Jste zde

Alkohol ovlivňuje celé tělo, mysl i pud sebezáchovy

Alkohol ovlivňuje celé tělo, mysl i pud sebezáchovy

Hlavní téma: "Vztahy mezi lidmi".
Volné pokračování článku "Sexuální problémy souvisí s problémy zdravotními".

Alkohol působí na člověka v několika rovinách. Jeho dopad na motoriku zná snad každý (kromě abstinentů). Ale současný abstinent mohl být klidně léčený alkoholik. Myslím si, že většina lidí ví (včetně abstinentů), jak se po několika skleničkách obtížněji drží směr chůze. Alkohol, zvláště ve větším množství, silně ovlivňuje pozornost, soustředění, úsudek a zábrany. Právě tyto schopnosti jsou nesmírně důležité pro správné zhodnocení situace. V souvislosti se sexem může mít zásadní vliv na rozhodování kdy, kde, jak a hlavně s kým sex bude.

Snížená pozornost, obezřetnost, opatrnost, soudnost, přirozené reakce a potlačený pud sebezáchovy může vést k tomu, že sex proběhne bez ochrany proti početí a pohlavním chorobám. Prostě pod vlivem alkoholu zapomenete nebo vůbec nebudete řešit otázky bezpečného sexu, ať už ve formě použití antikoncepce nebo bariérové ochrany. Alkohol může natolik otupit vaši opatrnost, že vám půjde jen o sex a to ostatní prostě nebudete vůbec řešit. Vždyť to určitě dobře dopadne, doufáte nebo možná ani to ne.

Ti, kteří si i po větším požití alkoholu uvědomují rizika, jsou "zodpovědnější" a není jim úplně jedno co může následovat si sex až tak moc neužívají. Vědomí, že sex probíhá bez ochrany u nich vede k pocitům úzkosti, napětí a strachu v průběhu pohlavního styku. Takovýto sex provází psychické trauma, které je schopné zabránit dosažení orgasmu jak u muže, tak především u ženy. U těch nezodpovědných lidí nebo těch, kterým je to prostě za všech okolností jedno, se stavy úzkosti většinou dostaví až v okamžiku, kdy zjistí, že jejich sex nebude bez následků...

Po sexu bez ochrany je už celkem jedno, zda ho litujete nebo ne. Můžete nejen zplodit dítě, ale také získat nepříjemnou pohlavní nemoc nebo se dokonce nakazit smrtelným virem HIV a onemocnět AIDS.

Lidé, kteří sex nekombinují s alkoholem, dosahují větší sexuální uspokojení, snadněji a hlouběji prožívají orgasmy, než ti, kteří k sexu alkohol potřebují.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)