Jste zde

Žena a muž s retardovanou ejakulací

Žena a muž s retardovanou ejakulací

Pokračování článku "Retardovaná ejakulace - opožděná ejakulace"

"Retardovaná ejakulace" je opačný problém než "předčasná ejakulace". Zatímco problémem předčasné ejakulace se trápí opravdu mnoho, především mladých mužů, o problému retardované ejakulace se toho zas tak moc neví. Tahle odchylka znamená, že trvá velmi dlouho, než muž konečně dospěje k orgasmu.

Mohlo by se zdát, že pro ženy, partnerky mužů s problémem retardované ejakulace, je jejich extrémní "výkon" požehnáním. Podle předpokladu, že žena potřebuje k dosažení svého vyvrcholení při souloži dostatečně dlouhou stimulaci penisem ve vagíně, by každá z těchto žen při souloži musela dosáhnout orgasmu. Jenže v praxi tomu tak nemusí být. Dostatečná doba stimulace pochvy, bodu G, poševního vchodu a zadní stěny pochvy, je samozřejmě základním předpokladem pro nárůst ženského vzrušení až k vaginálnímu orgasmu. Nemusí to však samo o sobě stačit. Problém většiny žen je v tom, že potřebují k dosažení orgasmu i stimulaci klitorisu, jeho části nebo jeho okolí.

Pokud muž sice souloží neočekávaně dlouhou dobu, ale oblast klitorisu penisem nijak nestimuluje, pak ani přes extrémní délku soulože nemusí žena orgasmu dosáhnout.

I takto, v představách pro většinu mužů "pozitivně hendikepovaný muž", nemusí být pro ženu žádnou výhrou. Klidně se může stát, že navzdory extrémně dlouhé souloži, při nevhodně zvolené sexuální poloze nebo při nedostatečné stimulaci klitorisu penisem, nemusí být její vzrušení dostatečně vysoké na to, aby dosáhla vyvrcholení. Pak je to pro ženu mnohem, mnohem horší situace, něž kdyby soulož byla krátká, ale muž ženu dovedl k orgasmu jinou technikou. To je nejspíš také důvod, proč se tolik žen s partnerem postiženým retardovanou ejakulací, obrací s prosbou o radu na sexuology a poradce.

 

Technika, která mužům, pomáhá

  • Pro muže, který nemůže orgasmu dosáhnout je každá technika, která pomůže zkrátit jeho "trápení" vysvobozením. Jedna z nich je uváděna v tantrických popisech technik pro urychlení nebo zpomalení nástupu ejakulace. Tato by měla být technikou, která nástup ejakulace urychlí. Proto by mohla pomoci mužům s problémem "retardované ejakulace", a naopak by se jí měli vyvarovat muži kteří trpí "předčasnou ejakulací".
    Muž uchopí penis v erekci mezi palec a ukazováček, vytvoří z jejich spojení kroužek O a stáhne předkožku co nejvíce ke kořenu penisu. Stažení by mělo být takové, až předkožka začne napínat i povrch žaludu. Muž to musí vyzkoušet a to napětí povrchu žaludu snadno rozezná od normálního stavu, bez stahování, napínání předkožky. Stažením předkožky a vytvořením tahu kůže na povrchu žaludu a na předkožce, dojde ke zvýšení citlivosti nervových zakončení která jsou na penisu a žaludu vyvedena. Toto zvýšené napětí nervových zakončení povede k celkovému zvýšení vnímavosti penisu na stimulace. Při souloži pak muž penis udržuje v tomto napětí a souloží co nejintenzivněji. Tato technika by mohla pomoci dosáhnout vyvrcholení dříve, než je muž zvyklý.
    Tuto techniku je potřeba vyzkoušet a naučit se ji používat. Pokud by muži pomohla jeho vyvrcholení uspíšit, bud to velký úspěch, který mu jeho "trápení" ulehčí...
     
  • Tantrická masáž lingamu je naprosto dokonalá náhrada pocitu vyvrcholení pro muže, kteří trpí retardovanou ejakulací. Žena, která těmto mužům nemůže pomoci soulože nebo jiných technik pomoci s dosažením vyvrcholení, jim může dát plnohodnotnou náhradu tohoto jednorázového uvolněné díky dlouhé masáži lingamu bez cíle závěrečné ejakulace. To by měly vědět ženy mužů, kteří tímto problémem trpí.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)