Jste zde

Venušiny vaginální kuličky

Venušiny vaginální kuličky

Volné pokračování článků "Erotické pomůcky" a  "Posilování svalstva pánevního dna".

Některé erotické pomůcky pomáhají nejen k příjemnému sexuálnímu vzrušení, někdy mohou mít i pozitivní zdravotní efekt.

Mezi takové patří například "Venušiny vaginální kuličky". Mezi sexuálními pomůckami jsou výjimkou – je to populární erotická hračka i zdraví prospěšná pomůcka. Je jich mnoho druhů a provedení. Základním tvarem jsou dvě kuličky o průměru od 2,5 do 3,5 cm. Ovšem počet a ani kulový tvar není nijak předepsaný. Jedno však mají společné - jsou to většinou plastové nebo silikonové kuličky, které mají uvnitř dutinu ve které jsou umístěny další těžší, většinou kovové nerezové kuličky menšího průměru, než je dutina. Jsou spojené tenkým provázkem, většinou vyrobeného z lékařského silikonu. Vkládají se do pochvy a při běžném pohybu ženy se uvnitř Venušiných kuliček rozhoupe kovové jádro a chvíli se kývá ze strany na stranu. Tento jemný pohyb se přenáší na celé "Venušiny kuličky". Když jsou v klidu, nic se neděje, jen tlačí na stěnu pochvy. Při jakémkoli pohybu se kuličky, začnou hýbat, kmitat a případně i trochu rotovat. Je jasné, že když je pohyb pomalejší, jsou stimulační pohyby slabší, naopak, například při rychlé chůzi nebo běhu se kmitání kuliček podstatně zvýší. Pohyb kuliček v pochvě způsobuje velmi příjemné pocity a dá se jimi dosáhnout vysokého vzrušení a někdy i vaginálního orgasmu. Mezi mnoha ženami jsou proto velmi oblíbené a vyhledávané.

Na trhu je celá řada výrobků, které mnohdy ani původní "Venušiny kuličky" tvarem ani nepřipomínají. Nejnověji se nabízejí "Venušiny kuličky" jednolitě spojené, bez spár a bez spojovacího tkalounu, které tvarem spíše připomínají činku. Jsou vyrobeny na stejném principu, ale nemají žádné spáry a proto se daleko bezpečněji udržují a ošetřují.

Dalším důležitým efektem při používání "Venušiných kuliček"  je posílení svalstva pánevního dna. Je to svalstvo jako každé jiné a když je cvičíte, zesílí, a to je pak poznat i při sexu. Některé ženy dokáží svíráním poševního svalstva připravit muži úžasné pocity a i v klidu, bez pohybu údu v pochvě, jej dovést k vyvrcholení. Jedná se o uznávanou mistrovskou tantrickou techniku a ženy, které ji ovládají jsou úžasné milenky.

Jsou ženy, které vzrušuje už jejich zavádění do vagíny, při kterém dochází ke stimulaci stydkých pysků a poševního vchodu a samozřejmě i vagíny. Nejsilnější pocity vzrušení jim přináší postupná aplikace kuliček za sebou a jejich vyjímání. 

Materiál a jeho údržba

Materiál "Venušiných kuliček" musí být snadno udržovatelný a samozřejmě zdravotně nezávadný. Proto se nejčastěji vyrábějí z lékařského silikonu. Nekvalitní materiál nebo nedokonalé provedení kuliček může být zdrojem infekcí případně může způsobit nepříjemnou alergii. Určitě se nevyplatí investovat do kuliček, které nemají od výrobce zdravotní atest, případně jsou vyrobeny z materiálu, který není možné dokonale omývat nebo jejich tvar a konstrukce neumožňuje dokonalou údržbu. Vždy je lépe investovat do dražších, kvalitních výrobků ze zdravotně nezávadných a dokonale udržovatelných materiálů. Kuličky, které jsou vyrobeny bez spár a bez tkalounu, se lépe udržují v čistotě. Při důkladném ošetřování u nich nehrozí nebezpečí, že se ve spojeních, na šňůrce nebo v otvorech budou množit choroboplodné zárodky. Ideální materiál a konstrukce Venušiných kuliček musí umožňovat i řádnou dezinfekci po jejich použití. "Venušiny kuličky" se používáním nijak neopotřebovávají. Jedná se tedy o investici na řadu let. Nemá mysl se tedy uchylovat k provizorním řešením.

Na co si dát při nákupu pozor

Venušiny kuličky jsou na první pohled jednoduché. Při jejich nákupu je nutné se zaměřit především na jejich technické parametry, materiál ze kterého jsou vyrobeny a na to, jak jsou vyrobeny a jak je budeme ošetřovat. 

  • Pokud se rozhodnete pro jejich použití, pak je rozumné začít s menším průměrem a malou váhou a teprve po čase přejít na větší a těžší modely.
  • U materiálu jednoznačně vybírat takový, který má atest zdravotní nezávadnosti, nejlépe vyrobené z lékařského silikonu.
  • Konstrukčně nesmí mít žádné ostré hrany a spojení kuliček by mělo být bez nebezpečí ukládání nečistot. Z tohoto pohledu jsou výhodnější kuličky vyrobené jako jeden kus (vypadají jako činka), které ke spojení kuliček nepoužívají motouz. Vlastní kuličky by vždy měly být naprosto vodotěsné, protože při zatečení jakékoli tekutiny do prostoru vnější kuličky je prakticky nemožné zajistit bezpečnou údržbu a desinfekci.
  • Pozor na materiál a provedení provázku, za který se kuličky vytahují a kterým jsou v některých typů vzájemně spojeny. Pokud je provázek z drsnějšího materiálu, může při používání kuliček způsobit odření sliznice a zdravotní komplikace.
  • Velmi důležitá je možnost dokonalého ošetřování a desinfekce. Jedná se o intimní pomůcku a tu musíme vždy udržovat v čistotě a před a po použití ji ošetřit tak, aby byla naprosto zdravotně nezávadná. Dobře si přečtěte návod na použití, který každý výrobce musí přikládat. zde se dovíte, jak je možné hygienu zajistit. Máte-li pochybnosti, pak raději takovýto výrobek nekupujte a nechejte si ukázat jiné modely. Výběr je opravdu velký.

Venušiny vaginální kuličky - zdravotní hledisko.

To, co však dělá právě "Venušiny kuličky" jedinečnými, je jejich vedlejší zdravotní účinek, kdy svým pohybem stimulují pánevní svaly a tím je posilují. Venušiny kuličky nejsou nic nového pod sluncem. Jsou známé již ze starověku a i tehdy byly používány pro radost majitelky. Málo známé jsou ale významné vedlejší účinky, které byly popsány již v 50. letech 20. století. Jednalo se o tzv. "Rumba koule" - většinou čistě ohlazené kamínky nebo dřevěná tělíska z těžších ušlechtilých dřevin. Vložením do vagíny dochází k samovolnému stahování pánevních svalů a procvičování pánevního dna. Jedná se o podobný efekt jako při rehabilitační technice, známé jako Kegelovy cviky. "Venušiny kuličky" pak možná mohou být považovány za určitou "zdravotní pomůcku". Posilování svalů pánevního dna touto formou může mít preventivní účinky proti inkontinenci, kterou mnoho žen obvykle trpí po porodu, kdy je pánevní dno oslabeno. Pro výraznější posilování svalstva pánevního dna je vhodné kuličky aplikovat denně alespoň na 30 minut. Tuto formu posilování svalstva pánevního dna doporučuji konzultovat s Vaším lékařem.

 

Možnosti uplatnění pomůcky

Články s podobnou tematikou

(AK)