Jste zde

Pocit nadvlády a ponížení při análním sexu

Pocit nadvlády a ponížení při análním sexu

Hlavní téma: "Anální sex".
Volné pokračování článku "Časté otázky k análnímu sexu".

Anální sex je většinou spojovaný s homosexuální orientací mužů. Není to však pravda. Více jak 1/3 heterosexuální párů má s análním sexem praktické zkušenosti. Dokonce i část lesbických žen anální praktiky zařazuje do svých milostných sexuálních aktivit.

Pro většinu mužů je pohlavní styk projevem jejich dominance ve vztahu. Ale současně je pro některé muže, ale i menší skupinu žen, soulož do konečníku projevem jejich submisivity, přijetí nadvlády muže nad ženou. V případě homosexuálního styku je pak dominance vyjádřením nadvlády jednoho muže nad tím druhým nebo u submisivity přijetí nadvlády. Některým ženám to vyhovuje a ty si o podobný zážitek umí požádat. Naprostá většina žen však pro něco podobného rozhodně pochopení nemá a odporuje to i jejich představám o vyváženém vztahu muže a ženy. A mají pravdu!!!

,,Když člověk ponižuje, pak jen proto, že je sám nízký.“
(Kniha "Malý princ", Antoine de Saint-Exupéry)

Pokud se dva partneři domluví na tom, že anální sex vyzkouší, tak proč ne. Jakmile se však v přidá k análnímu sexu touha po uspokojení potřeby nadvlády, je zle. To už není jen o touze vyzkoušet anální sex, ale o realizaci úchylek patřících do jiné kategorie. A účastnit se na něčem podobném, na to nemá většina lidí ani povahu, ale většinou ani chuť... Pokud se jako partneři sejdou dva lidé, kterým role vládce a otroka vyhovují, a oba to tak chtějí, pak proč ne. Pokud to tak jeden z partnerů nevnímá, nikdo nemá právo ho k tomu nutit!

Anální sex má role dopředu stanovené

Anální sex do submisivní role tak trochu předurčuje. Je to přece jen muž, který do análu vstupuje penisem. Z tohoto pohledu je soulož do konečníku vzájemnou aktivitou při které je žena chtě-nechtě podřízená.

Anální sex netouží vyzkoušet pouze muži a ženy nemusí být vždy v roli přijímajícího. Řada mužů má touhy vyzkoušet jaké to je, kdy do těla vstupuje penis. V partnerském heterosexuálním vztahu muže a ženy to samozřejmě na 100% zrealizovat nejde. Dá se to ale vyřešit jinak. Tím relativně snadným řešením je anální sex na muži s použitím vibrátoru nebo didla. Další možností je použít připínací penis, kterým žena muže penetruje.

Připínací penisy jsou, jako sexuální pomůcky, dostupné ve dvou provedeních

Připínací penis - pro stimulaci muže je řešením velmi podobným situaci, kdy anální sex vede muž. Anální kolík, didlo nebo-li umělý penis je pro muže šetrnější cestou, jak vyzkoušet "jaké to je". Pokud si partneři chtějí roje vyměnit, pak má žena na výběr, jak muži dá poznat, jak je potřeba k análnímu sexu přistupovat pomalu, láskyplně a opatrně. Při výměně rolí může muži dát poznat proč se říká, že "Základem úspěšného análního sexu je lubrikace!". Výměna rolí je v análním sexu nesmírně prospěšná. Tisíc slov nenahradí osobní zkušenost. Žádný muž se nedopustí chyb, které při análním sexu prožije v roli přijímajícího. Takováto zkušenost opravdu zásadním způsobem mění mužův pohled na techniku análního sexu.

Pokud si říkáte, poč by měl muž toužit po análním sexu v roli přijímajícího, pak tím důvodem je možnost stimulace prostaty. Podrobněji tyto otázky řeší článek "Masáž prostaty, stimulace prostaty".

Pokud se rozhodnete pro anální sex z důvodu hledání odpovědi na otázku "jaké to je", pak by bylo spravedlivé, aby si partneři role občas vyměnili. Pochybnosti o tom, zda je cílem análního sexu dominance muže a zda je penetrace análu penisem vyjádřením jeho nadvlády nad ženou, tato výměna rolí dokonale vymaže.

POZNÁMKA:

  • Submisivita je označení pro podřízenou pozici v sociální hierarchii. Být submisivní znamená být ochotný se podřizovat tomu, kdo je dominantní, poslouchat jeho příkazy, nechávat rozhodnutí na něm, a snaha ve všem mu vyhovět. Častým stereotypem bývá, že submisivní bývají obvykle ti, co jsou málo sebevědomí, nevěří si a spoléhají se na svého dominantního partnera, který sice má hlavní slovo, ale také je na něm zodpovědnost za starání se o submisivního partnera. Submisivní bývají častěji ženy a u mužů je submisivita znakem nízké hladiny testosteronu - mužského pohlavního hormonu.
  • Dominance je v psychologii vlastnost lidí, kteří se rádi ujímají vedení, pokud se nenajde někdo silnější nebo z jejich pohledu schopnější než oni. Podřízeného kontrolují, rozdávají příkazy, rozhodují, a přebírají tudíž odpovědnost. Dominantní lidé jsou někdy také agresivní, nesnášejí odpor a mají tendenci vyhrazovat si vlastní prostor, z nějž narušitele agresivně vyhánějí.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)