Jste zde

Felace - jak je to s polykáním ejakulátu?

Felace - jak je to s polykáním ejakulátu?

Hlavní téma: "Ejakulace".
Volné pokračování článků "Způsoby vyvrcholení muže" a "Felace - uspokojování muže ústy".

Každá žena, která začne muži poskytovat orální sex - felaci, tuto otázku bude muset jednou řešit. Polknutí, či nepolknutí ejakulátu je vlastně výhradně technickou záležitostí, kterou lze řešit několika způsoby. Tedy v podstatě dvěma způsoby - polknout nebo nepolknout. V případě polknutí se jedná spíše o psychickou zábranu, než o zdravotní riziko. Většina žen první informace o felaci získá z porna. Leckteré ženě pak už jen představa ejakulace muže do jejích úst evokuje dávivý reflex... Rozhodnutí je vždy zcela individuální. Některé ženy mají zábrany, jiným to připadá erotické a vzrušující.

Ze zdravotního hlediska se u polknutí spermatu zdravého muže nejedná o nic, co by ženu mohlo ohrozit. Z pohledu bezpečného sexu orální stimulace, ejakulace spermatu představuje zdravotní rizika která není radno podceňovat. Psychické zábrany ženy se týkají především vlastností ejakulátu, jeho množství, chuti a vůně. Samotná chuť snad ani tak problémem není, jako spíše nezvyklá forma hustější lepivé hmoty, která má tendenci se shlukovat a obtížně se z úst odstraňuje. Pokud má už žena sperma v ústech, pak je mnohdy stejně obtížné rozhodnout se spolknout nebo vyplivnout. Většina žen to po prvotních zkušenostech řeší tak, že v okamžiku, když pozorují, že okamžik ejakulace se blíží, přestanou s felací, penis vyjmou z úst a ejakulaci nechají proběhnout mimo ústa. Určitě v tomto okamžiku nebudou preferovat ani výstřik na tvář, takže je pravděpodobné, že ejakulace proběhne volně nekontrolovaně do prostoru.

Pod vlivem sledování pornografie si většina mužů myslí, že to bude pro ženu neuvěřitelně vzrušující, když bude ejakulát moci spolknout. V reálu pak vidí, že žena většinou neví, co má dělat a pokud nakonec polkne, pak to nebývá spojeno s výrazem totálního blaha.

Představa muže o erotickém zážitku se většinou brzy rozplyne, zvláště když jej žena chce po úspěšném orálním sexu začít vášnivě líbat.

Je dobré vědět, že polykání nebo nepolykání ejakulátu nijak nezvyšuje fyzickou rozkoš ani na straně muže a už vůbec ne na straně ženy.

Pokud je pro některou ženu polknutí ejakulátu vzrušující a touží po něm, proč ne. Lidská sexualita má mnoho podob. Pokud by to však žena dělala jen proto, aby muži vyhověla nebo aby byla v sexu IN, pak to jsou velmi slabé důvody pro takovéto rozhodnutí. Muži by si měli uvědomit, že nemohou ženu k polykání ejakulátu nijak nutit. Vždy by se mělo jednat o naprosto dobrovolné rozhodnutí, které by měla žena udělat výhradně proto, že chce.

Problém se spermatem neřeší jen ženy, ale i muži

Do této situace se mohou dostat i muži a to po sexu, kdy nebyl použit kondom a sperma po ejakulaci zůstalo v pochvě. Pokud muž vyvrcholil jako první a poté chce ženu orálním sexem přivést k orgasmu, musí počítat s tím, že sperma bude z pochvy průběžně volně vytékat a při orgasmických křečích bude pravděpodobně z pochvy vytlačeno ve větším množství.

Pokračujícím orálním sexem tak žena muži dopřeje stejný požitek, jaký ji muž běžně nabízí ....

Nemusí to být až tak vážné

K otázce polykání spermatu se váže společenský žert, který se dělával v dobách před třiceti lety a možná se dochoval do dnešní doby.
V té době byly partnerské vztahy trochu jiné a chlapci se ženili po vojně a dívky vdávaly po škole. Proto tento žert většinou prováděly manželky na svých manželech a pak si o tom povídaly s kamarádkami nebo tento fórek byl po domluvě realizován na návštěvách a setkáních a ženy se moc těšily, co s jejich miláčky udělá.

Spočíval v tomto: ženy připravily jednu půldecovou sklenici s vaječným likérem a malého "panáka" s čirou tekutinou. Tou byla přefiltrovaná citronová šťáva, na jejíž povrch se káplo trochu vodky, aby tekutina po vodce voněla . Nic netušícím mužům na tácku přinesly skleničku s vaječným likérem (to ovšem muži nevěděli) a skleničku s "vodkou" (co to je také nevěděli). Mělo to být velké super pití, které se pije nadvakrát. I naivní muži si pro jistotu přičichli k malému panáku a když ucítili charakteristickou vůni vodky, byli spokojeni. Vaječný koňak se v té době pil dost často a tak ho nikdo moc nezkoumal. Bylo jim vysvětleno, že nejdříve muži mají ze dvou třetin do úst nalít vaječný likér, nepolykat a pouze vychutnávat jeho lahodnou chuť a pak pak ho doplnit panákem "vodky" a nakonec dolít zbytkem vaječného koňaku. Jazykem pomalu promíchat a pomalými doušky vychutnat lahodnou chuť tohoto v ústech míchaného nápoje.

Každý muž, který to neznal, rád úkol splnil a naplnil ústa vaječným koňakem a vychutnával známou lahodnou chuť nápoje. Pak bezelstně zalil panákem "vodky". V ústech naplněných vaječným koňakem kupodivu nerozpoznal, že vodka není vodka, ale citronová šťáva a dolil zbytkem vaječného koňaku. Nezačal ani promíchávat jazykem, jak procedura podle receptu žen doporučovala a už věděl, že je něco jinak, než očekával. Citronová šťáva srazila vaječný likér a muži se v ústech začala vytvářet hmota velmi podobná tekutině, kterou sice znal, ale do úst by si ji dal jen stěží. To byl okamžik pravdy a ženy na něj čekaly. Asi to musel být opravdu zábavný pohled, když část mužů se dávila, část běžela na záchod a jen někteří statečně spolkli. Tak takhle se kdysi dělala "erotická zábava".

Kontrola ejakulace je závislá na poloze orálního sexu

Jakou technikou je orální sex - felace prováděna, závisí hodně na sexuální poloze, kterou si partneři pro milování zvolili. Každá poloha totiž dává partnerům jiné podmínky pro kontrolu ejakulace u muže a samozřejmě i pro kontrolu nad ejakulací muže ze strany ženy. V některých polohách ejakulaci žena plně kontroluje a může tak ovlivnit je její nasměrování. Některé polohy ji tuto možnost prakticky znemožňují. O sexuálních polohách vhodných pro orální sex pojednává článek "Polohy pro orální sex nebo orální milování".

Jak žena sama pozná, že muž bude ejakulovat?

Dopředu je potřeba si uvědomit, že blížící se ejakulaci včas rozpozná pouze muž. Někdy to však bývá  problém i pro něj. Jak je důležité dokázat včas rozpoznat příznaky blížícího se vyvrcholení si muž začne uvědomovat v okamžiku, když se snaží ejakulaci zabránit technikami oddalování ejakulace. Do té doby ho totiž nutnost včasného rozpoznávání pocitů zas až tak moc netrápila. Pokud si žena myslí, že včas sama rozpozná blížící se ejakulaci, tak se může poměrně snadno zklamat. Fyzické příznaky, jako je škubání v penisu nebo změna dýchání, nejsou moc přesné ukazatele nastupující ejakulace.

Nejspolehlivější je, když na blížící se vyvrcholení upozorní muž ženu včas a s předstihem sám.

Okamžik, kdy začnou být zřejmé fyzické projevy ejakulace, je již vlastně spojen s ejakulačním reflexem. Asi nejsilněji je možné nastupující ejakulaci rozeznat jako stažení nebo pulzaci na místě 1. kořenové čakry - Múládhára (na hrázi) a na stažení varlat do šourku v okamžiku těsně před nástupem ejakulace. Reakce těla muže na bodu 1. kořenové čakry souvisí s projevem ejakulačního reflexu na prostatě a podobně je to i se stažením varlat. V obou případech musí mít žena přiloženou ruku na místě 1. kořenové čakry nebo mít varlata lehce sevřena v ruce. Intenzivní pohyby penisu, které se projevují jeho škubáním jsou většinou již projevem probíhající ejakulace. Ostatní projevy spojené s orgasmem jsou zcela individuální. Především se jedná o dýchání, nebo rychlost kopulačních pohybů při souloži. Pokud se bude chtít žena v těchto mužových pocitech a projevech vyznat, musí se je naučit rozpoznávat právě v okamžicích mužova vyvrcholení. Učit se nástup ejakulace rozpoznávat až při orálním sexu, může být nepříjemné.

Na co si při ejakulaci do úst dát pozor

Na ejakulaci do úst by žena měla být připravená. Když takovéto rozhodnutí dopředu učinila, pak je dobré vědět, že při vyvrcholení díky ejakulačnímu reflexu dojde během jedné ejakulace v několika kontrakcích k vystříknutí dávky o objemu 4–5 ml ejakulátu. K vystříknutí ejakulátu dojde z ústí močové trubice na konci žaludu penisu. Běžně se v 1 ml ejakulátu vyskytuje asi 50 milionů spermií. Ejakulát má lehce zásaditý charakter (pH 7,2–7,8) a tvoří ho mnoho minerálních látek jako zinek, vápník, hořčík a sodík. Současně obsahuje fruktózu, vitamin C, cukry, kreatin a více než 400 druhů bílkovin. Ejakulát nějak chutná a má nejčastěji mléčně bílou, až světle nažloutlou barvu, je vláčný s vyšší viskozitou. Na to všechno je potřeba se připravit. Nemyslím na přepočítávání spermií, ale především na to, že do úst se dostane poměrně velká porce zvláštní hmoty.

Ejakulace probíhá pod určitým tlakem. Výstřik ejakulátu může mít dosah do dálky větší jak jeden metr. Znamená to tedy, že pokud ve veden do úst, je velmi pravděpodobné, že zasáhne horní patro, zadní část úst, tedy oblasti velmi citlivé na dotek a podráždění, jehož následkem může být dávivý reflex. Pokud by žena na výstřik nebyla alespoň trochu připravená, pak se může stát, že ejakulát zasáhne i oblast mandlí nebo zastříkne až do hrdla, kde by mohlo dojít i k jeho vdechnutí. Následky si pak snadno domyslíte sami.

Proto je potřeba se na ejakulaci do úst připravit a minimálně jazykem chránit horní měkké parto, zadní část dutiny ústní a vstup do krku. Pokud je to možné, je potřeba výstřik nasměrovat na horní patro, co nejblíže k ústům nebo pod jazyk.

Pokud žena nechala muže ejakulovat do úst, je na jejím rozhodnutí, co se spermatem udělá. Pokud se však začne rozhodovat až v situaci, kdy má ústa plná ejakulátu, je to dost pozdě. Na výběr má ejakulát polknout nebo vyplivnout. Když se rozhodne pro variantu, že ejakulát polkne, celkem nic u zdravého, pohlavní chorobou nenakaženého muže neriskuje. Dokonce neriskuje ani to, že by porušila nějakou přísnou dietu. Ejakulát totiž nemá nijak výrazně výživnou hodnotu, ani ho není zas až tak moc. Takže - když polkne, bude věc uzavřená. Polykat ejakulát kvůli "výživě" nebo "omlazení" opravdu nemá smysl...

Pokud nepolkne, pak je potřeba ejakulát vyplivnout. To by samozřejmě nebylo problémem, ale nabízí se otázka "kam?" Pokud si dopředu nepřipravila něco, do čeho by ejakulát vyplivla, pak musí opustit místo sexuálních hrátek a jít do koupelny nebo na WC a tam ejakulát vyplivnout a v koupelně následně vypláchnout ústa vodou. Zdá se to jednoduché a snadné, ale nemusí tomu tak být vždy. Kupodivu někdy po naplnění úst spermatem dojde k závratně silnému reflexu slinění a žena má najednou pocit, že jí snad ani ústa nestačí. Navíc se může slinění spojit s dávivým reflexem a pak může být obtížné dojít na WC včas. Proto je nejrozumnější mít připravenu nějakou nádobku do které se ejakulát vyplivne hned po orálním sexu s vyvrcholením. Rozumné je mít připraveny také papírové ubrousky nebo ručník na otření úst. Nechci zacházet do detailů, jen upozorňuji na to, že s plnými ústy nepřipravená žena se může setkat s nepříjemnostmi, které by ji před orálním sexem ani nenapadly. Ještě jedna rada na závěr - s ústy plnými spermatu nikdy nemluvte!!! Nevypadá to hezky...

Malá poznámka - když bude žena na WC plivat sperma a vyplachovat ústa od spermatu, je lépe tak činit za zavřenými dveřmi. Zvukové projevy, které přitom může vydávat, nemusí být příjemné a muž by mohl začít pochybovat, zda jsou to opravdu projevy neskutečného blaha, které ženě ejakulací do úst navodil.

Jak to udělat, když polykat nechci

"Polknout nebo nepolknout" není otázka "Být či nebýt". Ne každá žena si nutně orální sex musí spojovat s vyvrcholení muže do úst. Jsou takové ženy, které mají hned od počátku jasno a to, že žádné polykání NEBUDE a tím to končí!

Ale jak to udělat? Žena může mít orální sex velmi ráda, ale to nemá nic společného s tímto jejím rozhodnutím. Prostě není povinná nic dělat proti své vůli a je potřeba to plně respektovat. Orální sex muže však končí vyvrcholením, tedy ejakulací. Sperma někam odejít musí a tak je potřeba řešit jak felaci provést tak, aby muži byla příjemná a ženě také.

Nastíníme několik technik, které ženy používají, když nechtějí aby vyvrcholení končilo ejakulací do úst. O tom je následující článek "Ejakulace muže při orálním sexu, kdy žena polykat nechce...".

 

Další články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)