Jste zde

Bolest při příliš častém sexu

Bolest při příliš častém sexu

Hlavní téma: "Bezpečný sex (lépe bezpečnější sex)".
Pokračování článku "Bolest při sexu a po něm".

Možná se to někomu nebude líbit, ale jedním z častých problémů spojených s bolestí při sexu je prostě příliš častý sex. Ženské tělo není stavěno na extrémní sexuální zatížení a na počátku sexuálního života si na novou situaci musí postupně zvykat. Někdy je mnohonásobně opakovaný sexuální styk pro ženu příliš velkou zátěží a její tělo pak ta toto přetížení reaguje nejen bolestí při sexu, ale zdravotními problémy jako jsou gynekologické záněty nebo mykózy.

Nejčastěji k přetížení sexem dochází na začátku pohlavního života, kdy ženské pohlavní orgány nejsou na sexuální aktivity připravené a postupně se na novou roli adaptují. Mladá žena nebo novomanželka pak trpí po líbánkách zdravotními problémy, většinou mykózami. Této reakci na zahájení sexuálního života se říká "Nemoc novomanželek" a většinou po následující menstruaci odezní. Ženská pochva na příliš velkou frekvenci pohlavních styků nebo na příliš razantní sex prostě není "stavěná". Do podobné situace se velmi snadno může žena dostat i po delší pauze v sexu.

Bolest při sexu a pálení jsou většinou způsobené drobným mechanickým poškozením uvnitř pochvy. K takovýmto maličkým zraněním nejčastěji dochází i při běžném sexu nedostatečnou přirozenou lubrikací (při nedostatečném vzrušení ženy) a následném odření povrchu sliznice pochvy a pohlavního orgánu ženy.

Podobně však může dojít k přetížení sexuálními aktivitami i po intenzivně prožitém víkendu nebo po dovolené. Bolest se může začít projevovat již po několika intenzívních milováních.

Dalším důvodem bolestí při pohlavním styku při častější frekvenci sexuálních styků je používání sexuálních pomůcek. I když se to nezdá, tak "výkon" robertka je několikanásobně větší, jak Roberta.

Proto je vždy lepší se zaměřit na dlouhou milostnou předehru, dostatečné vzrušení ženy, její přirozené zvlhnutí a pak teprve na pohlavní spojení. Nedostatek lubrikace je možné vyřešit použitím kvalitního lubrikačního krému.

Muži to mají jednodušší - ty před nadměrnou zátěží ze sexu ochrání ztráta erekce. Ženy se prostě musí šetřit a pokud si muž nedá říct, tak k jeho uspokojení využít jiné, nepenetrační sexuální techniky.

 

Doporučené články s podobnou tematikou

(AK)(Z)(L)