Jste zde

Nanášení oleje - přední strana těla - břicho

Nanášení oleje - přední strana těla - břicho

Hlavní téma: "Ájurvédské masáže".
Pokračování článku "Techniky ájurvédských masáží" a "Rituály nanášení a roztírání oleje".

Technika nanášení oleje na břicho není o moc odlišná od těch, které jsme dělali doposud. Připravený, ohřátý (ne horký) olej v misce si masér ponořením prstů do misky nanese na prsty jedné ruky, případně olej opatrně nabere do dlaně. Misku držte v jedné ruce a druhou ruku s nabraným olejem umístěte nad pupek břicha a z konečků prstů ho nechte stékat na kůži. Dávejte velký pozor na teplotu oleje a na to, aby olej na kůži nestékal příliš rychle. Ideální je, když kapičky teplého oleje stékají na kůži v tenkém proudu který usměrněte tak, aby stékal po zvětšující se spirále ve směru hodinových ručiček. Začínejte v okolí pupku, tomu se ale vyhněte. Někteří lidé jsou v nejbližším okolí pupku velmi citliví. Takto ve olej spirále naneste na celé bříško.

Ruka maséra se teplým olejem prohřeje a je příjemně teplá. Položte ruku na pupek masírované tak, aby prsty ruky byly spojené a společně s dlaní vytvořily plný dotek, ale jen lehký dotek. Rukou pomalu pohybujte po břiše ve směru hodinových ručiček po zvětšující se spirále.

Pohyb ruky musí být pomalý, lehký. plný a plynulý. Jedině tak dotekem docílíte navození pocitu bezpečí a vnitřního klidu. Při zvětšující se spirále tímto pohybem olej rozetřete po celém bříšku od podbřišku až po hrudní kost. Nevynechejte ani boční strany trupu, i zde budete olej při masáži břicha potřebovat. Pohyb ruky zakončete jejím dotažením až na hrudní dost, zde pohyb ruky ukončete. Ruku zde chvíli ponechte bez jakéhokoli pohybu. Doba tohoto lehkého, klidného, plného a přitom přesvědčivého doteku by mohla být tak 5 sekund. Ruku jemně sejměte...

 

Následuje: