Jste zde

Poloha "Žena nahoře" varianta 10

Poloha "Žena nahoře" varianta 10

Žena se vzadu rukama opírá o rozevřené nohy muže

Varianta polohy žena nahoře "Na koníčka" kdy se žena opírá o rozevřené nohy muže. V dominantní poloze je žena, možnosti muže jsou však podstatně větší, jak v jiných polohách, kdy je žena nahoře. Je to spíše odpočinková poloha pro oba partnery. Mohou ji zaujmout z klasické polohy "Na koníčka" a chvíli si v ní odpočinout nebo pokračovat v laskání a hlazení. Zaujímat tuto polohu cíleně je samozřejmě možné, většinou se však do ní přechází z hlavní klasické polohy "Na koníčka".

Muž si v této variantě spíše odpočine a žena uvolní napění nohou i celého těla. Ideální je, když se muž skoro posadí, podloží si záda polštářem a roztáhne nohy do V. Žena z polohy "Na koníčka natáhne pokrčené nohy a opře se o pažemi o roztažení nohy muže. Intimní spojení při této změně není nutné přerušovat, nic se však nestane, když si každý najde svoji novou pohodlnou polohu a následně se spojí. Žena by měla být z předcházejícího milování již dostatečně přirozeně zvlhnutá, ale pokud bude potřeba, můžete použít vhodný lubrikační krém. Žena tedy sedí ve spojení na muži a vzadu se opírá o mužovy rozevřené nohy. Pokud by v této poloze však zůstala dlouho, mohly by ji ruce začít bolet a potřebovala by změnu. Muž však může být aktivnější a při kopulačních pohybech jí pomáhat například tak, že ji uchopí za boky a bude ji přitahovat k sobě. Může pak společně s ní ovlivňovat hloubku penetrace od mělké až po velmi hlubokou. Je to poloha při které dochází k velmi intenzivnímu doteku pohlaví a přitom žena i muž vidí, jak hluboce jsou spojeni, jak se penis pohybuje a tře o stydké pysky. To při většině jiných pozic moc vidět nebývá a tak je tento pohled mimořádně vzrušující pro oba partnery.

Proto je možné přejít do velmi podobné, tentokrát však klidová varianty pro oba partnery, která může být ideální po delším předcházejícím milování. Oba v ní mohou odpočívat, případně meditovat nebo jen prožívat své spojení. Stačí aby si žena podložila záda polštářem, který umístí mezi široce rozevřené nohy muže. Mnoho žen si právě v takto pojaté variantě polohy nejvíce odpočine. Žena v hlubokém spojení sedí na muži, nohy má natažené za jeho tělo a zády leží na polštáři mezi roztaženýma nohama muže. Spojení je velmi něžné a muži se nabízí nádherný výhled na ženu, její joni, ve které je vožen jeho lingam, na prsa a celé její odkryté tělo. Vizuálně je to velmi silná varianta, která je pro muže erotická a umožňuje mu navíc hladit ženiny nohy, stehna, třísla, Venušin pahorek a hlavně poštěváček, který se mu přímo nabízí. Žena může ležet, odpočívat a prožívat něhu a lásku v dotecích, které jsou nezvyklé a silně vzrušující. Pohyb pánví je pro oba omezenější, žena má však více prostoru pro pohyby dopředu a dozadu. Tato varianta je úžasná právě pro ideální možnost stimulace klitorisu za hlubokého spojení s mužem. Žena má navíc možnost využít své zkušenosti s masáží penisu pomocí stahů svalstva pánevního dna a pohybů dopředu a dozadu. Čím větší podporu žena bude mít za zády, tím větší volnost pohybů bude mít k dispozici. Vizuální podněty jsou velmi silné a muž i žena, kromě pohledu na svá spojená těla, mohou pozorovat i reakce na vnitřní masáž penisu, klitorisu i na hlazení. To vše lze snadno rozeznat ve výrazu tváři a smyslných pohledech v okamžicích, kdy tvář prozrazuje vlny vzrušení, které vzájemně prožívají. Je to silně komunikační poloha která partnerům může hodně prozradit o tom, co prožívají. Z této klidové varianty žena může kdykoli přejít do varianty s podepřením těla vzadu rukama. Pak může být opět aktivnější a přidat pohyby pánví v mnohem větším rozsahu. Pak může naplno využít pohyby pánví dopředu a dozadu, nahoru a dolů nebo krouživé.

Partneři si aktivní role mohou také vyměňovat, žena zůstane pasivní a kopulační pohyby převezme muž. Jeho aktivní role však bude spíše spočívat v pohybech nahoru a dolů nebo ve stimulaci klitorisu.

Z tantrického pohledu tato poloha není vhodná pro začátečníky s technikami oddalování orgasmu. Jednak je omezen pohyb partnerů a hlavně je zde příliš mnoho vedlejších silných stimulů, které společně s intenzivním kontaktem pohlaví musí být schopen muž uhlídat. Když muž vnímá, že nastupuje vzrušení, které by mohlo vést k jeho orgasmu, pak musí hned zastavit pohyby a stejně tak i jeho partnerka. Jenže hlavní i vedlejší podněty jsou někdy natolik jiné, že se tento okamžik jen obtížně zvládá rozlišit a hlavně okamžité zastavení dráždění mívá většinou zpoždění, které se už nedá ustát....

V případě, že se o to pokusíte, pak je potřeba sexuální energii z pánve rozvádět po páteři do oblasti břicha a srdce.

 

Literatura a zdroje

(AK)