevřené. Dojde k intenzivní stimulaci klitorisu od kořene penisu a kořeny klitorisu jsou navíc stimulované od tlaku stydké kosti muže na Venušin pahorek, pod kterým se nachází. Při souloži je pak tření penisu o poševní chod, stydké pysky a klitoris maximálně možné. Z používaných pohybů při souloži jsou nejvhodnější pohyby "nahoru-dolů" a technika "Loďka na moři".

Ideální polohy pro feministky

Žena může naprosto maximálně využít mužovy erekce. Vzhledem k hloubce nasednutí je to optimální poloha pro případy, o kterých muži říkají, že na velikosti přece nezáleží. Žena muži představuje svoje vnady a muž může ocenit její krásu, vynalézavost a smyslnost. Vše řídí žena a také si to ovšem musí sama "odpracovat". Každá žena se může naučit si tyto polohy příjemně prožít a vychutnat. Muž sice moc aktivní být nemůže, ale poskytuje ženě prostor pro naplnění její představy o souloži. Na muže ovšem musí brát ohled a musí si dát pozor, aby muž mohl vydržet dlouho a poskytl jí dostatek času pro maximální vzrušení. Nejhorší varianta nastane, když muž vyvrcholí zrovna v okamžiku, kdy by ho žena ještě chvíli potřebovala!

 

Poznámka:
Lingam = penis
Joni      = ženský genitál
Většinu poloh lze použít jak pro vaginální, tak i pro anální penetraci.

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)