Jste zde

Oddalovaný orgasmus muže

Oddalovaný orgasmus muže

Hlavní téma: "Sexuální vzrušení".
Volné pokračování článku "Prožitek a orgasmus".

Ovládaný nebo řízený orgasmus je technika, která zahrnuje cílené udržení sexuálního vzrušení muže na vysoké úrovni po delší dobu, aniž by bylo dosaženo orgasmu. Někdy se této technice také říká "Oddalovaný orgasmus" nebo "Jít až na okraj" nebo "Dojít až k vrcholu", "Jízda na vlnách rozkoše" a další. Na závěr sexuálního aktu může muž orgasmus prožit nebo ho může úplně vynechat. V takovém případě sexuální vzrušení nechá přirozeně odeznít.

Partnerka během milování může prožít řadu plných orgasmů, zatímco muž prožije dlouhou fázi vysokého vzrušení, než prožije ten svůj. Oddalování orgasmu se může pod kontrolou druhého partnera praktikovat jen občas. Někteří muži se však svůj orgasmus snaží zadržovat při každém pohlavním styku či masturbaci. Tyto techniky se využívají většinou při heterosexuálním styku. Jsou však muži, kteří jej aplikují i při homosexuálním spojení.

Oddalování orgasmu není praktika pouze pro soulož. Můžete ji provádět při každém způsobu sexuální stimulace. Je jedno, jestli to je při masturbaci, orálním sexu, pohlavním styku nebo při použití erotických pomůcek (samostatně nebo za pomoci jednoho nebo více aktivních partnerů). Řízenému kontrolovanému orgasmu se někdy říká pomalá masturbace.

Při párových sexuálních aktivitách, jeden partner stimuluje druhého a postupně ho přivede až do okamžiku, kdy je jeho vzrušení vysoko ve fázi plateau, kde orgasmus už skoro nastupuje. Pak zastavením stimulace sníží úroveň vzrušení těsně pod hranicí spuštění orgasmu. Tím, že se procvičuje opatrně a s různou intenzitu a rychlostí stimulace a hlavně, že nácvik probíhá se stejným partnerem, který poznává a učí se sledovat reakce partnera na podněty, může se přijímající partner dostat do velmi vysokého stupně vzrušení a závěrečný orgasmus může být překvapivě intenzivní.

Tento postup se může opakovat podle potřeby tak dlouho, dokud je přijímající partner schopen zvládat kontrolu nad orgasmem. Při určitém stupni vzrušení již však pocit nastupujícího orgasmu může být tak silný, že potřeba prožití orgasmu už je nevyhnutelná. Když dávající partner nakonec poskytne dostatek stimulace k dosažení orgasmu, může být kvůli zvýšenému napětí a sexuálnímu vzrušení, které se hromadilo během prodlouženého oddalování ejakulace, orgasmus silnější než obvykle.

Ovládání orgasmu prodlužuje silné sexuální podněty, ke nimž dochází během oddalování orgasmu. Získáváním zkušeností a zlepšováním fyzické kontroly nad udržováním se v tomto vysoce excitovaném stavu po delší dobu, vyvolává příjemný, téměř euforický pocit a občas se stává, že se přijímající dostane až do stavu změněného vědomí.

Kontrola orgasmu muže v partnerském vztahu

Zvládnutí kontroly orgasmu vyžaduje především určitou praxi a zručnost. V partnerské sexualitě vyžaduje dostatek znalosti partnera nebo vlastních reakcí, aby intenzita a přesné načasování stimulace bylo plně pod kontrolou obou partnerů. Pokud je stimulace příliš málo nebo když je její úroveň snížena příliš brzy,  nebude dosažen prožitek tak intenzivní, jak by mohl být. Pokud bude stimulace naopak příliš intenzivní, může vzrušení překročit hranici bodu, odkud není návratu a k orgasmu pak nevyhnutelně dojde.

Touha zvládnout kontrolovaný orgasmus pomáhá příznivě udržovat vzájemný partnerský vztah a zabraňuje vzniku dvou hlavních negativních faktorů, které vztah narušují a to je odcizení a zevšednění dlouhodobého vztahu. Právě tyto negativní vztahové problémy jsou příčinou většiny problémů, které v průběhu času mezi partnery vznikají. Pokud se tedy v partnerském vztahu podaří navázat takové emocionální propojení, že spolu dokáží ovládat vzájemný orgasmus, pak jejich vztah získá nový rozměr.

Takovéto techniky se nedají realizovat s náhodným partnerem nebo partnerkou. Dobré poznání těla a reakcí na stimulaci u partnera umožňuje lépe pochopit techniky sexuální stimulace a její potřebnou intenzitu. Řízený orgasmus potřebuje získat dostatečnou zkušenost a zvládnout sebeovládání. Obecně platí, že lidé, kteří praktikují sexuální techniky se stejným partnerem, dokáží snadněji zvyšovat své možnosti a objevovat i své vlastní limity. Bez znalosti hranic a limitů není možné kontrolovat intenzitu a techniku sexuální stimulace, takže pak mnohdy není dosažení kontroly nad orgasmem vůbec možné. Stabilní partneři žijící spolu po delší časové období si víc věří, většinou před sebou nemají zábrany, nebojí se mluvit o svých pocitech a proto je více pravděpodobné, že jejich technika bude při dosahování cíle úspěšnější. Otevřená komunikace je prostě přirozenější mezi partnery, kteří se dobře znají.

Základním předpokladem pro společnou partnerskou aktivitu je i v tomto případě dokonalá znalost svého vlastního těla a jeho reakcí na různé úrovně sexuálního vzrušení. Být si vědom tělesných omezení, co se týká intenzity a trvání sexuální stimulace je naprostá nutnost. Bez ní nelze včas zastavit před hranicí, za kterou už nelze ejakulační reflex odložit. Dá se to však naučit individuální praxí například při masturbaci. Je potřeba si uvědomit, že ovládání orgasmu je individuální záležitostí každého muže a ze všeho nejvíce je o dokonalém poznání vlastního těla a jeho reakcí a není tolik o dovednostech partnera.

Nácvik oddalování orgasmu pomocí masturbace

Ovládání orgasmus je nejsnadnější se naučit při autoerotice. Je to proto, že individuální masturbace umožňuje přesnou kontrolu nad pocity, načasování a rychlost stimulace.

  • Jedna z technik je zastavení stimulace před dosažením vrcholu. Muž bude masturbovat až do okamžiku před dosažením vrcholného stupně fáze plató - těsně před orgasmem a pak náhle zastaví stimulaci dříve, než dojde k vyvrcholení.
  • Jiný postup je zpomalit stimulaci ještě v plató fázi a prožívat "Jízdu na vlnách rozkoše", po delší dobu. Pak počká až se vzrušení sníží a techniku opakuje.

Právě díky opakování jedné z těchto dvou technik několikrát během jedné masturbace může mít za následek silnější a intenzivnější závěrečný orgasmus. Těmito technikami se podrobně zabývá článek "Nácvik oddalování orgasmu pomocí masturbace".

Téma pokračuje článkem "Oddalovaný orgasmus ženy".

 

Literatura a zdroje

(AK)(Z)