Jste zde

Svlékací "Pexeso" - paměťová hra pro více účastníků

Svlékací "Pexeso" - paměťová hra pro více účastníků

Omlouvám se, ale nevím, jak je to s autorskými právy na název "Pexeso" a proto v dalším budu raději používat pro tuto variantu hry označení:
"Dvojice kartiček se jmény a částmi oděvu" - paměťová hra.

Volné pokračování článku "Hry s erotickým podtextem".

Ještě si neodpustím, že "Pexeso" je opravdu vynikající společenská hra, kterou je možné hrát v každém věku. Je to ideální rodinná hra, která děti učí pamatovat si to, co vidí a tuto schopnost pak uplatnit i za jiných životních situací! Je to natolik známá hra, že už při vyslovení jejího názvu se lidem vybaví i to, jak se hraje. Hlavní úkol hry je nalézt stejnou dvojici kartiček obrácených rubovou stranou nahoru, které mají stejný motiv.

Hra, kterou jsme si označilo jako hledání "Dvojice kartiček se jmény a částmi oděvu" má svá vlastní pravidla. Jsou trochu jiná, jak ta klasická hra s dvojicemi obrázků. je potřeba se na ni připravit a kartičky si dopředu vyrobit.

Jak hra vypadá a jaká má pravidla

Pro hru je potřeba nejdříve vytvořit grafický nebo textový návrh na stejně velké kartičky. Jejich rozměr bude 5,0 x 5,0 cm a mají rubovou i lícovou stranu potisknutou textem nebo grafikou. Rubová strana je u všech kartiček stejná a lícová strana se mění ve dvojicích podle toho, koho se týká a jaká část oděvu má byt odložena.

Tato paměťová hra je ideální pro dvě dvojice partnerů. Nejlepší varianta nastane, když se jedná o dva přátelské neb manželské páry. Pro ostatní je vždy vhodné, aby ženy a muži byli zastoupeni ve stejném počtu. V případě, že je žen více, jak mužů to vadí méně, jak naopak ...

Pro každého účastníka je připraveno celkem 6 dvojic kartiček. Každá dvojice kartiček obsahuje jméno hráče a část oděvu, která se má odložit. Aby k tomu však mohlo dojít, bude při hře potřeba najít i druhou, párovou kartičku. Každý účastník hry má vytvořeno 6 dvojic karet.

Pří čtyřech lidech se tak jedná o možnou kombinaci 6x4 = 24 kartiček mezi kterými se budou párové dvojice kartiček hledat. Není to moc, ale také to není málo! Navíc kartičky na lícové straně nebudou neobsahovat obrázky, ale texty. To je pro zapamatování mnohem složitější. Také se častěji a snadno se dělají chyby.

Čím více bude účastníků, tím více kartiček bude ne stole a tím bude hra obtížnější. Při pěti lidech to bude 6x5 = 30 kartiček. Při šesti lidech 6x6 = 36. Hra je určena optimálně pro 4 až 6 lidí. Pokud by jich bylo více , pak by to mohlo už být příliš mnoho... Čím více lidí, tím více problémů...

Pro jednoho účastníka se vytvoří kartičky se jménem a součástí oděvu. Řekněme, že hráč - muž se bude například Petr a hráčka - žena se bude například Marie.

Hráč Petr

 • PETR levá ponožka
 • PETR pravá ponožka
 • PETR košile
 • PETR tričko
 • PETR kalhoty
 • PETR trenýrky

Hráčka Marie

 • MARIE ponožky
 • MARIE tričko nebo košile
 • MARIE košilka
 • MARIE sukně nebo kalhoty
 • MARIE horní díl spodního prádla
 • MARIE dolní díl spodního prádla

 

Kartičky je potřeba graficky navrhnout a na tiskárně potisknout oboustranným tiskem. Výsledný oboustranně potištěný list papíru se rozstříhá na kartičky. Pro tisk se doporučuje silnější kancelářský papír až papír pro malování formátu A4. Je potřeba zvolit takovou tloušťku kancelářského papíru, aby byl pevný a neohýbá rohy. Nejlépe nejvyšší možné gramáže. Pokud by ani ten tuhostí neodpovídal potřebám, pak je lépe použít papír pro malování nižší gramáže. Takovéto čtvrtky pro kresbu jsou dostatečně tuhé a dají se i na tiskárně oboustranně potisknout. Grafický návrh provedete v jednom provedení a vytisknete ho dvakrát. Tím získáte potřebné dvojice kartiček se jmény a částmi oděvu.

Po přesném rozstříhání listu papíru s předtištěnými kartičkami máte vše potřebné pro zahájení hry.

Kartičky se rozloží lícem na stůl. po zamíchání se uloží do 6 řad po čtyřech sloupcích. Můžete je klidně seřadit i po čtyřech řadách a šesti sloupcích. Pro hru je to jedno.

Hra začíná tím, že první určený hráč otočí lícem nahoru první dvě kartičky. Pokud se neshodují, pak je za 1 až dvě sekundy obrátí zpět, lícem dolů. V hledání pokračuje hráč po jeho pravici. Když se hráči podaří najít párovou dvojici kartiček, tak ten, jehož jméno bylo na kartičce uvedeno, sundá zveřejněnou část oděvu... Pokud někdo uvedený díl oděvu nemá, odkládat ho samozřejmě nemusí.

Jedná se takovou trochu obtížnější variantu klasické obrázkové hry. Texty se pamatují mnohem hůře a navíc se jedná o texty dva - jméno a součást oblečení. To se pamatuje ještě obtížněji.

Pokud byla nalezena stejná dvojice karet, pokračuje v dalším hledání nové dvojice stejný hráč. Když neuhodne, hledá další na řadě po jeho pravé ruce.

Zajímavá situace nastane v okamžiku, kdy najdete kartičku se svým jménem a částí oděvu, kterou by jste měli sundat. To si asi nepřejete a tak raději otočíte kartičku, na které dopředu víte, že vaše jméno nebude. Nebo zariskujete a otočíte jinou, které obsah je doposud neznámý. Může se však stát, že "můžete mít štěstí" a najdete párovou. Pak nezbude nic jiného, jak sundat tu část oděvu, která byla na kartičkách uvedená.

Podobně můžete zvolit taktiku "nadržování" například své ženě nebo muži. Pokud víte, kde je kartička do dvojice, raději úmyslně zvolíte jinou a zabráníte tak striptýzu partnera nebo partnerky o jeden díl oblečení. Může to být také dopředu domluvená taktika párů, které se zaměří na svléknutí té druhé dvojice hráčů...

Cílem domluvené trojice hráčů však může být i taktika, jak co nejdříve svléknout čtvrtého účastníka hry. Jenže to nemusí být vůbec snadné. Ten čtvrtý, pokud má dobrou paměť a včas pochopí váš společný cíl, může se bránit tím, že dohledá co nejvíc dvojic karet protihráčů.

Férová varianta hry je však, když každý hraje sám za sebe a nikomu nenadržuje.

Taktiku hry však může výrazně měnit dopředu dohodnutá forma odměny pro vítěze. Za chvíli se dočtete o variantách, které umožňuje odměna ve formě masáže více rukama. Vymyslet si však můžete i svoje vlastní odměny. Důležité však je, aby odměna a způsob jejího "odběru" byl znám dopředu, aby s nimi všichni účastníci hry mohli počítat.

Kdy hru Svlékací "Pexeso" můžete využít?

Především se jedná o zábavnou hru s určitým erotickým podtextem. Výsledkem hry je jeden vítěz, kterému zůstane jediná součást oděvu. I ten se však dá sundat... 

Protože hra měla za cíl sundání oděvů zábavnou formou, můžete výsledné nahoty využít například pro další relaxaci. Je samozřejmě nutné, aby k ní byly v daném místě vhodné podmínky.

 • Společná sauna
 • Koupel ve venkovním bazénu.
 • Relaxace ve vířivce.
 • Opalování.
 • Sport (pokud nejsou další nezasvěcení diváci, kterým by to mohlo být divné...)
 • Masáže
 • Pokračování v nudistické relaxaci...
 • Možná ještě další aktivity, které mne však právě nyní nenapadají...

Jeden důvod, proč si hru zahrát však tak troch zvýrazním. Je to masáž více rukama. Může to být masáž tantrická, olejová, relaxační, masáž nohou a rukou, senzuální nebo jakákoli jiná a to více rukama najednou. Svlékací hra, může být cestou, jak se všichni účastníci masáže převléknou do jednotného masážního úboru.

Jen chci zdůraznit, že na tom, co účastníci hry budou dělat až budou svlečení, by se měli domluvit ještě dříve, než se hrou vůbec začnou. Předejdete tak, pro někoho možná i trapným okamžikům, co bude dál...???

V případě, že se dopředu domluvíte na masáži více rukama, je potřeba mít dopředu připraveno vše, co je pro masáž potřeba. Počínaje masážním stolem, přes plachtu, ručníky, vonné svíčky, ohřívač olejů a oleje.... Prostě vše co bude potřeba pro masáž, ať už zvolíte jakoukoli.

V takovémto případě je vhodné si i ujasnit, že jeden bude na stole a ostatní ho budou masírovat. Všem musí být jasné i to, že u toho budou masírovaný a maséři svlečeni.

Dopředu upozorňuji, že masáž více rukama nemusí být chápána zrovna jako erotická. Alespoň co se masážních technik týká. Jinak asi erotická bude mnohem víc, než předcházející svlékací hra.

Vraťme se však k předcházející hře. Ten, kdo hru vyhrál, se stal jejím zaslouženým vítězem, který si zaslouží odměnu. Může to být právě odměna ve formě masáže více rukama. Nepodceňujte sílu kolektivu obětavých masérů! Pro vítěze to může být mimořádně příjemný zážitek, Ale i masérům se určitě bude jejich těžká práce líbit...

Jiná varianta také předpokládá, že se předem dohodnete na tom, že vítěz bude odměněn masáží. Rozdíl však bude v tom, že druhu masáže rozhodne ten, kdo byl bez oděvu jako první. Pak může mít celá svlékací hra zcela jiný náboj! V takovémto případě se dají vytvářet úplně nové taktiky, které nebudou zaměřeny jen na vlastní hru o fanty, ale především na cíl někoho dostat na stůl s tím, že jiný rozhodne o tom, jakou masáž mu kolektiv masérů poskytne!!!

Další možností je, že si vítěz vylosuje, například tažením karty s druhem masáže, svou výhru.

Takovéto varianty pak ze svlékací hry a následné masáže mohou udělat velmi příjemný (skoro erotický) zážitek. Nikdo pak dopředu neví, jakou masáž vítěz hry získá. Takže ani dopředu ani neví, zda masáž nepřekoná jeho očekávání...

 

Důležité upozornění

Jak svlékací hra, tak i případná masáž musí zásadně vycházet z dobrovolného nevynuceného souhlasu.

Tím vynuceným souhlasem může být i naléhání partnera nebo partnerky, kteří by rádi viděli toho druhého svlečeného mezi přáteli. A u masáže to platí dvakrát tolik. Uvědomte si, že hra skončí, ale dojmy z ní zůstanou na dlouhou dobu. Proto je potřeba vše udržet v dopředu stanovených mantinelech, které není možné v průběhu hry nebo masáže překračovat. Jedině tak zajistíte, že se se svými přáteli ještě někdy při podobné hře setkáte. Nic se nemá přehánět a lépe najít rozumnou míru hned napoprvé, aby to nebylo i naposledy...

 

P.S.
Hlavní výhoda hry spočívá v tom, že se naučíte připravit grafický návrh kartiček a že zvládnete přesný oboustranný tisk na silnější papír...
A to přece stojí za to!!!

Pokud by se Vám hra nechtěla tvořit, můžete vyzkoušet další typy her s erotickým nádechem (Mini laškování, Nevinné hrátky, Nikdy neříkej nikdy, Rozkoš a další)

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)