Jste zde

SEX v období dospívání

SEX v období dospívání

Hlavní téma: "Mládež a sexuální chování".

I když je jasné, že na sex v období dospívání myslí každý mladý člověk, je více než rozumné o něm nejdříve něco vědět. Vše nemusí probíhat tak, jak si myslíme nebo jak přejeme.

Nepřipravenost dívek na sexuální život s partnerem většinou vede k tomu, že dívka, která příliš brzy začne se sexuálním životem, není schopná při milování s partnerem dosáhnout orgasmu. Nezná své vlastní tělo a už je v roli někoho, kdo má zvládnout milování společně s někým jiným. Není vyzrálá, nevyzná se sama v sobě a najednou má sex, ale to, co od něho očekávala, nepřišlo. Zato přijde zklamání, pochybnosti, traumata a možná i nechtěné těhotenství... potrat a trauma na celý život... manželství s nejasným cílem .... svobodná matka ... a mnoho dalších variant, které mohou být i přímo tragické.

V lepším případě dívka nepřítomnost orgasmu při pohlavním styku začne nahrazovat jeho simulováním. A samozřejmě s kamarádkami začne mluvit o orgasmu jako o chlebu, o něčem, bez čeho se nedá žít ... atd. Čím větší bude její frustrace, tím silnější bude její verbální orgasmus, ale i možné následné deprese.... Kamarádky budou žasnout, přítel se bude dmout hrdostí a místo hledání cesty pro její uspokojení se rád spokojí s tím, jak krásně mu orgasmus dívka hraje. A to je cesta do pekla... Přitom mnohdy stačí počkat, až se z dívky stane žena schopná rozumět svému tělu a jeho potřebám.  Žena na úrovni myšlení a chování, ne ve smyslu, že již není panna.

Autoerotika je ideální cesta, jak své tělo poznat a jak se vyznat v jeho potřebách a touhách.

 

Články s podobnou tematikou

(AK)(Z)(L)(O)