Jste zde

Technika ájurvédské masáže - "dlouhé tahy"

Technika ájurvédské masáže - "dlouhé tahy"

Tato technika patří mezi nejsložitější a fyzicky nejnáročnější techniky ájurvédské i tantrické celotělové masáže.

Hlavní téma: "Umění doteku".
Volné pokračování článku "Masážní techniky používané při všech druzích masáží".

Nejčastěji se s technikou "dlouhých tahů" setkáte při ájurvédských masážích poloviny těla, ájurvédské celotělové olejové masáži a později při ájurvédské masáži Harmony a vyšších. Nejvyšší prožitky se pak mohou dostavit u synchronní ájurvédská masáže, která je však pro maséry tou nejobtížnější.

"Dlouhé tahy" a pomalé "smetání" a hlazení jsou masážní techniky, mají za cíl pocitově propojit celé tělo. "Dlouhé tahy" tělo pocitově spojí a sjednotí a pomalé "smetání" a hlazení tělo spojí energeticky a dokonale ho zklidní.

U celotělových ájurvédských masáží se provádí jak na zadní, tak také na přední části těla a to vždy pouze na závěrečné vyhlazení celého těla, kdy je potřeba navodit závěrečné zklidnění a energetické propojení dané poloviny těla.

U jiných druhů masáží, především u tantrických masáží celého těla, se "dlouhé tahy" používají stejně jako u ájurvédských masáží, navíc ale mohou sloužit i jako určité oddělení technik, "mezihra" pro odvedení pozornosti nebo pro rozvedení nahromaděné sexuální energie do celého těla.

Navozují celkovou pohodu a relaxaci, pocit nekonečného plynulého hlazení, uvolnění, zklidnění a ztišení mysli na takové úrovni se něco podobného snad ani nedá navodit žádnou jinou technikou.

Jak už jsem uvedl, jedná se o nejsložitější masážní techniku jak u ájurvédských masáží, tak také u tantrických masáží celého těla. Protože je tato technika opravdu velmi důležitá, popíši ji pro variantu zadní strany těla, přední strany těla i pro provedení při čtyřruční synchronní masáži. Pokud jsou ájurvédské masáže náročné, pak synchronní ájurvédská masáž čtyřruční je nejen do hloubky prožitků masírovaného, ale i do náročnosti provedení opravdovou špičkou.

Ale nyní si popíšeme jak se technika "dlouhých tahů" provádí.

Techniku musíte dokonale zvládnout

Přestože je technika "dlouhých tahů" stejná pro zadní i přední stranu těla, je jiná v pocitech masírovaného. V článku "Ájurvédské masáže" uvádím, že masáž zadní strany těla má za cíl navodit pocity celkového uvolnění a že stejná technika masáže na přední straně těla navozuje pocity nabití, doplnění energie. Někdy se mohou dostavit i pocity vzrušení...

Masér, který se ájurvédskými masážemi zabývá do hloubky, ví, co všechno můžete zažívat. Před ním se obávat projevů svých emocí opravdu nemusíte. Ájurvédská masáž prováděná zkušeným masérem je energetická masáž a masér Vám zpět vrací Vaši energii. Nezasahuje do Vašich emocí, nechá Vás je prožívat a je pro Vás bezpečnou oporou v okamžiku, když ji potřebujete. Ájurvédská masáž má vyzařovat láskyplnou dobrotivost a pokud ji v ní procítíte, byla její myšlenka naplněna.

Pokud se projeví emoce u tantrických masáží celého těla, je to naprosto přirozená reakce na techniku masáže i na očekávání, která do ní masírovaný od počátku vkládá. Vzrušení se při tantrické masáži přímo předpokládá a dávající s těmito reakcemi na doteky a masážní techniky počítá. Na tantrické masáži se Vaše vzrušení může zvýšit až k hranici vyvrcholení. Takový nárůst vzrušení však při technice "dlouhých tahů" ani později při technikách pomalého "smetání" a hlazení nečekejte. Pro navození cíleného vzrušení při tantrické masáži se používají jiné techniky, se kterými se při ájurvédské masáži nesetkáte.


Ať už budete poskytovat Ájurvédskou masáž nebo tantrickou masáž celého těla s využitím "dlouhých tahů", musíte pohyb svých rukou po těle masírovaného zvládnout naprosto plynule. Obě ruce se po těle masírovaného musí pohybovat synchronně, bez zadrhávání nebo zastavování. Jedna ruka nesmí předbíhat druhou, ani na ni čekat... Váše natočení v bocích masírovaný nesmí vůbec zaznamenat, stejně tak si nesmí uvědomit, že se Vaše ruce pod hýždí a později, při pohybu zpět, na hyždi vyměnily a že jejich pohyb změnil směr. Prostě pohyb musí být naprosto plynulý a dokonale "hladký"...

Technika pohybu Vašich rukou a pohybu Vašeho těla při "dlouhých tazích" není jednoduchá ani snadná, ale až se Vám ji jednou povede provést bez cukání, zastavování a provedete ji plynule, zjistíte jak krásný a ladný pocit pohybu to pro Vás bude. Mnohem silnější, nádherné až úžasné pocity z takového kontinuálního a synchronního pohybu rukou však má i přijímající.


Navazuje technika "Technika masáže - pomalé "smetání" a hlazení".

 

POZNÁMKA
Vyzkoušejte všechny techniky spojené s touto částí masáže joni. Pokud budete mít nějaké dotazy, napište je do "Poradny sexuologa". Odpovím Vám a popis technik podle potřeby upravím.

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Štítky: