Jste zde

Alkohol - pomáhá při milování?

Alkohol - pomáhá při milování?

Hlavní téma: "Vztahy mezi lidmi".
Volné pokračování článku "Sexuální problémy souvisí s problémy zdravotními".

Hodně často se doporučuje dát si před milováním alkohol, že to pak jde lépe. Jak je to tedy se sexem a alkoholem? Pokusme se na tento vztah podívat trochu s odstupem.

Sklenička vína nebo šampaňského, krásná a erotická atmosféra plápolajících plamínků vonných svíček a vůně lnoucí se z aromalampy, to vše podtrženo příjemnou meditační hudbou ....   ... tak proti takovéto představě milování ve spojení s alkoholem nemůže nikdo nic namítat.

Jenže alkohol a sex, v této ideálně vyvážené kombinaci, dokáží uhlídat jen někteří. Mnohdy se lidé milují právě proto, že pili alkohol. Ten totiž u mnohých lidí zvyšuje sexuální touhu a někteří lidé se již bez něj vůbec nemilují. Může to však být i tím, že bez alkoholu už ani nedokáží žít. Alkohol v první řadě pomáhá snižovat zábrany. Pro někoho je to možnost jak začít experimentovat a zkoušet věci, které by si ve vztahu normálně nedovolili navrhnout nebo kterých v běžném životě nejsou schopni. Některým to pomůže se uvolnit, zapomenout na starosti běžného života a díky alkoholu se odblokují a jsou uvolněnější a bezprostřednější. Jsou však ale i jedinci, kteří se bez něj s partnerem jednoduše nedokážou milovat vůbec. Důvodů v těchto případech může být celá řada. Nejčastěji to bývá proto, že na alkoholu jsou už závislí a bez něj by nebyli schopni ani jiných věcí, než je sex. Mohou také mít problémy se svými komplexy a nebo přímo psychické problémy, které alkohol dokáže odsunout do pozadí.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)