Jste zde

Alternativní řešení touhy po skupinových aktivitách

Alternativní řešení touhy po skupinových aktivitách

Hlavní téma: "Skupinový sex".
Pokračování článku: "Masáže ve skupině - ve třech nebo čtyřech".

Pro některé lidi není "klasický sex" dost vzrušují a bývají přesvědčeni o tom, že potřebují něco "silnějšího". Skupinový sex není nic nového a provází celou historii lidstva. V dnešní době se jeho "neoficiální" popularita opět zvyšuje. S nabídkou této formy "zábavy" se setkáváte i ve veřejném sektoru, a proto není nic divného na tom, že si někteří řeknou "a proč to nezkusit, když TO není zakázané". Co není zakázané je přece povolené, hlásají v trochu jiných souvislosti, zástupy právníků... Erotické kluby, swingers kluby, společnice, prostituti a prostitutky... nabídka je velká. Pro některé je to příležitost vyzkoušet něco nového, pro dalšího příležitost realizovat své erotické představy, někteří si tak možná realizují své až perverzní sexuální potřeby... a další se už nudí natolik, že věří, že právě skupinový sex je nějak zabaví.

Nechci řešit obecné otázky kolem skupinového sexu v těch "nejvyšších formách", kdy se účastníci sexuálních akcí možná ani neznají nebo se znají jen z těchto akcí. Každý ať si hledá svou cestu životem jak umí... Když budete respektovat pravidla podniků, kde se takové akce organizují nebo jejichž jsou hlavní náplní, nejspíš se se žádnými "organizačními" problémy nesetkáte. Prostě zaplatíte a jste TAM. Co budete dělat, jak se zapojíte nebo zda se vůbec zapojíte, už bude záležet jen na Vás. Úplně potlačuji jakoukoli otázku na morálku. Ta už dnes není "ve společenském zájmu". Každý si může dělat co chce a s kým chce. Důležité je jen zaplatit a případně odvést daně...

Jen si dovolím připomenout, že při těchto akcích nejde o navazování vztahů, ale o sex. To by si měli uvědomit všichni, kteří snad v koutku duše doufají, že na takových akcích naleznou partnera nebo partnerku...

Musím se také zastavit u otázky, která se samozřejmě moc nepřipomíná. Tou otázkou je "je skupinový sex bezpečný sex?". Samozřejmě že není, ale to si samozřejmě podvědomě všichni uvědomují, jen věří, že ONI mít problém prostě NEMOHOU.

Je hezké říkat, že skupinový sex je nejen nebezpečný, ale stojí tak trochu na okraji toho, co je ve vztazích a speciálně v sexuálních vztazích mezi lidmi ještě "normální". Pohled na to, co je a už není "normální se vyvíjí stejně jako se mění společnost. Dnes sexuologové, psychologové i prognostici otevřeně hovoří o tom, že v budoucnosti (nejspíš velmi blízké) bude "normální", že se lidé potkají, budou spolu mít děti, pak se rozejdou a celý příběh si zopakují jinde, s někým jiným. Monogamní vztahy už dnes někteří "odborníci" považují za přežitek a za historicky vnucené sexuální chování. O předmanželském sexu a střídání partnerů se hovoří jako o "hledání" toho "nejlepšího", sex na prvním rande praktikuje skoro každý druhý "pár"... a tak bych mohl pokračovat...

Pokud se rozhodnete experimentovat se skupinovým sexem

Pokud se skutečně rozhodnete experimentovat se skupinovým sexem, upřímně se zamyslete nad tím, co od něho očekáváte. Pokud žijete single, zvažte zda se nejedná jen o okamžité sexuální pnutí, které "žádá okamžité řešení"... Přemýšlejte i o tom, co to s vámi udělá například z pohledu vaši "sexuální minulosti neboli sexuální historie. Také si uvědomte jaké následky to může mít z pohledu budoucího bezpečného sexu s novým partnerem.

U partnerů nebo manželů je úvaha o skupinovém sexu většinou spojena s touhou zažít něco nového, snahou o obohacení jejich společného sexuálního života. Jakým směrem se rozhodnete jít a zda vám to může opravdu pomoci, si musíte rozhodnout sami. Rozhodně však varuji před unáhleným rozhodnutím, které může později stát za rozpadem vztahu. Pokud se rozhodnete, pak jedině na základě vzájemné diskuse, ale i širší znalosti toho, jaké dopady na váš další život takové rozhodnutí bude mít. Anonymní sex v swingers klubu určitě nebude tím nejlepším začátkem...

O jaké "alternativním řešení touhy po skupinových aktivitách" se jedná?

Nejbezpečnější forma realizace představ o skupinovém doteku může být i velmi příjemná a hlavně z pohledu vztahových následků není tak definitivně jednoznačná. Tou technikou mohou být společné masáže. Můžete je provádět čtyřmi nebo i šesti rukama. Dá se tak realizovat masážní trojka i čtyřka. Při těchto masážích si můžete docela snadno prověřit reakce partnera nebo partnerky, ale hlavně svoje reakce na společné dotyky na jiném těle. Není to tak snadné, jak to vypadá a pro mnoho lidí je mnohem snadnější představa sexu, než představa masáže. Jenže masáž není sex a možná budete sami překvapeni, že pro vás nebude tak snadné dotýkat se na pohlaví jiné osoby před zrakem svého partnera nebo partnerky. Když nezvládnete tohle, jak se pak vyrovnáte s mnohem intimnějším a jednoznačnějším skupinovým sexem? Masáž je jen masáž, kdykoli ji můžete zjemnit nebo ukončit. Navíc se dotýkáte toho druhého společně. Nehrozí ani otěhotnění, ale ani nákaza pohlavní chorobou. Nehrozí také ani velké vztahové problémy, navíc si odpočinete (pokud jste na stole) a případně prožijete i velmi vzrušující a smyslné doteky od ostatních účastníků.

Téma masáží je podrobněji rozvedené v článcích

Pokud opravdu máte pocit, že bez experimentů na poli skupinového sexu nemůžete být, pak doporučuji jako úvodní pokus raději provést tantrickou techniku "Masáže nohou a meditace pro dva nebo tři". Ověříte si, zda to, co jste si vysnili je to, co hledáte.

Tato meditační technika ještě nepatří mezi zážitky, po kterém se ráno raději ani nebudete chtít probudit. O co jde..., vyzkoušíte, uvidíte... Trojice (FMF) nebo (MFM), případně sex ve čtyřech (výměna manželek) Vám neuteče, můžete si však odpustit velké zklamání a případně narušení vztahu.

Přemýšlejte o tom ....

 

POZNÁMKA
Techniky alternativního řešení touhy po skupinových aktivitách mohou být tématem společné výuky technik ve skupině.

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje:

(AK)(Z)(L)