Jste zde

Orální sex a penetrace - cesta k sexuální extázi

Orální sex a penetrace - cesta k sexuální extázi

Tento článek je o prožitku, který je bohužel (pro muže) dostupný pouze ženám.

Pro mnoho lidí je sex jen cesta k uvolnění sexuálního napětí. Jenže sexuální akt, akt milování, může být i klíčem k bráně prožitku, který se sexem má jen málo společného. Nyní hovořím o cestě k sexuální extázi. Možná si říkáte, že to bude nejspíš o nějakém mimořádně vydařeném sexu. Znovu však musím prohlásit, že je to sice sexuální prožitek, ale s prožitkem běžného sexu je nesrovnatelný.

Volné pokračování článků "Orální sex", "Cunnilingus", "Jízda na vlnách rozkoše", "Stav změněného vědomí".

Pro sexuální extázi si asi každý může vytvořit svou představu prožitku. Určitě už tento pojem někdo detailně zařadil, popsal, analyzoval. Osobně si myslím, že je to individuální záležitost a i otázka individuálního posouzení a hodnocení. Rozhodně to však není něco, co by lidé, kteří tento stav prožili, spojovali pouze se vzrušením, pouze s vyvrcholením nebo pouze s meditací. Je to prostě někde naprosto mimo vše, co se běžně k těmto pojmům váže.

Dovolím si nastínit svoji představu sexuální extáze

Abychom si tento stav trochu přiblížili, musíme se vrátit k prožitku, kterému se říká "Jízda na vlnách rozkoše" a prožitku, stavu mysli, kterému se říká "Stav změněného vědomí". Když tyto dva prožitky spojíme, můžeme se přiblížit představě prožitku sexuální extáze. Jsou to sice jen slova, ale prožitek, který představují, je někde na pomezí extáze fyzické a psychické. Asi se slovy moc vystihnout nedá, můžete se však pokusit tento stav prožít.

Dopředu upozorňuji na to, že se nejedná o stav který se dá "předplatit", domluvit s partnerem nebo jinak dopředu zajistit. Pokud je ženský orgasmus velkým tajemstvím, pak cesta sexuální extáze je, obrazně řečeno, dlážděna těmito tajemstvími.

Pokusím se nastínit, o co jde. Představte si prožitek intenzivního orgasmu a představte si, že takovýchto orgasmů prožijete celou řadu za sebou. Vaše vzrušení se dostane do takové výše, že jako žena prožijete "vícenásobný orgasmus". Prožitku vícenásobného orgasmu by mohla být schopna skoro každá žena. Jde jen o to, aby chtěla a aby měla pozorného partnera nebo partnerku. Vícenásobný orgasmus však přece jen pomalu nebo rychle snižuje intenzitu prožitku. Každý další orgasmus je nádherný, ale většinou pomalu spěje ke zklidnění vzrušení. Pokud však s každým dalším orgasmem vzrušení neklesá, ale naopak stoupá, pak se dá hovořit o tom, že se žena dostává do stavu, kterému se říká "Jízda na vlnách rozkoše". V tomto stavu může prožít i desítky plnohodnotných orgasmů. Je jako v transu a její vzrušení neopadá, naopak se stupňuje. Stačí jen několik doteků a prožije další vyvrcholení, ale po něm toužebně očekává další a další. Každý další orgasmus ji posune v prožitku ještě výš a výš a ona se dostává až do pocitů, které přerůstají jakoukoli dosavadní zkušenost.

Představte si dále, že se v průběhu milování dostanete do stavu mysli, kdy máte vize, doteky se transformují ve střípky vzpomínek, vzrušení se mění v barvy a představy a to vše vám najednou umožní vstoupit do něčeho mimo čas a prostor. Zažijete prožitek ve stavu změněného vědomí.

A nyní spojte prožitek stavu změněného vědomí a prožitek "Jízdy na vlnách rozkoše" v jeden jediný prožitek. Pokud se Vám to podařilo, prožíváte stav sexuální extáze. Musím však připustit, že sexuální extáze se dá někdy zažít i bez dosažení stavu změněného vědomí, jen při "Jízdě na vlnách rozkoše". Když se ale ty dva prožitky spojí dohromady, je to silnější...

Jedna věc je takovýto prožitek popisovat a druhá je ho dokázat navodit a třetí je dokázat ho přijmout a prožít.

Jak stavu sexuální extáze dosáhnout?

Stav sexuální extáze se možná dá dosáhnou autoerotikou. Opravdu však nevím, zda je to možné. Jedná se především& o párovou tantrickou techniku, a proto se budu zabývat pouze touto variantou. Pro dávajícího partnera to však vůbec není snadné něco podobného své ženě poskytnout. Pro toho, kdo dává, se jedná o mimořádně obtížný, ale také mimořádně krásný až posvátný úkol. To základní, co je potřeba zajistit je příjemné prostředí, klid, absolutní soukromí a láskyplnou atmosféru. Nic nepokazíte, když ten prostor připravíte v souladu s popisem v článku "Příprava na tantrickou masáž".

K milování přistoupíme jako k meditaci. Nebraňte se začít tantrickými rituály, společně zapálit vonné svíčky, pustit příjemnou hudbu. Klid, teplo, láskyplná atmosféra - to je přesně to, co pro začátek budete potřebovat.

Rozhodně nikam nespěchejte. Nebraňte se dlouhé milostné předehře. Nešetřete technikami, které jsou běžné u neckingu i pettingu. Zařaďte masáž prsou i dlouhý orální sex - Cunnilingus. Udělejte vše pro to, aby žena byla silně vzrušená, uvolněná a eroticky naladěná...

Cesta k sexuální extázi začíná okamžikem, kdy žena prožije první orgasmus. nejde však o to, aby se jednalo o jeden orgasmus, případně o "vícenásobný orgasmus", ale o stav, kdy se žena dostane k prožitku, kterému se říká "Jízda na vlnách rozkoše". Díky meditačnímu přístupu i střídání podnětů vzrušení a stimulace se může dostat do stavu změněného vědomí, ve kterém se doteky prožívají jako různé vize, vzpomínky, představy, barvy, někdy chutě či vůně. Prostě se spojí ve smyslové vjemy, které žena prožívá ve stavu mimořádného vzrušení a po sobě následujících orgasmů.

Pro první orgasmus je nevhodnější, když se žena pohodlně položí na záda, hlavu si podloží polštářem, doširoka rozevře nohy a pokrčí je v kolenou. Pod kolena jí partner podloží polštářky nebo pevnější polštáře plněné pohankovými slupkami. Ty lépe drží tvar a pevněji podepřou nohy pokrčené v kolenou. Hýždě je ženě vhodné podložit plochým polštářkem, ideálně plošším, širším, vyplněným pohankovými slupkami. Stačí, aby žena byla v pánvi mírně pozvednuta a muži tak byla přístupnější pro orální stimulaci i penetraci. Ženu však podložený polštářek nesmí tlačit, a proto je vhodné si ho upravit tak, aby ho pod zády a hýžděmi prakticky nevnímala. Musí ležet naprosto pohodlně a bez jakéhokoli napětí v nohách.

 • Muž si lehne mezi nohy ženy a orálně ji dovede k prvnímu orgasmu. Může přitom její vzrušení podpořit i stimulací prsty uvnitř pochvy, ale nemusí, není to zásadně nutné. Důležité však je, aby první orgasmus nebyl "vydřený", čili aby ho žena dosáhla relativně snadno.
   
 • Orgasmus nechá muž doznít. Žena se uvolní a prožívá doznívající stahy pánevního dna.
 • Muž z lehu, kdy prováděl Cunnilingus přejde do "Misionářské polohy" a zasune penis do pootevřené, vzrušené joni, ve které ještě doznívají stahy pánevního dna po prvním orgasmu. Začne se pohybovat lingamem uvnitř joni. Cíleně při stimulaci zaměří na tření kořenem penisu o klitoris a střídavě na hluboké pronikání až k děložnímu čípku. Když trochu změní polohu svého těla, může lépe stimulovat horní přední část stěny joni a tím i oblast bodu G, který se zde nachází. Spojení se ženou se snaží udržet asi tak 30s, maximálně však 40s. Víc není nutné. Hlavně by si měl muž uvědomit, že nesouloží, ale ženu stimuluje pro další vzrušení na cestě k sexuální extázi. Někteří muži se neovládnou a užijí si svou minutu radosti .... a končí. Tak tak tedy ne...
 • Po 30 až 40s penetrace a cílené stimulace klitorisu, pochvy a děložního čípku lingamem muž ženu opustí a znovu ji začne orálně uspokojovat. Při Cunnilingusu se zaměří především na stimulaci klitorisu. Prsty si nijak nepomáhá. Zbytečně by se vysiloval a on svou energii a fyzickou sílu ještě bude potřebovat hodně dlouho. Provádějte tedy pouze orální stimulaci tak dlouho, až žena prožije druhý orgasmus.
 • jakmile prožije druhý orgasmus, muž se opět stáhne, přejde do "Misionářské polohy" a ženu stimuluje penisem tlakem a třením na klitorisu (kořenem penisu) a uvnitř pochvy na horní přední straně pochvy (bod G) a na zadní stěně v oblasti děložního čípku. Doba stimulace je opět mezi 30 až 40s.
 • Nemá smysl moc kontrolovat, zda je stimulace penisem dokonalá. Podstatné je, že stimulace klitorisu při Cunnilingu byla vystřídána stimulací uvnitř pochvy a že zasahuje oblast bodu G a zadní stěny pochvy i oblast děložního čípku. Klitoridální stimulace je střídána vaginální stimulací.
 • Doba 30 až 40s je doba, kterou žena potřebuje na relativní zklidnění nervových zakončení na klitorisu, která jsou po prožitém orgasmu příliš citlivá na další stimulaci. Když připočítáme dobu cca 10s na prožitek orgasmu a dalších 5 až 10s na změnu polohy z polohy pro orální stimulaci na vaginální penisem, pak nám vychází 10+10+cca 30 až 40s uvolnění na jeden orgasmus. Dá se tedy odhadnout, že klitoris bude mít čas skoro jednu minutu na zregenerování a přípravu na další stimulaci.
 • Muž zaujme polohu pro Cunnilingus a pokračuje ve stimulaci klitorisu. Pokračuje tak dlouho, až ženu přivede k orgasmu, tentokrát už třetímu.
 • Zásadní rozdíl mezi "vícenásobným orgasmem" a tím, co nyní děláme, je v tom, že se střídá orální stimulace zakončená orgasmem s vaginální stimulací, která je zaměřena na dráždění vnitřních nervových zakončení v pochvě a především v citlivé oblasti bodu G a citlivé, i když co do vzrušení dostatečně neprobádané oblasti děložního čípku.
 • Pro muže je tato technika velmi náročná, ale mimořádně vzrušující. Je potřeba, aby si byl vědom toho, že jeho vzrušení musí vydržet tak dlouho, jak dlouho bude potřeba. Po chvíli, ...vlastně už zjistil, že to nebude snadné se ženou prožít desítky jejích vyvrcholení. Proto si musí dávat pozor i na sebe a své vzrušení. Absolutní soustředění na to, co dělá, a na své vzrušení musí být naprostou samozřejmostí!!! Když své mysli dovolí myšlenky na něco jiného, než na stimulaci vzrušené ženy a na její penetraci, nevydrží s erekcí a to znamená konec dalším snahám... Ani nemusí předčasně ejakulovat, úplně bude stačit, když přijde o erekci...
 • Nyní už je jasné, že celá technika spočívá "pouze" ve střídání techniky Cunnilingusu a penetrací v "Misionářské poloze". Důležité je, aby každá orální stimulace byla zakončena vyvrcholením, po kterém bude následovat další penetrace s vaginální stimulací.
 • Žena se na své vzrušení a jeho prožívání musí naprosto bez výhrady plně soustředit. Pokud by cíleně svou pozornost od svého vzrušení a toho, co jí muž poskytuje, odpoutala, neudrží své vzrušení a po chvíli "končí"...
 • Zhruba mezi 10. až 20. orgasmem se stále ještě může jednat o "vícenásobný orgasmus". Sice úžasný, vzrušující, nádherný, ale stále jen "vícenásobný orgasmus".
 • Každá žena je jiná a každý prožitek je jiný. Pokud muž stimulaci orální, zakončenou orgasmem bude pravidelně a bez přerušení střídat s vaginální stimulací ve spojení, je šance, že najednou se prožitek "vícenásobného orgasmu" překlopí do prožitku "Jízdy na vlnách rozkoše" provázeného stavem změněného vědomí. Tato změna je naprosto zásadní a žena i muž ji poznají. Už nejde o orgasmus, který přichází jeden za druhým, ale o něco mnohem silnějšího, úžasnějšího, naprosto výjimečného. Najednou jde o pocity celého těla, o vnímání vůní, barev, vizí, možná až halucinací či o extázi doposud nepoznanou.
 • Prostě žena "jede" na vlnách rozkoše. Ztrácí pojem o čase, o tom, co se sní děje, nevnímá okolí ani chlad, teplo ... prostě je jinde.
 • Tak nějak to vnímá žena, která se dostala do stavu, kdy prožívá sexuální extázi...
 • A jak je na tom muž tam dole?
 • Na jednu stranu je nesmírně šťasten a vzrušen tím, co se jim společně podařilo dosáhnout a co jeho žena právě prožívá. Na druhou stranu je mu jasné, že když přestane "přikládat pod kotel", žena vychladne, vzrušení pomine a bude konec. Muž musí zvládnout únavu, která se postupně dostavuje a udržet vzrušení, které postupně odchází...
 • Musí to však zvládnout. Když bude vnímat, že potřebuje delší stimulaci lingamu uvnitř joni, aby podpořil své vzrušení, pak není problém, aby si několik sekund spojení navíc dopřál. Jen to nesmí přehnat, aby nedošlo k jeho vyvrcholení. V těchto chvílích jeho ženě na nějaké sekundě už nezáleží. Její vzrušení je nesmírně vysoké, neklesá, naopak s každým dalším orgasmem stále narůstá. Žena nad sebou může ztrácet kontrolu, může své vzrušení dávat hlasitě najevo a svým tělem může bezděčně házet. Prostě její vnímání je někde jinde.
 • V těchto chvílích se může stát, že žena bude reagovat i na minimální orální stimulaci a orgasmus prožije už jen po přiložení jazyka na klitoris. Doba potřebná pro další klitoridální orgasmy se zkrátí a žena bude mimořádně vzrušená i bez dlouhých podnětů.
 • Pro udržení jejího vzrušení je důležité, aby muž stále střídal orální stimulaci zakončenou orgasmem s penetrací. Nezáleží na tom, jak snadno nebo za jak krátkou nebo dlouhou dobu žena orgasmu dosáhla. Prostě když ho dosáhla, hned následuje penetrace.
 • Ve stavu, kdy žena prožívá sexuální extázi, může nastat situace, kdy začne prožívat při spojení vaginální orgasmy. Pokud takovýto orgasmus uvnitř joni muž "ustojí", pokračuje dál v orální stimulaci klitorisu, ty prožitky se navzájem doplní. Rizikem je, že když žena prožije vaginální orgasmus a muž bude uvnitř joni vnímat stahy pochvy a pánevního dna tak silně, že jeho vzrušení překročí bod, za kterým už není návratu, a muž ejakuluje. Znamená to, že další vaginální stimulace už nebude možná. Proto, když muž začne vnímat stahy poševního svalstva, bude lépe, když penis opatrně z joni vysune a zklidní se. Žena vaginální orgasmus prožije i bez další vnitřní stimulace. Pak může muž pokračovat v opakování těch dvou technik tak dlouho, jak to bude možné.
 • Nyní trochu matematiky. Pokud orgasmus přijde po 20s stimulace, 10s potřebuje muž na změnu polohy z orální na penetrační a cca 30 až 40s je ve spojení a stimuluje lingamem joni, vychází na jeden orgasmus potřebná doba cca 1 minuty (optimistický odhad) až 1,5 minuty (pesimistický odhad).
 • Pokud se ženě a muži podaří dosáhnout 50-to orgasmů, představuje to dobu 50 až 60 minut. A to jsme teprve na 50-ti orgasmech!!! Když v této chvíli ženě sdělíte, že to snad pro dnešek stačí, koledujete si o "žádost o rozvod" z důvodu naprostého nepochopení sexuálních potřeb Vaší ženy!!! Ona je jinde!!! A nechce se vrátit!!!
 • Každá legrace však jednou skončí a i u prožitku sexuální extáze musí žena počítat s tím, že muž
  a) nevydrží další penetraci a ejakuluje
  b) přijde o erekci a ani si to vyvrcholení neužije...
  Proto je lépe, když už muž vnímá, že to dál asi nepůjde, pokusí se dosáhnout nějakého příjemně kulatého nebo hranatého počtu orgasmů své ženy a dopřeje si ten svůj jediný...
 • Po odeznění mužova orgasmu je žena stále silně vzrušená. Vnímá však, že muž dosáhl vyvrcholení. Pro oba nastává fáze zklidnění.
 • Muž si lehne vedle ženy a obejme ji. Měl by překrýt vstup do joni dlaní ruky, mírně tlačit a nechat ženu, aby si pocity uvnitř pánevního dna v klidu prožila a postupně se zklidnila. Nejde jen o pocity v pánevním dně, ale v celém těle. Klidová fáze může klidně trvat 5 až 10 minut. Stačí ležet a přitisknout se tělo na tělo. Po chvíli se zklidní dech a odezní příznaky vzrušení.
 • Oba nejspíš budete mít pocit přehřátí a žízně. Nepřežeňte to však s ochlazováním, snadno se po takovém prožitku můžete nachladit...

Po odpočinku a závěrečném objímání s meditací poděkování si oba partneři mohou sdílet své nové zkušenosti a pocity.

Jen chci apelovat na to, že milování, ani sexuální extáze není o rekordech. Nejde přece o to, kolik orgasmů žena při meditaci prožila. Jde o to, že to byl nádherný prožitek pro oba dva.

Také chci varovat před případným zbytečným a neuváženým zklamáním. Technika při které žena prožije "vícenásobný orgasmus" se dá naučit. Stav změněného vědomí se dá dosáhnout meditací nebo masážemi i technikami milování. "Jízda na vlnách rozkoše", to je odměna za vaši snahu a možná dlouhodobý tréning a meditace. "Jízda na vlnách rozkoše" provázená stavem změněného vědomí - to můžete považovat za něco naprosto výjimečného, za něco, jako je odměna za celoživotní snahu, něco jako kdyby jste byli odměněni "Oskarem" nebo získali "Nobelovu cenu za milování"... Můžete se jí dočkat, ale přes veškerou snahu se Vám to nemusí nikdy podařit.

Mohu Vás však ujistit, že cesta k sexuální extázi Vás nezklame ani v případě, že k té extázi nakonec nedojdete...

 

Články s podobnou tematikou

(O)(L)