Jste zde

Masturbace a onanie - možné negativní dopady

Masturbace a onanie - možné negativní dopady

Hlavní téma: "Autoerotika - masturbace a onanie".
Volné pokračování článku "Pozitivní a negativní dopady masturbace".

Nic se nemá přehánět. Masturbace nebo onanie může mít i negativní dopady. Ve srovnání s pozitivními přínosy jich je jen minimálně a pokud o nich lidí ví, snadno se jim vyhnou.

  • Začneme tím, že jsou lidé, kteří masturbaci nebo onanii natolik propadnou, že tyto techniku uvolnění sexuální tenze začnou upřednostňovat před sexem. Pokud je po v období, kdy nemají stálého partnera nebo partnerku, tak to nemusí být žádný problém. Horší však je, když se na sebeukájení zaměří i v době, kdy už žijí v partnerském nebo manželském vztahu. To je potom situace, kterou je nutné řešit. Mnohdy si stačí promluvit, někdy to řeší dohoda o vzájemné masturbaci, souloži 1:0 či masturbaci před partnerem nebo partnerkou. Jsou však případy, kdy je nutné navštívit sexuologa a nechat si odborně poradit. Nemusíte mít obavu. Řešení se Vám společně s ním nalézt zcela jistě podaří.
  • Dalším problémem nohou být nezvyklé formy masturbace. Ne všichni muži a ženy používají tu klasickou techniku přímé stimulace pohlaví. U mužů se většinou předpokládá stimulace penisu a speciálně žaludu a u žen klitorisu. Jenže to je ta klasická představa masturbace a onanie. Za nezvyklé formy sebeukájení je možné považovat všechny formy, při kterých je při stimulaci přirození potřeba ještě dalších stimulů, například s fetišistickou tématikou. Podobně tomu může být s potřebou fyzického násilí na sobě nebo na jiné osobě. Také potřeba být při masturbaci nebo onanii viděn není typická masturbační nebo onanistická praktika. Možná si říkáte, proč se tím zabývat? Vždyť ať si každý dělá, co potřebuje a co ho baví. Asi ano. nesmí však docházet k situacím, které by mohly být zařazeny mezi pokus o trestný čin nebo narušování mravní výchovy mládeže. Snad jsem ty termíny zvolil správně.
  • S předcházejícími nezvyklými formami masturbace pak souvisí techniky, které je možné za masturbaci považovat a to i přesto, že při nich ke dráždění genitálu dochází jinak než rukou nebo sexuální hračkou. Jedná se o techniky masturbace založené na tření genitálu o jiné předměty nebo o tělo jiné osoby. Mezi typické patří techniky tření, řešené například v článku "Stimulace klitorisu tlakem a jiné praktiky", "Techniky přímé a nepřímé stimulace klitorisu", "Masturbace - vzrušení navozené vodní stimulací" nebo "Alternativní nepenetrační sexuální praktiky pro dosažení orgasmu". Vypadá to, že se tyto praktiky týkají pouze žen, ale není to pravda. V různých obměnách si některé (ne všechny) tyto techniky dopřávají i muži.

Nejde o to tyto formy sebeukájení nějak odsuzovat, posuzovat nebo je považovat za nevhodné!!! Základní problém je, že tyto praktiky vedou k jakémusi stereotypů, který vede k dosažení orgasmu. Mnohdy se však jedná o techniky, které je v běžném sexuálním životě nemožné dosáhnout. Tedy hlavně tehdy, když o nich partner neví. Jak má například žena vědět, že její muž se nejsnadněji vzruší, když se může dotýkat jejího spodního prádla? Nebo jak má muž vědět, že "klasickou" masturbací žena nikdy orgasmu nedosáhla, ale stačí, aby se posadila na něco, co vyvine tlak na klitoris a pak už stačí několik pohybů a orgasmus se dostaví?. 

Důležité je, aby se partneři o svých potřebách a možná i "úchylkách" naučili společně otevřeně mluvit. Jen si dovolím připomenou, že to, co je pro někoho úchylka, může být pro jiného normální sexuální praktikou. Někdy stačí k vyřešení problému jen málo. Někdy jen stačí používat stejné techniky, jaké partner nebo partnerka potřebují k dosažení vzrušení a vyvrcholení.

Pokud vše selže, pak doporučuji navštívit odborníka a svěřit se se svým problémem. Mnohé věci prostě sami vyřešit nedokážete. Nejedná se mnohdy ani tak o hledání "léčby", jako o vysvětlení, proč jsou některé praktiky pro muže nebo ženu tak přitažlivé a vzrušující. Ne všichni se prostě vzruší u těch "správných", lépe řečeno častějších podnětů. Vždyť i v tom je jistá krása a změna!!!

 

Téma navazuje na článek "Masturbace a onanie - zdravotní přínosy".
Téma navazuje na článek "Masturbace a onanie - sexuální přínosy".
Téma navazuje na článek "Masturbace a onanie - partnerské přínosy".
Téma navazuje na článek "Masturbace a onanie - společenské přínosy".

Související články webu

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: