Jste zde

Svlékací "Pexeso" pro dvojici i pro skupinu

Svlékací "Pexeso" pro dvojici i pro skupinu

Volné pokračovaní článku "Hry s erotickým podtextem - erotické hry".

Klasická paměťová hra, které se říká Pexeso je známá po celém světě. V různých obměnách ji hrají děti, často i s rodiči. Díky ní si rozšiřují schopnost pamatovat si obrazy. To pak využijí nejen při hře, ale i v běžném životě.

Tato hra se však dá velmi dobře využít nejen pro pobavení a rozvoj pozornosti, soustředění a fotografické paměti. Stejně úspěšně se dí použít i pro erotickou svlékací hru při milostné předehře partnerů nebo pro zábavu v skupině blízkých přátel.

Její pravidla jsou velice jednoduchá a snadno zapamatovatelná. Ke hře se využívá klasické obrázkové pexeso.

Připomeňme si o jakou hru se jedná:

Karetní hra Pexeso

Pexeso je karetní hra pro nejméně dva hráče zaměřená na paměť a soustředění. Její původní název je Memory (anglicky Paměť). Hraje se speciální sadou karet. Balíček se skládá ze sudého počtu, nejčastěji 64 karet, které tvoří dvojice. Rozměr karet je individuální podle představ výrobce. Většinou se jedná o čtvercové kartičky o rozměru okolo 5-ti cm. Kartičky jsou oboustranně potištěné. Rub je pro všechny kartičky stejný a líc je stejný u párové dvojice kartiček. Cílem hry je nalézt co nejvíce dvojic.

Pravidla klasické hry Pexeso

Karty se zamíchají a rozloží na stůl nebo podlahu lícem dolů tak, aby žádný z hráčů neznal rozložení karet. Hráči postupně otáčí dvojici karet lícem vzhůru tak, aby je dostatečně dlouho viděli i ostatní hráči. Pokud mají otočené kartičky obrázky identické, hráč kartičky odebere je odebere a odloží na svou stranu. jsou to pro něj kladné body. Pokračuje ve hře a otáčí další dvojici. Pravidla dovolují i variantu při které i po nalezení shodné dvojice pokračuje další hráč v pořadí. S těmito pravidly však musí být všichni před zahájením hry seznámeni. V průběhu hry se pak pravidla nemění.

Pokud karty k sobě nepatří, hráč je otočí je zpět lícem dolů. Následně pokračuje další hráč v pořadí. Hraje se tak dlouho, dokud nejsou všechny karty rozebrány. Vítězem se stává hráč s největším počtem nalezených dvojic stejných párových kartiček.

Pexeso ve dvojicích

Hrají se ve čtyřech, protilehlé dvojice spolu.

  • První hráč kartičku otočí, stejně postupuje druhý hráč.
  • Třetí hráč v kruhu, spoluhráč prvního, otočí další kartičku a porovná ji s partičkou spoluhráče, tedy prvního hráče. 
  • Pokud třetí hráč našel shodnou dvojici s kartou otočenou prvním hráčem vyřadí ji a otáčí další kartu
  • Pak pokračuje hráč čtvrtý, otočí svou vybranou kartičku a porovná ji s kartičkou spoluhráče, tedy druhího hráče.
  • Pokud čtvrtý hráč našel shodnou dvojici s kartou otočenou druhým hráčem vyřadí ji a otáčí další kartu. 

Shodné dvojice Pexesa se na konci hry sčítají za dvojice spoluhráčů. Hráči se musí před hrou dohodnout, zda si mohou hlasitě radit, či nikoli. Napínavější je varianta, při které si spoluhráči nemohou radit. V průběhu hry se pravidla nikdy nemění.

Svlékací varianta

Svlékací varianta není pro děti. Je výhradně pro dospělé a to nejlépe od 18-ti let věku. Pexeso je možné hrát ve dvojici, ale ve větším kolektivu. Počet hráčů by však neměl být větší jak 6. Ideální je skupinka 4 lidí, nejlépe dvou párů a ještě lépe přátelských nebo manželských.

Varianta pro dvojici je ideální milostnou předehrou, která příjemně překvapí, zaujme, přinese nové myšlenky a přirozeně a nenuceně partnery zbaví oděvu. Navíc hravou a soutěživou formou. K dalšímu pokračování milostné předehry už moc nechybí...

U skupinové hry je možné hrát každý sám za sebe nebo dva páry proti sobě.

Málem bych zapomněl, jak se svlékací pexeso vlastně hraje. Ale myslím, že je to všem už nyní jasné. tak je pro jistotu. Hraje se o fanty. Pokaždé, když někdo nalezne párovou dvojici obrázku, tak ten další na tahu hry musí dát fant ve formě součásti oděvu. Většinou se hra hraje tak, že další na tahu je ten po pravé ruce hráče, který právě skončil. Nejnapínavější je hra ve chvílích, kdy zbývají už jen kousky spodního prádla...

Pokud se hra hraje ve dvojicích, pak fant dává jeden ze dvojice nebo oba. Delší hra je , že fant dává jen jeden, ten, který je na příštím tahu. Pokud fanty odkládají oba partneři, pak je lépe mít větší počet oděvních součástí a doplňků, aby hra mohla využít všechny páry kartiček. Při celkovém počtu 64 kartiček se jedná o 32 shodných párů Pexesa. Celkově by tedy měli mít účastníci hry na sobě 32 částí oděvu. To vychází 8 kousků na jednoho!!! 

Před zahájením hry si upravte počet částí oděvu tak, aby měli všichni stejný počet. Hra pak bude bez komplikací a férová.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje