Jste zde

Komplex MALÝ PENIS

Komplex MALÝ PENIS

Volné pokračování článku "Komplexy, strachy a zábrany při sexu...".

Z čeho mají muži nejčastěji komplexy? Nejsou to ani tak tělesné nedokonalosti, obezita nebo nedokonalá krása, pro muže je velice podstatná velikost jejich penisu. Témata týkající se malého či velkého penisu jsou poměrně častá. Muži trpí komplexem méněcennosti z představy, že čím menší přirození, tím menší výkon v sexu. Za svůj domněle malý penis se prostě stydí. Hodně tomu napomáhá i společenská představa je, že penis vyjadřuje mužnost. S tímto komplexem se spojuje také představa, že s malým penisem mají menší šance uspokojit ženu. Za tímto komplrxem stojí především sledování pornografických filmů, kde vystupují muži jejichž přirození bývá hodně nad běžným průměrem. Malé penisy mají v pornu vyhrazenu roli spíše pro zasmání. Proto se muži tak často porovnávají a mnozí se dokonce i přeměřují.

Délka penisu rozhodně není nejpodstatnější pro hodnocení, že muž je dobrý nebo vášnivý milenec. To, jak muž dokáže při sexu ženu zaujmout, vzrušit nebo naladit ovlivňuje jeden jediný, zato rozhodující orgán. A tím je pánové mozek! 

Jenže vysvětlujte to někomu, kdo je přesvědčen o tom, že za všechny jeho potíže může jen a jen jeho "krátký" penis! Proto asi nikoho nepřekvapí, že část mužů nakonec, se svým domnělým problémem, zamíří do ordinace sexuologa. Často jsou překvapeni informací, kterou se tam doví a to, že jejich problém není v délce jejich penisu, ale v hlavě...

Než začnete délku svého penisu "řešit" zamyslete se nad tím, proč Vás jeho velikost trápí. Pravdivě si sami před sebou odpovězte na otázku zda je to proto, že:

 • se vám při souloži nedaří uspokojit ženu?
 • se stydíte svléknout před ostatními, že ho máte malého?
 • chcete mít větší penis a vyniknout tak před kamarády?
 • se Vám ostatní muži, například ve sprchách nebo na nudistické pláži, smějí, že ho máte malého?
 • partnerka prohlásila, že by raději chtěla mít muže s větším penisem?

Nebo jsou důvody Vašich obav jiné...? Takovéto pravdivé zamyšlení se je nesmírně důležité, protože Vám může o sobě hodně sdělit...

Rozměry penisu

Přestože měření penisu není světově standardizováno, většina výzkumníků jeho délku měří na jeho horní straně, od místa, kde odstupuje od těla, až k špičce žaludu. Jeho obvod se měří jako obvod jeho střední části. S metodou měření penisu přišel poprvé americký vědec Alfred Kinsey, který provedl první rozsáhlý výzkum a stanovil jednotná pravidla pro měření penisu. Délka penisu se však významně odlišuje podle rasy a národnosti. Nelze tak jednoduše a jednoznačně  stanovit průměrnou délku penisu. Vždy se dá hovořit o průměrné délce penisu v určité zemi, v určitém etniku nebo na konkrétním kontinentu.

Pokud muž velikost svého penisu posuzuje pohledem zepředu v zrcadle nebo pohledem shora, pak posuzuje pouze opticky viditelnou část penisu, ne jeho skutečnou velikost! Ta skutečná odpovídá jeho délce od kořenu penisu až po špičku žaludu. Opticky tak i 1/3 penisu nemusí být vůbec vidět!

Za malé se označují penisy menší než 6 cm. Existuje vývojová vada, kdy muž má velmi malý penis, který se označuje jako mikropenis. Tato vývojová porucha penisu je velmi vzácná. I s extrémně malým penisem může být žena kvalitně uspokojena. Záleží jen na správně zvolené pozici pro spojení. Stejně tak délka penisu nemá žádný významný vliv na možnost oplodnění ženy. Zajímavé je, že muži s mikropenisem mají mnohdy jen malé nebo vůbec žádné psychické problémy spojené se svým přirozením. Naopak muži s delšími penisy trpí mnohem více syndromem malého penisu, než ti, kteří jej skutečně mají.

Jak změřit penis?

Měření je velice jednoduché a poměrně přesné.

 • Délku penisu zjistíte za pomoci krejčovského plátěného metru. Přiložte ho na horní stranu údu a měření provádějte od kořenu penisu. Délku odečtete u špičky žaludu. Takto snadno a rychle zjistíte základní parametr penisu - jeho délku. Pozor - u obézních mužů může být část penisu zakryta podkožním tukem. Úd je tak vizuálně mnohem menší, než ve skutečnosti je. Proto je potřeba měřit skutečně od kořene penisu a ne od kůže. Z výsledků Dr. Kinseye pak vyplývá, že celých 70 % mužů má penis dlouhý v průměru mezi 14 - 16,5 cm. Tato měření Dr. Kinseye je však možné vztahovat na Ameriku a naprosto jiné výsledky by stejná metoda přinesla například v Asii.
 • Obvod penisu se měří stejně jako obvod pasu. Krejčovský metr obtočte kolem penisu zhruba v jeho polovině. Výsledek odečtete na ryskách metru. Moc metr neutahujte a také neměřte obvod ve ztopořením stavu penisu. Dle Dr. Kinseye má třetina mužů obvod penisu pod 11 cm, další třetina mezi 11 a 12 cm a poslední třetina nad 12 cm. Tato měření Dr. Kinseye je však možné vztahovat na Ameriku a naprosto jiné výsledky by stejná metoda přinesla například v Asii.

Rozměry penisu se hodnotí a udávají ve třech stavech:

 • v klidovém ochablém stavu, kdy volně visí od těla,
 • v erigovaném stavu, kdy je maximálně natažen
 • v plně erigovaném stavu při vzrušení

Je zajímavé, že pokud měření rozměrů penisu ponecháte na samotných mužích, udávají významně větší průměrné rozměry svého penisu, než když měření měření stejných penisů provádí lékař při výzkumech. Přitom všichni jsou dostatečně seznámeni s technikou správného měření. Jsou dvě vysvětlení - muži v přítomnosti lékaře nedokáží dosáhnout maximální erekce nebo své výsledky prostě nadhodnocují.

Současné studie uvádějí:

 • průměrnou délku penisu v klidovém stavu v rozmezí 6,8–10,7 cm,
 • průměrnou délku ztopořeného penisu v rozmezí 11,8–15,99 cm

Podle celosvětového měření průměrné délky penisu, prezentovaného na kongresu sexuální medicíny v Istanbulu v roce 2003, je průměrná délka penisu v erekci 12,55 cm.

Jak souvisí délka a obvod penisu s uspokojením ženy?

Minimálně. Ženám na délce partnerova penisu nezáleží tolik jako mužům samotným. Opravdu zde platí lidové pořekadlo že "i s malým kašpárkem se dá zahrát velké divadlo". Pro soulož má význam pouze stav penisu při erekci. Jeho rozměr v klidu je celkem nepodstatný, protože často se i menší penisy při erekci dokáží o hodně zvětšit. Průměrná délka ženské pochvy je 10 cm. To znamená, že většina penisů v erekci je schopna vyplnit celou její délku! Také z pohledu sexuálního dráždění při souloži je to trochu jinak, než si mnozí představují. Ženská pochva je nejvíce vzrušivá v její první třetině, především v horní části, oblasti bodu G. Vaginálního orgasmu však dosahuje jen malé procento žen. Velká část se vzruší až k vyvrcholení spíše čistě klitoridálně nebo kombinovaně.

Velikost penisu tedy nemá zásadní vliv na to, jak je muž schopen ženu sexuálně uspokojit!

Daleko horší problém mají ženy s krátkou pochvou, jejichž muž je obdařen velkým a tlustým údem. Zatímco ženy, jejichž muž má krátké přirození si najdou polohu, ve které jim bude soulož vyhovovat, velký penis může být v malé pochvě velkým problémem a žena může mít při hlubokém proniknutí až bolestivé pocity nebo může trpět pocity strachu z natržení. Podle průzkumů si žena užije soulož intenzivněji s mužem, jehož úd je v obvodu spíše menší. Také je potřeba se na věc podívat z ženského pohledu. Průměrné a menší míry míry jsou přívětivé především pro ženin klín. Ne každá žena touží po tom být milována mužem s extrémním přirozením. Muži s průměrnými a menšími penisy mohou být naopak ve výhodě. Bez obav z natržení, nebo bolesti uvnitř pochvy dokážou ženu stimulovat na těch nejcitlivějších místech. Ženy pak také snadněji zvládají orální a případně i anální sex.

Většinu mužů příroda obdařila průměrným přirozením, někteří z nich se však jeho velikostí trápí.

Stejně tak jako svět žen - také svět mužů začal podléhat určitým nepsaným normám a mýtům. Dnešní společností se úspěšně začal šířit další mylný názor - „čím větší penis, tím lepší sex". A tak se zdá být celkem logické, že přibývá mužů, kterým se zdá jejich úd příliš malý a nehodlají se s tím smířit. Ti potom sahají k nejrůznějším způsobům, jak svůj úd zvětšit.

Naprostá většina mužů, kterým jejich penis připadá velikostí nedostačující, ve skutečnosti patří do běžného průměru.

Jak zvětšit penis?

Mnoho mužů má s délkou penisu takové problémy, že za každou cenu hledají cestu, jak jej zvětšit alespoň o kousek. V další části se seznámíme s některými technikami, které se o krátkodobé nebo optické zvětšení penisu pokoušejí.

Bližší informace o technikách zvětšování penisu naleznete v článku "Je možné mužský penis zvětšit?".

 

Co muži s komplexem malého penisu potřebují?

Muži postižení komplexem malého údu potřebují ohleduplnou ženu.

Pokud muž se sebou není spokojen nebo dokonce začíná mluvit o možnosti operace penisu, pak je potřeba mu jeho obavy rozmluvit. Když žena dokáže muži vysvětlit, že větší penis nepotřebuje, poskytne mu tu nejlepší službu. Je potřeba hledat jinou cestu ke zlepšení milostného života, než prodlužováním penisu! Ani po sebelépe provedená plastická operace nezajistí vyšší spokojenost v sexu. Může se však stát, že po operaci s delším penisem zažijete komplikace, které jste dříve nemuseli řešit. Nejčastěji je jedná o poruchu erekce. Dlouhý visící penis neposkytne tolik radosti, jako svěží kratší.

Muž, kterého jeho žena psychicky trápí tím, že mu předestírá, že muž s delším penisem by pro ni byl "lepší" nemá šanci tento její "názor" změnit. Důvodem takovéhoto psychického vydírání totiž ve skutečnosti není délka penisu. Žena si je totiž moc dobře vědoma toho, že takovýto stav se nedá jen tak změnit. Našla ale citlivé místo v podvědomí muže na které když zatlačí, získá nad ním pocit nadvlády nebo ho takto snadno poníží pokud nebude dělat to, co ona chce... Ani ten sebevětší penis takové ženě nebudete dost dobrý... Takovou ženu je pak rozumnější zavčasu vyměnit...

A ti, kteří muži, kteří si i po přečtení tohoto článku stále myslí, že jejich hlavním problémem v sexu je jejich malý penis, měli by pokračovat v četbě a zamyslet se nad tím, "proč mají ženy orální sex raději než soulož".

 

Pro dobrou náladu

Tři chlápci padli do zajetí kanibalů. Jednoho rána k nim přišel náčelník a říká:
"Jestli vy tři budete mít dohromady tak dlouhého ptáka jako já, tak vás pustím, jinak vás dnes sežereme."
Pak odhrnul zástěru z fíkových listů a vytáhl svoje přirození. Byl mimořádně obdařený, změřili to na dvacet palců. První chlápek rozepnul kalhoty a vytáhl klacka deset palců dlouhého. Když změřili druhému chlapovi jeho chloubu na osm palců, oba si ulehčeně oddechli. Třetí chlápek rozepnul kalhoty a chvíli lovil ve spodkách. Pak vytáhl pindíka, který měřil akorát dva palce. Kanibal naštvaně říká:
"Sakra, vyhráli jste. Dobře, támhle máte člun a když poplujete pořád na západ, za dva dny jste u civilizace."
Chlapi vyrazili jak šílení, aby si to náhodou náčelník nerozmyslel. Když byli z dohledu, první povídá:
"Měli jste kliku, že ho mám desetipalcového."
Druhý říká:
"Měli jste kliku, že ho mám osmipalcového."
A třetí povídá:
"Ne ne, měli jste kliku, že jsem měl erekci."

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)