Jste zde

Vibrační vajíčko

Vibrační vajíčko

Hlavní téma:"​Erotické pomůcky".
Pokračování článků "Přehled cvičení pro posílení joni", "Cvičení s nefritovým vajíčkem".

Vibrační vajíčka lze zařadit mezi základní erotické pomůcky. Patří mezi velmi oblíbené a univerzální erotické pomůcky používané především pro stimulaci klitorisu, ale jeho využití je i uvnitř pochvy (vaginy) nebo i análně. Používají se také jako součást vibrujících umělých vagín, ve vakuových pumpách pro ženy i muže a někdy se umisťují do dámského spodního prádla. Pravidelně je najdete jako součást velkých sad erotických pomůcek.

Konstrukce této pomůcky je velmi jednoduchá.

Vibrační vajíčko tvoří v plastový obal jehož tvar může připomínat tvar vejce. Většinou je však vejčitý či oválný a symetrický, s běžnou délkou okolo 3-4 cm a běžným průměrem 2-3 cm. Základní provedení vibračního vajíčka je tvořeno vibračním vajíčkem a kabelovým napájením s ovladačem s prostorem pro baterie. Uvnitř plastového obalu je umístěn vibrační modul tvořený upevňovacím rámkem s miniaturním elektromotorkem, který má na osičce excentricky upevněné závažíčko. Jeho roztočením dojde k vibracím celého vibračního modulu. Při roztočení motorku vznikají vibrace přímo úměrné váze závaží a jeho vzdálenosti od osy hřídele. Vibrační modul je poměrně těsně zasunut do plastového obalu vajíčka a tak se vibrace přímo přenášejí na celé vibrační vajíčko. Nejčastějším zdrojem energie jsou dvě tužkové baterie, umístěné v ovladači které svojí kapacitou plně dostačují i na delší dobu provozu. Ovládání vibračního vajíčka je možné otočnými regulátory nebo elektronickými tlačítky. Propojovací kabely mají délku od 50 cm do 1 metru a jsou potaženy lékařským silikonem, který zajišťuje zdravotní nezávadnost a možnost bezpečného omývání a provozu. Za provozu může od motorku vznikat mírné zvýšení teploty, ale většinou je zvýšení teploty příjemné a jen málokdy přestoupí přijatelnou mez (motorek by musel být v provozu hodně dlouho). Některé typy vajíček mají kabelový vstup do vlastního vajíčka vodotěsně utěsněn a je tedy možné používat je i pod vodou. Podobně jsou vodotěsně provedené i ovladače ovladače, které mají kvalitní vodotěsné připojení kabelu, membránových tlačítek i uzávěru baterií. Takovéto provedení je nutné i pro dodržení dokonalé hygieny, bez které se žádní erotická pomůcka neobejde.

Kam směřuje vývoj

Výrobci se snaží maximálně využít oblíbenosti této erotické pomůcky a tak navrhují stále nové tvary a barvy a provedení. Elektronické ovladače jsou podstatně kvalitnější a především šetří baterie. Většinou je ovládání omezeno na dvě tlačítka, kterými se zhruba po 5-ti skocích reguluje výkon vibrací. Modernější typy vibračních vajíček využívají pro řízení vibrací programových mikroprocesorů. To je velmi důležitá funkce pro zabránění snížení účinku vibrací z důvodu vzniku zvyku těla  na vibrace (rezistence na vibrace). Při stejné intenzitě a frekvenci vibrací a jejich působení na jednom místě bez jakýchkoliv změn, dochází už po několika minutách k prudkému poklesu stimulace. Vibrační programy tuto rezistenci omezují tím, že automaticky mění vibrace rychlými nebo pomalými změnami otáček, přerušováním vibrací, případně pulzováním. Nejdražší modely umožňují i 10 vibračních programů. Změna frekvence vibrací je pak daleko více prožívána a přináší daleko více vzrušujících pocitů. Tomuto jevu lze předcházet i změnou místa působení vibračního vajíčka. Novější modely nahrazují tvrdý plast obalu vajíčka měkčím lékařským silikonem a povrch vajíčka je pak příjemnějším na dotek.  Také tvary a rozměry se mění, zvětšují, ale i zmenšují, mění se i jejich tvary. Vibrační vajíčka se také uplatňují i jako Venušiny kuličky.

Naprostou novinkou a hitem jsou dnes dálkově ovládaná vibrační vajíčka.

Většinou se jedná pouze o dálkové zapnutí a vypnutí, ale díky miniaturizaci elektroniky se již nabízejí i modely které umí dálkově ovládat i vibrační programy. Dosah dálkového ovládání je až 20m a zásadně mění i možnosti využití vibračního vajíčka. Zatímco běžné modely s kabelovým napájením jsou využitelné hlavně při milování a případně při masturbaci, dálkové ovládání umožňuje použití vibračního vajíčka i na veřejnosti. To umožňuje jejich použití i v dopravních prostředcích, při odpočinku, na lavičce, v kavárně, v baru a na mnoha dalších místech podle fantazie uživatelky. Může však být také prostředkem utajené sexuální zábavy na veřejnosti. Představte si, že žena svůj ovladač zapůjčí manželovi nebo milenci a ten pak podle svého uvážení přístroj zapne třeba na návštěvě u přátel nebo při nějaké oslavě. Tady už mohou vznikat velmi úsměvné situace a nezbývá jen závidět. Jedno z doporučovaných použití je při rande, kdy žena může již na dálku poznat, že se její partner blíží. Pak i při naprosto nevinném posezení v parku může žena prožít nádherné okamžiky umocněné nejen blízkostí partnera.

Absolutní špičkou pak jsou vibrační vajíčka, která lze dálkově ovládat i přes internet, chytrým telefonem nebo přes komunikační porty telefonů. Jejich cena je však extrémně vysoká.

Baterie a napájení

Vzhledem k zcela novým možnostem narůstá i potřeba většího výkonu baterií. Některé modely vajíček proto používají jako zdroj energie speciální baterie, které jsou sice běžně k dostání, ale nedají se nahradit nabíjecími. Napájení v ovladačích zůstává v provedení s mikrotužkovými (AAA), mají větší životnost a dají se nahradit i dobíjecími typy. Napájení přijímače vibračního vajíčka je řešeno mini bateriemi, které jsou umístěné přímo ve vajíčku.

 

Možnosti uplatnění pomůcky

Články s podobnou tematikou

(AK)