Jste zde

Pravidelný společný orgasmus může být předstíraný...

Pravidelný společný orgasmus může být předstíraný...

Hlavní téma: "Prožitek a orgasmus".
Volné pokračování článků "Společný, současný orgasmus partnerů" a "Sexuální poruchy".

Snem mnoha mužů, ale také žen je stav, kdy muž vyvrcholí právě v okamžiku, kdy orgasmu dosáhne žena. Představa je to sice krásná a lákavá, ale pokud se tak při sexu děje pravidelně, nemusí to odpovídat skutečnosti. Zásadní rozdíly mužského a ženského vzrušení moc velkou šanci společnému prožitku vyvrcholení nedávají. Muž potřebuje podstatně kratší čas pro dosažení prahu vzrušení po kterém následuje vyvrcholení, než žena. Navíc i průběh mužského a ženského orgasmu je jiný a tak i současný prožitek vyvrcholení muže a ženy má jiný průběh, než si většina lidí představuje.

Vraťme se však k situaci, kdy žena dosahuje orgasmu ve stejný okamžik jako muž pravidelně. V takovémto případě je více než jisté, že žena vyvrcholení předstírá.

Zkušený muž někdy dokáže odkládat své vyvrcholení do doby, než žena prožije orgasmus. Jedná se však o zkušené muže, kteří zvládají techniky oddalovaného orgasmu. Takových mužů však opravdu není mnoho. Mnozí se o to snaží a dokonce se jim to i daří. Právě tito muži, kteří pro to, aby dosáhli prodloužení soulože tím, že dokázali potlačit své vzrušení vám potvrdí, že i přes veškerou snahu se jim dosažení společného prožitku vyvrcholení podaří jen velmi zřídka. Ani žena své vyvrcholení nemůže nijak výrazně urychlit nebo ho pozdržet s mužem, který má naopak "velkou výdrž". Prostě odkládat nebo pozdržet vyvrcholení je velmi, velmi obtížné a klidně se pak může stát, že se orgasmus nakonec už vůbec nedostaví.

Jsou muži, kteří trpí sexuální poruchou, které se říká retardovaná ejakulace. Ti naopak vyvrcholení dosahují obtížně a proto navenek mají "velkou výdrž". Není to však nic, co by žena, která takového muže má, nevyměnila za obyčejnou krátkou soulož... Muži trpící retardovanou ejakulací totiž často při souloži nemohou vyvrcholení dosáhnout vůbec nebo jen velmi obtížně. Pro ženu, která orgasmus případně už prožila, to bývá utrpení takto postiženého muže dovést k jeho vyvrcholení. Takže ani tato kategorie mužů pro současný prožitek vyvrcholení není žádným vítězstvím...

Společný, současný orgasmus partnerů je možný a je pravděpodobné, že v průběhu manželského nebo partnerského života se Vám tento prožitek podaří dosáhnout. Společný, současný orgasmus partnerů je však spíše dílem náhody nebo vyžaduje dokonalou souhru partnerů. Ale právě partneři, kteří jsou dokonalé souhry v sexu schopni, po společném prožitku vyvrcholení moc netouží. Berou ho jako zajímavé zpestření milování, ale rozhodně pro ně není cílem milování. Potvrdí Vám, že je naprosto zbytečné a hlavně stresující snažit se o něj vědomě. Vlastní prožitek společného vyvrcholení pak bude s velkou pravděpodobností jiný, než ten o kterém sníte.

Pokud tedy v manželském nebo partnerském vztahu oba partneři prožívají společný, současný orgasmus pravidelně, pak je více než jisté, že jeden z nich orgasmus předstírá. Muži by měli vědět, že orgasmus předstírají většinou ženy a ženy by naopak měly připustit, že orgasmus předstírají i muži.

Pokud má muž pocit, že díky společnému dosažení vyvrcholení je "dokonalý milenec", může to být tím, že má ženu, která proto aby byl doma klid, prostě "vyvrcholí" společně s ním...

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)