Jste zde

FROT - vzájemné tření genitálií mužů

FROT - vzájemné tření genitálií mužů

Hlavní téma: "Sexuální praktiky - přehled".
Volné pokračování článku "Nepenetrační sex - "frottage" - sexuální tření".

Vzájemné tření genitálií patří mezi sexuální praktiky při kterých dochází ke vzájemnému tření pohlavních orgánů mezi mužem a ženou, mužem a mužem nebo ženou a ženou. Může se tedy jednat o sexuální praktiku realizovanou jako heterosexuální nebo homosexuální.

Genitální-genitální tření je termín používaný pro sexuální aktivitu, ve které má kontakt tření genitálu o genitál stejný význam jako penetrační, anální sex nebo genitálně-orální sex.

Tribadismus není Frot!!!

Termín "Tribadismus" je odvozený z řeckého slovo pro RUB (tribein) používaný ve starověké řecké a římské sexualitě. Tribas nebo tribade, byla lesbická nebo bisexuální žena, která aktivně vstupovala do jiné osoby pomoci didla (vibrátoru) za současného tření klitorisu. Protože jakýkoli sexuální průnik při sexu byl chápán jako "mužská aktivita", byla tribas považována za vulgární lesbickou praktiku. Až do 20. století se tento termín používal na označování lesbických sexuálních praktik a i dnes se ještě občas lesbičky nazývají tribades.

Lesbická forma tření genitálií se označuje jako "Tribadismus" - tření vulvy o tělo nebo vulvu partnerky.

Tření genitálií (anglicky Frot) je forma nepenetračního sexu mezi muži, přesněji tření penisu o penis.

V případě tření penisu o penis se jedná o výhradně homosexuální aktivitu, která obvykle zahrnuje přímý kontakt penisu s penisem. Pro další odlišení této praktiky od jiných forem tření genitálií budu nadále používat pro tuto praktiku anglický název FROT, pod kterým je známá i u nás. Pojem byl propagován komunou homosexuálních mužů "aktivistů", kteří se chtěli oprostit od homosexuální praktiky análního sexu, který zvláště s nástupem epidemie AIDS považovali za příliš nebezpečný.

Tření penisu o penis je bezpečnější homosexuální praktika

Hlavním argumentem pro obhájce tření genitálií a omezení análního sexu zůstává mnohem vyšší bezpečnost této praktiky s ohledem na šířící se epidemie pohlavních chorob a HIV/AIDS. Je to i otázka psychologická. Cílem je udržet komuny gayů a bisexuálních mužů zdravé a jejich příslušníky živé... Tření penisu o penis patří mezi nepenetrační sexuální aktivity a lze je zařadit mezi praktiky relativně bezpečného sexu mezi muži. Tímto zařazením se myslí, že praktika je méně nebezpečná než anální sex. Rozhodně se však nejedná o "Bezpečný sex" (lépe bezpečnější sex).

Snížení nebezpeční nákazy se týká těch druhů pohlavních chorob, které pro své šíření potřebují přímý kontakt mezi sliznicí, pre-ejakulátem nebo spermatem. Týká se to například smrtelně nebezpečné nákazy virem HIV, ale i jiných sexuálně přenosných infekcí, jako je HPV, HSV-II (genitální herpes) nebo genitální bradavice. Předpokladem je samozřejmě zabránění vzájemného styku s tělními tekutinami a dodržení zásad bezpečného sexu. Aby tuto praktiku bylo možné považovat za bezpečnou, musí být bezpodmínečně dodrženy základní podmínky ochrany a to použití kondomu u obou mužů a to po celou dobu kontaktu penisů.

Poprvé se pojem Frot objevil v souvislosti s diskusí o používání análního homosexuálního styku v komunitách gayů. Byl to rozumný směr hledání sexuálního uspokojení ve vztahu mezi homosexuálními a bisexuálními muži. Tyto diskuse byly vedeny v 60-tých a 70-tých letech minulého století a rozdělovaly komunu gayů na zastánce klasického análního homosexuálního styku a na zastánce bezpečnějších sexuálních praktik založených na nepenetračním sexu ve spojení s masturbací, orálním sexem a Frotem. Je potřeba si uvědomit, že v této době už začaly problémy se šířením epidemie AIDS a dalších pohlavních chorob především v gay komunách. Potřeba dodržování zásad bezpečného sexu i v dnešní době jednoznačně narůstá a technika tření penisu o penis je rozumnou alternativou k análnímu sexu.

Otázky bezpečného sexu vedly k debatám v komunách homosexuálních mužů o tom, co představuje "skutečný sex" nebo skutečnou "sexuální intimitu".

Část gayů byla proti análnímu sexu a zastánci Frotu byli přesvědčeni, že análnímu sexu by se měli zcela vyhnout a nahlížet na něj jako na něco "perverzního" a ne jako na seriózní homosexuální praktiku. Někteří považují za "vrchol rozkoše a za nejvyšší intimitu, když se penisy dotýkají, třou, mazlí a hladí". Preferují tuto formu sexu více jak jiné formy mužské sexuální aktivity. Při srovnání tření penisu o penis s análním sexem obhajují techniky Frot nebo jiné forem vzájemné masturbace, protože zjistili, že je to snadnější a možná pro ně příjemnější, než anální sex.

Další skupina byla a je zastáncem análního sexu. Většinou se se však nebránili ani jiným sexuálním praktikám, včetně tření penisů o sebe. Vrcholnou roli penisu však spojují pouze s análním sexem.

Diskuse se dostaly tak daleko, že gay komuna začala hledat správnou formu sexu pro muže homosexuálního zaměření. Jedním z argumentů se stala i otázka vzájemné rovnocennosti partnerů. Během análního sexu dochází k pronikání penisu aktivním partnerem do pasivního partnera. Je to jistá role, která dává opodstatnění pro názor, že anální sex není rovnocenným stykem mezi dvěma muži. Naproti tomu FROT je považovaný za rovnocenný styk dvou mužů, kdy nikdo není ani nadřazený, ani podřízený, protože dochází k rovnocenné stimulaci pohlavních orgánů. Pro některé muže je totiž anální sex vnímán jako ponižující. Možná mají pravdu, ale sexuologové zabývající se gay problematikou jsou obecně názoru, že tento pohled na dominanci a nerovnost ve spojení s pohlavní rolí je sporný. Těžko se dá tvrdit, že určité sexuální akty jsou nutně podle obecných vzorců maskulinní (mužské) nebo dominantní ve vztahu homosexualitě. Vychází z toho, že pro oba partnery je anální styk spojen s tím, že jsou muži.

Frot ovládl i gay diskusní internetová fóra. "Aktivista" Bill Weintraub ho začal podporovat a doporučovat jako vyjádření sexuálního uspokojení dvou mužů "tření penisu o penis" a této aktivitě dal název FROT. Koncem roku 1990 prohlásil "Nechci používat slovo "frottage," protože to je náhražkové francouzské slovo, které může znamenat jakoukoli formu erotického tření, zatímco "Frot je výhradně sex penisu s penisem". Weintraub byl a je přesvědčen, že tato forma je pro gaye skutečný a ten pravý "Genitálně - genitální kontakt".

Někteří muži mají potřebu zachovat "technické panenství" muže, které po análním sexu "ztrácí"... Tito muži preferují tření penisu o penis. Je to podobná situace, jako když heterosexuální páry hledají formu sexu, při které zůstane zachováno panenství nebo panictví.

Technika tření penisu o penis

Homosexuální muže vzrušuje mužské tělo a mužský penis To by však na samotné sexuální uvolnění nestačilo. Proto homosexuální muži hledají způsob jak vzájemnou stimulaci přenést na penis. Tření penisu o penis jim takovouto stimulaci dovoluje. Tření genitálií je pro muže příjemné, protože si současně a vzájemně stimulují pohlavní orgány. Při této praktice dochází k příjemnému tření nervových zakončení na povrchu kůže spodní strany penisu muže, žaludu o žalud těsně pod močovým otvorem penisu a na žaludu penisu.Tato praktika je pro homosexuální muže vzrušující. Heterosexuálně založení muži si často tuto situaci vůbec neumí představit.

Vlastní technika tření penisu o penis je naprosto individuální a každý pár homosexuálních mužů si najde takový kontakt, který jim vyhovuje. Nejedná se však pouze o tření penisu o penis, ale současně se tato technika kombinuje se vzájemnou masturbací nebo orálním sexem.

 

Poznámka:
Frot - slangový výraz pro "frottage" - tření. Původem z francouzského slovesa "frotter" , "třít").

Tento typ sexuální intimity se však neomezuje pouze na člověka. Genitálně-genitální tření bylo pozorováno mezi samci jiných zvířat a hlavně primátů. Homosexuální aktivity opic Bonobo jsou předmětem zvláštního zájmu z důvodu jejich genetické blízkosti k lidem. Mezi opicemi Bonobo k této praktice dochází nejčastěji když dva samci visí ze stromu za nohy a dotýkají se navzájem penisem. K podobné situaci dochází, když se dva samci na sebe položí v poloze, které by se dala přirovnat k lidské misionářské poloze. Tření samičích pohlavních orgánů je nazýváno jako GG tření a bylo zaznamenáno a popsáno jako sexuální chování i mezi samicemi opic Bonobo. Známá je také zvláštní forma tření genitálií, které se říká "tření hýždí", při které samci opice Bonobo stojí zády k sobě na všech čtyřech a třou o sebe anální oblasti a pohlaví navzájem. 

Z tohoto pohledu je podle jedné evoluční teorie tření penisu o penis mezi muži považováno, za něco, co již tady existovalo u předchůdců člověka před jejich před evolučním vývojem v lidi. Opice Bonobo tedy mohou, ale také nemusí být z hlediska této homosexuální aktivity geneticky příbuzným druhem.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: