Jste zde

Mýty a pověry o masturbaci

Mýty a pověry o masturbaci

Volné pokračování článku "Autoerotika - masturbace a onanie".

Mýty o masturbaci jsou jen částí nesprávných, zkreslených názorů na sex a lidskou sexualitu. Širší pohled na mýty v sexu najdete v části Sexuální mýty.

Tak některé mýty o masturbaci a co si o nich myslí odborníci:

 • "Ženy nemasturbují" - necítí prý potřebu se ukájet bez muže.
  Odpověď:
  ale masturbují, jen o tom tolik nemluví. Ženská masturbace je i mezi ženami stále zapovězené téma. Při průzkumech se 60% žen přiznalo masturbaci. Masturbují a pravděpodobně i masturbovat budou. A ty ostatní se to asi stydí přiznat.
 • "Každodenní masturbace a ejakulace muže snižuje počet spermií" - častá soulož je prý škodlivá a onanie taky. Snižuje prý počet spermií v ejakulátu, a tím si dotyčný snižuje šanci na početí.
  Odpověď:
  • Není to pravda. Pokud má muž tak silnou potřebu sexuálního uvolnění, pak si ho může klidně dopřávat. Je ovšem málo pravděpodobné, že by tak choval po celý život. Sexuální potřeba se v věkem snižuje a stejně tak ji ovlivňují i jiné faktory jako je například nemoc, únava, přepracovanost a další. Obava, že se "vyčerpají zásoby spermií", je nesprávná. Pokud se bude muž snažit svoji ženu oplodnit, pak onanie není důvod. proč by se mu to nemělo podařit.
  • Stejně tak se vyskytují naprosto nesprávné názory, že když muž bude před pohlavním stykem se ženou opakovaně masturbovat, vypotřebuje všechny svoje spermie a může tak se pak ženou milovat bez obavy z nežádoucího těhotenství. Masturbace před pohlavním stykem není antikoncepce!!!! 
 • "Lidé, kteří mají stabilní vztahy, by neměli masturbovat" - masturbovat je naprosto normální a je součástí vašeho vztahu sám se sebou.
  Odpověď:
  Sexuologickými výzkumy bylo zjištěno, že zhruba 94% mužů a 70% žen, kteří žijí v dlouhodobém vztahu, masturbovalo příležitostně nebo i pravidelně.

Něco z historie (celkem nedávné)

Není to zase tak dávno, kdy byla masturbace považovaná za škodlivou a lidé (především mladí), když při ní byli přistiženi, byli za ni i trestáni... Není divu, vždyť názory o škodlivosti masturbace byly v té době oficiálním názorem církve, školství i lékařství. Masturbace byla sexuální tabu a byla považovaná za zvrácenost. Není to zase tak dávno, kdy se i v lékařských učebnicích psalo, že masturbace způsobuje psychické problémy, je návyková, zabrání prožívání vyvrcholení při sexu nebo že stojí za vyčerpáním organismu, neplodností... Dokonce se jí připisovaly zdravotní problémy, nemoci, psychické problémy nebo i bizarní následky jako "vysychání míchy", "chlupaté ruce" nebo třes rukou... Dnes je tomu naštěstí jinak a většina z těchto naprosto nesprávných a hloupých názorů na masturbaci vymizela. Ale i v dnešní době, především díky nesprávné výchově v rodinách, se tyto názory mohou tu a tam objevit. Jejich důsledky pro další sexuální život člověka se pak dají snadno odhadnout...

 

Články s podobnou tematikou

(AK)(Z)(L)