Jste zde

Poševní vchod (poševní předsíň)

Poševní vchod (poševní předsíň)

Hlavní téma: "Pohlavní soustava ženy".
Volné pokračování článku "Erotogenní zóny ženy".

Mezi malými stydkými pysky vulvy se nalézá vchod do pochvy (odtud jeho název poševní vchod). Trochu pod a do stran od poševního vchodu jsou "Bartholiniho žlázy", které v případě, že je žena sexuálně vzrušená produkují látku, která má lubrikační vlastnosti a usnadňuje průnik penisu do pochvy při pohlavním styku.

Jedná se o citlivé místo pohlaví ženy, které patří mezi významné erotogenní zóny ženského těla. Stimulací okraje vaginálního otvoru, tedy oblasti malých stydkých pysků a přechodu do poševního vchodu, vzrušení ženy nenápadně a přitom účinně narůstá a zvyšuje citlivost a vnímavost celé vulvy na doteky a podněty. Zároveň díky stimulaci této oblasti narůstá i její touha po sexuálním spojení.

V tantře se stimulace této oblasti penisem doporučuje jako jedna z technik opakování penetrace v tantrickém sexu. Pomalé a velmi mělké zasouvání žaludu penisu do poševního vchodu stimuluje přesně tu oblast, která je silnou erotogenní zónou jejího pohlaví.

Také při orálním sexu se stimulace poševního vchodu a zasouvání jazyku do pochvy doporučuje jako jedna z účinných technik milostné předehry a Cunnilingu (orální stimulace ženských pohlavních orgánů, klitorisu, vulvy a pochvy). Bývá součástí techniky které se říká Cunnilingus - sání "nektaru", "elixíru mládí", "líbání stydkých pysků", "vzrušující polibky" nebo "orální soulož".

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)