Jste zde

Jsem panic nebo panna, když jsem měl(a) anální styk?

Jsem panic nebo panna, když jsem měl(a) anální styk?

Pokračování článků "Anální sex" a "Časté otázky k análnímu sexu".

Anální sex je starý jako lidstvo samo. V dnešní době je anální sex mezi mladými lidmi často diskutovaný, ale také oblíbený. Je tedy logické, že jedna z otázek, které zákonitě musí přijít je "jak je to u análního sexu s panenstvím a panictvím". U žen je to z fyzického pohledu naprosto jednoznačné - nedojde-li k porušení panenské blány, je žena stále panna. U muže je to vždy otázka jeho osobní čestnosti přiznat nebo nepřiznat takovouto sexuální zkušenost. U análního sexu je to tedy otázka, kterou si musí každý zodpovědět sám.V zemích, kde je panenství považováno za nezbytné k uzavření manželství, je anální se považovaný za praktiku, která může klasickou soulož nahradit.

V některých afrických (i jiných) kulturách je anální sex považován za dovolený i před svatbou, neboť po něm dívka zůstává pannou, což umožňuje její prodej či provdání. U mnohých společenství je tento styk v manželství pokládán za nemravný, protože při něm žena nemůže otěhotnět.

Anální sex pro zachování panenství a panictví

Anální sex v jeho základní podobě, kdy je stimulace análu provedena ústy, penisem nebo sexuální pomůckou, není z pohledu ženského pohaví penetrační a tedy žena zůstává "panna". Podobně je to u muže, který při tomto úhlu pohledu zůstává "panic". V kulturách, kde je panenství považováno za významný předpoklad pro uzavření manželství, volí mladí lidé jako první sexuální zkušenosti, které nejsou poznat právě orální, orálně anální sex a anální soulož. Většina lidí ztrátu panenství spojuje s vaginálním stykem a tedy protržením panenské blány.

Když se na otázku podíváme hlouběji

Především mezi heterosexuálními páry je anální sex obvykle chápán jako sexuální praktika, která neovlivňuje panenství a je z hlediska antikoncepce "bezpečnou technikou" zabraňující otěhotnění ženy. S tou bezpečností to však nemusí být až tak na 100%! Podobně je mladou generaci anální sex vnímán jako technika, jejímž praktikováním nepřichází o svou "nevinnost" - panictví ani muž. U ženy je to především proto, že pokud je orální sex prováděn ohleduplně a není kombinovaný s jinými penetračními technikami, pak nemá vliv na panenskou blánu a proto ji nemůže ani poškodit.

Technicky tak žena poskytující nebo přijímající anální sex stále zůstává pannou.

Technické panenství a panictví

V poslední době se mezi mladými lidmi začínajícími se sexem často provádí kombinovaná sexuální praktika, která spojuje orální sex, anální sex, vzájemnou masturbaci a jiné nepenetrační techniky. Při této praxi se naplno využívají jakékoli sexuální praktiky, které neobsahují spojení penisu a vagíny. Závěrem sexuální aktivity je závěrečný orgasmus u jednoho nebo obou partnerů. Orgasmus je považovaný za logické završení těchto aktivit.

Technicky je tak panenství ženy a panictví muže při análním sexu zachováno, prakticky se však o tom dá dost dobře pochybovat.

Z pohledu sexuologie to není žádná novinka a pojem "technické panenství" se objevil ve slovníku mladých lidí už kolem roku 1990. Tehdy se tento způsob sexuální komunikace velice rychle šířil především mezi mladými středoškoláky. Z tohoto pohledu by homosexuálně orientovaný muž zůstal doživotním panicem a to i přes udržování milostných sexuálních vztahů s jinými muži.

Nepenetrační sex může být

Tyto praktiky mohou být prováděny mezi muži, ženami a samozřejmě mužem a ženou. Je v podstatě jedno, kdo tyto praktiky přijímá nebo poskytuje.

Jak je to tedy s panenstvím nebo panictvím při análním sexu?

V případě lesbického sexu mohou ženy, které provozují orální nebo anální sex bez penetračních praktik zaměřených na pohlaví, zůstat pannami, neboť při orálním ani análním sexu nedojde k poškození jejich panenské blány.

Pokud je žena lesbického zaměření, pak pro ni má ztráta panenství při orálním nebo análním sexu s jinou ženou stejný nebo podobný význam, jako pro ženu heterosexuální její první pohlavní styk s mužem.

Pro homosexuály je muž, který provozoval pouze orální sex bez anální penetrace, stále panic.

Technicky je panenství ženy a panictví muže při análním sexu zachováno, prakticky se však o tom dá dost dobře pochybovat.

Když tedy tuto otázku uzavřu

Je to věc každého jedince, jak své sexuální zkušenosti a análním sexem ohodnotí a zda skutečný stav svému partnerovi nebo partnerce sdělí. Zda je či není žena nebo muž panna nebo panic po análním sexu tedy záleží především na úhlu pohledu, kulturním prostředí, náboženství a na osobním zhodnocení.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: